Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

karmel41
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Nie na temat w sprawie Thesisa v.2

Post autor: karmel41 » 09 lis 2015, 18:48

Mam autko tak jak w tytule które parkuje w Mińsku Maz. jestem nowym posiadaczem od ok 2 miesięcy.
Pojawiły mi się problemy następujące
1.Problem z rannym odpalaniem ale jakoś sobie radzę
2.Awaria skrzyni biegów brak pierwszego biegu i brak możliwości sekwencyjnej zmiany biegów
3.Nie działa obrotomierz i prędkościomierz
4.Wskaźnik nie pokazuje temperatury silnika
Wszystkie te awarie poza odpalaniem występują okresowo i wszystkie trzy naraz aha zapomniałbym o błędzie EPB który występuje razem z innymi.Obstawiam jakąś kostkę lub przekaźnik ponieważ mam wrażenie że nieraz na dołkach błędy gasną i wszystko jest normalnie by za chwilę zaczęło się od nowa.Ponowne odpalanie nieraz pomaga ale nie zawsze.Proszę coś doradźcie.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2015, 20:16 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami - poprawiłem. Nie nadużywaj wielkich liter./stabraf/

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: ArtoKucior » 10 lis 2015, 15:54

Prawdopodobnie pada lub padł któryś moduł (centralka) elektroniczny. Najlepiej to sprawdzić i przetestować to zaprowadzić do kogoś kto Thesisy robił, robi i będzie robić i ma ku temu możliwości. A takich fachurów to w Polsce prawdopodobnie na jednym ręku policzysz, który to Cię jeszcze nie orżnie na kasę. Taka rzeczywistość. Poczytaj tematy, ja m.in. miałem problemy z elektroniką i wyszła centralka skrzyni biegów.
Pozdrawiam i powodzenia w naprawie

P.S.
Zajrzyj czy nie masz wody w podłodze przód pasażer gdzie są centralki m.in. od automatu

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: s0krates » 11 lis 2015, 0:14

Masz szyberdach?

karmel41
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: karmel41 » 11 lis 2015, 11:48

Tak posiadam szberdach.
Były 125p,126p,Toyota Carina II,Volvo 850,Star 200,Fiat Palio,Kia Carnival,,WSK 125 ,Kingway Chellenger
Jest Renault Megane II, Lancia Thesis 2.4 Jtd

karmel41
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: karmel41 » 11 lis 2015, 12:00

Podłoga sucha.Wczoraj nie było żadnego problemu,dzisiaj jest błąd skrzyni reszta działa.Zastanawiam się czy to nie jest problem z poziomem oleju w skrzyni.
Były 125p,126p,Toyota Carina II,Volvo 850,Star 200,Fiat Palio,Kia Carnival,,WSK 125 ,Kingway Chellenger
Jest Renault Megane II, Lancia Thesis 2.4 Jtd

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: LUKIThesis » 11 lis 2015, 12:30

Pierwszym krokiem to radzę samemu przejrzeć co może powodować te problemy. Gdzie byś nie pojechał to i tak jak usuną błąd to Ci kity sprzedadzą co było winowajcą.
Po pierwsze to obejrzyj body , jest pod schowkiem po lewej na wysokości kolana. Drugie to sprawdź kość na centralce ABS, jest na pompie hamulcowej. Kolejne to sprawdzenie sterownika silnika , jest pod nadkolem po lewej stronie tuż pod przednią lampą. Zwróć uwagę na wiązkę wychodzącą ze sterownika, przejrzyj ją, może ma przetarcia i w dni wilgotne dochodzi do zwarć.
Jak sprawdzisz to co opisałem, a problem będzie dalej to może być tak, że do centralki silnika dostała się woda z racji złego jej umiejscowienia.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 12:33 przez LUKIThesis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: ArtoKucior » 11 lis 2015, 12:33

Raczej nie z poziomem oleju choć nie wykluczam ale prawie napewno problem elektryczny. Co do wody to obejrzyj sobie centralkę body pod kierownicą...jeśli szyberdach ma zapchany odpływ to tam będzie się zbierać woda.
A propo nie zauważyłem skąd jesteś i dopiero po uwadze kolegi chcę Ci go zaproponować. Niewiem czy znasz czy nieznasz czy śledziłeś forum wcześniej czy nie ale skontaktuj się z Argentą vel Paweł 501129900. Jest z Warszawy z dzielnicy białołęka. Mi pomógł, Tobie też pomoże

karmel41
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: karmel41 » 11 lis 2015, 13:37

Pod kierownicą wygląda w porządku dla pewnosci podociskałem bezpieczniki i przekażniki.
Były 125p,126p,Toyota Carina II,Volvo 850,Star 200,Fiat Palio,Kia Carnival,,WSK 125 ,Kingway Chellenger
Jest Renault Megane II, Lancia Thesis 2.4 Jtd

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: belial666 » 11 lis 2015, 14:02

Czy Ty w ogóle diagnozowałeś auto kompem?.
karmel41 pisze:Podłoga sucha.Wczoraj nie było żadnego problemu,dzisiaj jest błąd skrzyni reszta działa.Zastanawiam się czy to nie jest problem z poziomem oleju w skrzyni.
Czyli samo sobie poszło. Tak należy to rozumieć?.
Nr. telef. 501259455

karmel41
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: karmel41 » 11 lis 2015, 14:24

Thesis jest moją pierwszą Lancią ale wcześniej posiadałem 12 aut i moje doświadczenia z mechanikami są takie, że czytają błąd potem wymieniają jakąś część która okazuje się sprawna.A nieraz wystarczy coś docisnąć i zaczyna działać. Z megane żony był problem z kierunkiem około 2 lat się bujałem po fachowcach problem ustępował na miesiąc może dwa potem było to samo.Aż wziąłem się sam i co po oczyszczeniu i posmarowaniu wazeliną od roku czyli grudnia nie ma żadnego problemu,więc zanim pojadę na komp chcę sam sprawdzić kilka rzeczy.
Były 125p,126p,Toyota Carina II,Volvo 850,Star 200,Fiat Palio,Kia Carnival,,WSK 125 ,Kingway Chellenger
Jest Renault Megane II, Lancia Thesis 2.4 Jtd

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: belial666 » 11 lis 2015, 14:49

Spokojnie ja nie naskakuję na Ciebie. Pytam. Thesis, to nie Renówka.
Chodziło mi czy masz kompa swojego- Multiscana. Jesli nie masz, to na Twoim miejscu pojechałbym i sprawdził auto, kazał wydrukować i wtedy zakładał temat na forum. Objawami elektronikę to sobie można szukać do usra... śmierci. Nie mówię, że nie trafisz, ale życie jest prostsze po diagnostyce. Uwierz mi.

Czy Twoje błędy spowodowane są zmienną rezystancją- oby.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: LUKIThesis » 11 lis 2015, 15:21

karmel41 pisze:Thesis jest moją pierwszą Lancią ale wcześniej posiadałem 12 aut i moje doświadczenia z mechanikami są takie że z czytają błąd potem wymieniają jakąś część która okazuje się sprawna.A nieraz wystarczy coś docisnąć i zaczyna działać. Z megane żony był problem z kierunkiem około 2 lat się bujałem po fachowcach problem ustępował na miesiąc może dwa potem było to samo.Aż wziąłem się sam i co po oczyszczeniu i posmarowaniu wazeliną od roku czyli grudnia nie ma żadnego problemu,więc zanim pojadę na komp chcę sam sprawdzić kilka rzeczy.
I nie łudź się, że jest inaczej.
Nadal mimo, że niby wspaniali, to tną w ch tak, że potem jesteś od nich uzależniony ;)
Już nie raz się przekonałem, że jak sam zrobię auto to jeżdżę dużo dłużej niż po naprawie przez niejednego wspaniałego mechanika.
Sprawdź tą wiązkę od sterownika silnika, jej wiązka lubi się ocierać jak kocica w czasie godów ;)
Możesz jeszcze spojrzeć na skrzynkę bezpieczników pod maską.

karmel41
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2015, 18:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: karmel41 » 11 lis 2015, 20:19

Czy bez żadnych konsekwencji mogę odpinać przekażniki i centralki ?Czy po odpięciu będę musiał jechać na komputer ?
Były 125p,126p,Toyota Carina II,Volvo 850,Star 200,Fiat Palio,Kia Carnival,,WSK 125 ,Kingway Chellenger
Jest Renault Megane II, Lancia Thesis 2.4 Jtd

AUFER
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Wałcz / Dobino / ZWA

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: AUFER » 11 lis 2015, 20:22

Najpierw odłącz akumulator i możesz się śmiało bawić ;-)
JEST:
2x Lancia Kappa Coupe 3.0V6 + LPG
Lancia Phedra 2.0 + LPG

BYŁO:
Kilka ;) x Lancia Thesis 2.0T
Lancia Thesis 3.0V6
2x Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 2.4 JTD - problem z przekaźnikiem lub czujnikiem

Post autor: LUKIThesis » 11 lis 2015, 22:23

Odpinaj jak koledzy piszą .
Ja zawsze odpinam na podłączonym lecz zapłon wyłączony i problemów przez to nie mam. Jak odpinasz kość na centralce ABS to błędy się nie zapisują jeśli wszystko jest prawidłowo.

Kiedyś nawet odpinałem kość na ABS na włączonym zapłonie i też nic się nie popindoliło :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”