Thesis - problem z CAN

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Thesis - problem z CAN

Post autor: belial666 » 28 gru 2015, 22:55

burzacki pisze:Pięknego poranka odpaliłem auto i zonk..świeci chek, awaria hamulca ręcznego( nie działa po włączeniu po kilku sekundach sam się zwalnia), nie działa prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury, co jakiś czas komp pokazuję awarią świateł tył oraz mały poziom płynu chłodniczego..Auto pali da się jeździć. Błędy odczytane Multiscanem : U1600-electronic key, U16001-C-CAN line ERROR, U1700-CAN network (NCM-NBC), U1706-CAN network (NCM-NFR). Brak możliwości skasowania błędów. Akumulator mam 96Ah Bosch Silver S5 niespełna dwu letni. Mam prośbę czy ktoś miał taki problem???

Temat ze śmieci- znowu.

NCM- Sterowanie silnika
NBC- Body komputer
NFR- Węzeł układu hamulcowego

Odłącz aku.
Musisz sprawdzić wtyczkę przy sterowniku silnika pod kątem przetarć i braku styczności. Ewentualnie wiązkę przewodów sprawdź pod kątem przerw. Bląd can może być spowodowany brakiem brakiem styczności na wtyczce lub przerwą lini( przewodu) Zwróć uwagę na plecionki w wiązkach. Czy poprzez przetarcie nie powodują zwarć. Sprawdź body, odkręć po odpinaj wtyczki i posprawdzaj. Niemożność wykasowania błędu świadczy o tym że problem jest aktywny cały czas.


Plecionka Can
WP_20151213_011.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
burzacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2013, 17:05
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Jawiszowice

Re: Thesis - problem z CAN

Post autor: burzacki » 09 lut 2016, 19:10

Temat opanowany.....w końcu....korozja kostki elektrycznej w schowku pod nogami pasażera... Ale diagnoza z usunięciem problemu trwałą prawie dwa miesiące..koszt 600zł...:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”