Thesis - Body Komputer/wymiana

artsfast
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 25 wrz 2010, 12:15
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań

Thesis - Body Komputer/wymiana

Post autor: artsfast » 26 paź 2015, 18:04

Witam
Mam pytanie czy wymiana / podmiana Body Komputera tego pod schowkiem na rękawiczki wiąże się z koniecznością przeprogramowania kluczyków "imo" bądź wykonywania innych procedur adaptacyjnych. Czy wystarczy sama procedura osiowania nowego urządzenia w sieci CAN za pomocą np. MES . ?

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - Body Komputer wymiana

Post autor: belial666 » 26 paź 2015, 18:43

Dlaczego chcesz przeprogramować "ciało"?.
Nr. telef. 501259455

artsfast
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 25 wrz 2010, 12:15
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - Body Komputer wymiana

Post autor: artsfast » 26 paź 2015, 19:07

Nie chcę lecz chyba będę musiał. Miałem zapchany odpływ z szyberdachu i woda akurat tamtędy znalazła sobie drogę. Jak rozebrałem moduł ścieżki były już zielone, przeczyściłem go lecz wygląda że to tylko kwestia czasu aż padnie. Stąd też moje pytanie.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - Body Komputer/wymiana

Post autor: belial666 » 26 paź 2015, 20:36

Jest to o wiele bardziej skomplikowane niż się wydaje. Przy zmianie body komputer trzeba wykonać pewne procedury, bo np. Ecu silnika jest przypisywane, niektóry ABS, klucze trzeba programować (ale tylko nowe, potrzebny kod elektr.). Skrzynia automatyczna (jeśli występuje) hamulec postojowy. Również do wykonania procedura proxy...

Zabawy trochę z tym, ale do wykonania. Proponuję komuś zlecić.
Nr. telef. 501259455

intuos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 06 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - Body Komputer/wymiana

Post autor: intuos » 26 paź 2015, 21:10

Bierzesz stare body komputer i nowe do Elektronika i przegrywa wsad z jednego body do drugiego. Wkładasz i jedziesz :)
k Coupe 20vt
Thesis 20vt

artsfast
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 25 wrz 2010, 12:15
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - Body Komputer/wymiana

Post autor: artsfast » 26 paź 2015, 22:12

Na co dzień zajmuje się automatyką tyle że przemysłową. Dlatego temat mi nie straszny tylko czy możliwy do wykonania przez MES-a czy potrzebny Examiner. Przewertowałem elearn i jest tam opisana procedura wymiany Body/Ciało jednak kończy się na poskręcaniu wszystkiego do kupy i podłączeniu akumulatora. W MES widziałem że kluczyki ogarnia tylko czy faktycznie tego nie wiem(kartę kodów mam). Centralkę od EPB przypisywałem więc idzie. Automatu nie mam więc chociaż to odpada. Proxy to wiadomo. Pozostaje sterownik silnika i pewnie tu zaczną się schody.
Kopia wsadu wydaje się banalna o ile technicznie jest możliwa było by to też jakieś rozwiązanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”