Thesis - up 20mm/teoretycznie

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: s0krates » 13 sty 2016, 20:17

ArtoKucior pisze:Nie miałem zamiaru "podnosić" auta lecz żeby nie leżało i przyzwoicie wyglądało...zresztą jak dobrze pamiętam to za cenę nowych dwóch sprężyn z AS, Argenta mi zrobił i wymienił cztery sprężyny. Narazie jest wszystko z nimi ok dlatego mogę polecić ten wyrób...
Ale piszesz Bronxowi żeby założył sprężyny od Argenty to mu się samochód podniesie.. : gafa :

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: bronx » 14 sty 2016, 8:05

Spoko ziomale :)
Będę gadać z Pawłem czy klepie stare czy robi nowe i może zrobić o te 20mm wyżej.

Przód podnieść to nie problem, tuleja w kolumnę i spoko,może i 10mm starczy :)
Natomiast tył to albo to co ma belial ( nie siądzie ) , jakaś podkładka pod gumę, są na allegro, ale to do mnie nie przemawia.
Lub zrobić spring na zamówienie, ale... czy to ma sens i opłacalność i kto mi zagwarantuje że to nie siądzie jak w przypadku innych sprężyn ...

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7276
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: faraon » 14 sty 2016, 10:29

"Dorabiam" od lat sprężyny do kappy. Nie siadają po latach użytkowania. Obniżenie wysokości o ok. 10 mm po montażu wynika z ułożenia się sprężyny.
Powód siadania sprężyn wynika z technologii ich wykonania. Te ze stali węglowej, zahartowane i odpuszczone po pewnym czasie muszą "siąść". Te wykonane z typowej stali sprężynowej (aż) takich tendencji nie mają.

Podnoszenie w warsztatach (wydłużenie) sprężyn, najczęściej polega na ich wyżarzeniu, rozciągnięciu ... i tyle. Po pół roku wszystko wraca "do normy" = w dół. Przerabiałem ten temat kilka lat temu i to był powód szukania innej drogi, aby springi (stale) utrzymywały swój prześwit.
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: belial666 » 14 sty 2016, 18:33

bronx pisze:Spoko ziomale :)
Będę gadać z Pawłem czy klepie stare czy robi nowe i może zrobić o te 20mm wyżej.

Przód podnieść to nie problem, tuleja w kolumnę i spoko,może i 10mm starczy :)
Natomiast tył to albo to co ma belial ( nie siądzie ) , jakaś podkładka pod gumę, są na allegro, ale to do mnie nie przemawia.
Lub zrobić spring na zamówienie, ale... czy to ma sens i opłacalność i kto mi zagwarantuje że to nie siądzie jak w przypadku innych sprężyn ...
Na tył może zrobić to samo co na przodzie. Tylko ściągnąć sprężynę i 10mm wstawić pod nią, nie pod wahacz. Nie działałoby?
Nr. telef. 501259455

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: bronx » 14 sty 2016, 18:45

A mocowanie do wahacza lub sprezyny ? Teoretycznie mozna dotoczyc jakis dystans, ale musze pomyslec czy bedzie to bezpieczne.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: belial666 » 14 sty 2016, 19:47

Skoro na przodzie jeździ. Sprężyny pękają i nic się nie dzieje, aż do wymiany. No zrobisz jak zechcesz.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: ArtoKucior » 14 sty 2016, 20:14

LUKIThesis pisze:A ile kilometrów po ich zamontowaniu zrobiłeś ?
A bo ja wiem...ze 3 tysiące? Ja dużo jeżdżę, codzień....ale po mieście :)
belial666 pisze:
ArtoKucior pisze:...zresztą jak dobrze pamiętam to za cenę nowych dwóch sprężyn z AS, Argenta mi zrobił i wymienił cztery sprężyny. Narazie jest wszystko z nimi ok dlatego mogę polecić ten wyrób...

To są raczej Twoje stare, Stary. Odświeżone.
Nie miałem zamiaru "podnosić" auta lecz żeby nie leżało i przyzwoicie wyglądało

Ty tak. Bronx nie. ;)
I co ja mam Ci odpisać? Nowe sprężyny? Stare sprężyny? A jak idziesz np do KFC, kupujesz kurczaka to dostajesz go nowego czy starego umytego ludwikiem i przyprawionego że nic nie czuć różnicy w smaku? Wychodzisz zadowolony, że smacznie sobie zjadłeś, zapłaciłeś nie dużo bo masz karteczkę lub aplikację w smartfonie i dostałeś rabat...Patrzyłeś kucharzowi na ręce, że wiesz co jadłeś? Ja mechanikowi nie patrzyłem na ręce tylko zaufałem, że to co zrobi to zrobi to porządnie i że to ja będę zadowolony jeżdżąc autem naprawionym za nie duże pieniądze...

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: belial666 » 14 sty 2016, 21:19

ArtoKucior pisze:
LUKIThesis pisze:A ile kilometrów po ich zamontowaniu zrobiłeś ?
A bo ja wiem...ze 3 tysiące? Ja dużo jeżdżę, codzień....ale po mieście :)
belial666 pisze:
ArtoKucior pisze:...zresztą jak dobrze pamiętam to za cenę nowych dwóch sprężyn z AS, Argenta mi zrobił i wymienił cztery sprężyny. Narazie jest wszystko z nimi ok dlatego mogę polecić ten wyrób...

To są raczej Twoje stare, Stary. Odświeżone.
Nie miałem zamiaru "podnosić" auta lecz żeby nie leżało i przyzwoicie wyglądało

Ty tak. Bronx nie. ;)
I co ja mam Ci odpisać? Nowe sprężyny? Stare sprężyny? A jak idziesz np do KFC, kupujesz kurczaka to dostajesz go nowego czy starego umytego ludwikiem i przyprawionego że nic nie czuć różnicy w smaku? Wychodzisz zadowolony, że smacznie sobie zjadłeś, zapłaciłeś nie dużo bo masz karteczkę lub aplikację w smartfonie i dostałeś rabat...Patrzyłeś kucharzowi na ręce, że wiesz co jadłeś? Ja mechanikowi nie patrzyłem na ręce tylko zaufałem, że to co zrobi to zrobi to porządnie i że to ja będę zadowolony jeżdżąc autem naprawionym za nie duże pieniądze...
Nie chadzam tam akurat, ale rozumiem, że to porównanie. No dobrze, wszystko zajebiście, ale sprężyny Twoje nie mają efektu UP! No chyba, że już mają? Tylko to zrozum, nic więcej. Argenta mnie nie interesuje, bo nie ma w nim nic interesującego.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: Flyman » 14 sty 2016, 23:12

Belial, rozumiem że przebyłeś już tysiące kilometrów na sprężynach montowanych na zamówienie u Argenty. Ja na przykład mam już ponad 10 000 km. Ten brak efektu UP, to występuje u ciebie przy PUSH?

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: belial666 » 15 sty 2016, 19:19

Flyman pisze:Belial, rozumiem...
Chociaż jeden. :roll:
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: ArtoKucior » 15 sty 2016, 20:28

Panowie bez spinki :)
Bel tak to było powiedzmy porównanie...Fly kilometrów naciachał...ja np ich nie robię dużo bo jeżdżę po mieście (dlaczego mam diesla? Bo z dziada pradziada same diesle w rodzinie i przyzwyczajenia hehe). Najważniejsze aby cieszyć się tym co mamy jeśli działa dobrze :)

Awatar użytkownika
tomas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 13 wrz 2007, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Mielec - podkarpacie
Kontakt:

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: tomas » 31 maja 2016, 21:12

Podepnę się do tematu
Moja Tereska przód 67 obie strony, tył 70,
czyli standard z lekkim minusem z przodu
gdyby było 68-69 byłoby cacy.
Jest:
10' Daihatsu Materia 1,5 103Km - Obrazek
98' Ypsilon Elefantino 1,1 55Km - autko do wszystkiego Obrazek

Było:
07' Lancia Thesis 2,4 mJTD 20V 185Km Obrazek
07' Daihatsu Materia 1,3 91Km - rzadsze niż porsche, fantastyczny do miasta Obrazek
97' Kappa 2,0 VIS 155Km LPI-Vialle - holenderska ekologia Obrazek
87' Chrysler Le Baron GTC 2,2 TURBO Benz. 185Km - to było coś, moc w czystej postaci
72' VW Garbus 1,3 44Km - jedyny Volkswagen którego szanuje ;-)

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - up 20mm/teoretycznie

Post autor: ArtoKucior » 01 cze 2016, 9:45

tomas pisze:Podepnę się do tematu
Moja Tereska przód 67 obie strony, tył 70,
czyli standard z lekkim minusem z przodu
gdyby było 68-69 byłoby cacy.
Obejrzyj dokładnie sprężyny...zdejmij koło i luknij je. Może pęknięta która. Albo starość i się zgniotła, rozeszła w boki. Ja tak miałem teraz przy tylnych, że na boki się rozeszły i wadziły o amorki. Wymieniłem na nowe i *** do góry poszła a i nie wadzą o nic podczas pracy :) O przodzie muszę pomyśleć ale to już późniejszy temat...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”