Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: grnb » 28 kwie 2013, 19:42

Jakie tarcze na przód polecacie? Obie firmy znane i dość drogie ale tańszych nie znalazłem, zatem czy w przypadku dwóch powyższych można spodziewać się jakichś różnic?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 19:53 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: facio » 28 kwie 2013, 20:14

Ja założyłem boscha bo cenowo były tansze 150 za sztukę i chodzą bez problemu.
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

LUKI82

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: LUKI82 » 28 kwie 2013, 20:30

Ja założyłem magneti marelli, a klocki oryginał Lancii, niestety piszczą, te zestawienie się nie udało :( na następnych tarczach nie będę oszczędzał i kupię oryginał bo w automacie te kombinacje są kiepskie.
Natomiast do citroena ( manual ) założyłem tarcze brembo a klocki trw i hamują cicho.

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: grnb » 28 kwie 2013, 21:07

Moje aktualne piszczą tylko do tyłu, w sumie nie są zużyte tylko się wykoślawiły, ja mam takiego pecha że zawsze mi się tarcze wygną, nigdy jeszcze mi się w żadnym aucie normalnie nie zużyły tylko zawsze się krzywią
:(. Zatem najbardziej wyczulony jestem na nie wyginanie się tarcz. W internecie jedynie trw i brembo znalazłem. oba po ok 200 za szt. Jest jakaś możliwość żeby wybrać takie o najmniejszym ryzyku powyginania się?

ps: Luki82: jaka jest różnica w przypadku manuala i automatu? oryginały to znaczy jakie?
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

LUKI82

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: LUKI82 » 28 kwie 2013, 22:12

Niestety nie wiem jakie są w oryginale ale wydaje mi się że TRW bo nie wiem czy Ferodo robi też tarcze a raz znalazłem wzmiankę na oryginalnych klockach że robione były przez Ferodo.
Różnica między manualem a automatatem to tylko moje przypuszczenie że w manualu mogły by nie piszczeć bo nie jeździ się w korkach na wciśniętym hamulcu, gdy zatrzymuję się za pierwszym razem bez względu z jakiej prędkości zestaw nie piśnie ani razu.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: adamM20 » 29 kwie 2013, 20:48

LUKI82 pisze:Niestety nie wiem jakie są w oryginale ale wydaje mi się że TRW bo nie wiem czy Ferodo robi też tarcze a raz znalazłem wzmiankę na oryginalnych klockach że robione były przez Ferodo.
Różnica między manualem a automatatem to tylko moje przypuszczenie że w manualu mogły by nie piszczeć bo nie jeździ się w korkach na wciśniętym hamulcu, gdy zatrzymuję się za pierwszym razem bez względu z jakiej prędkości zestaw nie piśnie ani razu.
.... z tarczami jest tak jak ze wszystkim czyli im większa oszczędność tym szybciej człowiek żałuje wydanych pieniędzy. Kiepskie tarcze po nagrzaniu, czasem prawie do czerwoności i kontakcie z kałużą wody wiCHrują się do postaci podkładki sprężynującej i jedyne co później można zrobić to ..... kupić nowe. Sam kiedyś też próbowałem zaoszczędzić na tarczach do "automatu" i wyszło jak zawsze czyli mało ekonomicznie.
Jeśli miałbym coś doradzić używając retoryki Henry Forda to możesz kupić dowolne tarcze byle były to Brembo lub TRW.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: grnb » 29 kwie 2013, 20:58

wziąłem TRW, zobaczymy co będzie...
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

DamianWarmia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 11 gru 2015, 13:15
Imię: Damian
Lokalizacja: Ślunsk z przypadku.

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: DamianWarmia » 13 cze 2016, 14:28

Odgrzebuję temat. Z w/w dwójki który zestaw polecacie?

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: s0krates » 13 cze 2016, 21:02

TRW. Miałem komplet Brembo i piszczały klocki, po zmianie na TRW jest Ok.
Oryginalne są Ferrodo. Mam z tyłu i jest spoko

Awatar użytkownika
Johnny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1602
Rejestracja: 11 cze 2009, 14:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław / Mirków

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: Johnny » 13 cze 2016, 21:12

Brembo mialem klocki z tylu.. Piszczaly... Na przodzie byly Lucasa teraz trw iii polecam jak najbardziej.. Kupiłem auto z prawie nowymi hamulcami zrobiłem ponad 60 tyś i do wymiany klocków jeszcze daleko... Bardzo dobre hamowanie bez piszczenia plus brak osadu z klocków... Pozdrawiam
Lancia Dedra 1.6 8V 30 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.4 20V 67 tyś km miłych wspomnień
Lancia Kappa 2.0 20V TURBO

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: bronx » 13 cze 2016, 22:49

To ja . co co maja wiedzieć to wiedzą.
Brembo piszczy przy 5- 10 km na h.
Trw ok.

Lupin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 lip 2016, 16:47
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: Lupin » 24 lip 2016, 10:58

Prawdę powiedziawszy ani jedno, ani drugie:-P. Brembo z częściami na aftermarket jest średnie i to bardzo. Prawdziwe brembo zaczyna sie od oro itp. z kosmiczna cena. Jezeli chodzi o trw to obskoczy chociaż troche szybko wyciera sie tarcza i nie jest niczym zabezpieczona. Ja proponuje ci markę numer 3 czyli Ate (klocki i tarcze, ale seria zwykła, nie power cos tam). Sa zabezpieczone antykorozyjnie( kwestia estetyki po kilku tys. km). Uzasadnie swoja poradę na własnym przykładzie. Samochod firmowy, ktory uzytkuje, a lekko nie ma bo 45 tys. rocznie to i tak mały wynik. Śmigał na trw, a teraz na ate. Trw po 62 tys sie poddało i tarcze i klocki. Ate ma aktualnie nalatane prawie 70tys. i klocki i tarcze sa ledwo dotarte. Styl jazdy caly czas ten sam, a auto ciężkie bo mondeo z 2litrowa benzyna. Wynik mówi sam za siebie. Podsumowując. Kup co dostaniesz taniej (trw albo ate), ale na ate moim zdaniem polatasz dłużej.
P.S.
Jedyne ale z ate to strasznie pylą. Sila hamowania super, tylko to pylenie...:-P

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Post autor: FXX » 24 lip 2016, 13:29

TRW też jest lakierowane w większości. Brałem do kilku samochodów i zawsze było zabezpieczone antykorozyjne.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: ArtoKucior » 24 lip 2016, 13:37

Ja w alfie mam tarcze ATE a klocki Ferodo...jakość a cena super...a pylenie niestety...duże :/

Lupin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 lip 2016, 16:47
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - tarcze TRW czy Brembo?

Post autor: Lupin » 24 lip 2016, 13:44

FXX dzieki za info. Czyli się TRW poprawiło. Jak ja kupowałem to były tylko "smarem" "zabezpieczone".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”