Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Awatar użytkownika
Czarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 438
Rejestracja: 19 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: Czarek » 19 gru 2016, 10:49

Elektryk wymienił żarówkę, nowa świeci trochę za wysoko. Jak to wyregulować? Po wyjęciu lampy widać zębatki sterujące wysokością światła, ale czy to prawidłowa droga? Nie da się bez wyjmowania? Żeby od razu było widać efekt?
Przy okazji - regulacja wysokości świateł (przy kierownicy) nie działa, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

iled
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 237
Rejestracja: 10 cze 2016, 7:59
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: iled » 19 gru 2016, 10:52

Ja Cię proszę .... Ty się pytasz czy robiący nie wie, jedz na SKP.
Jak robił to poprawnie to korekt powinna byc minimalna, i służą do tego śrubki od regulacji KSenona, w każdej SKP za 20zeta Ci to zrobią, widać to patrząc na lampę.
A jeśli wali jakoś masakrycznie to widocznie nie zamontował poprawnie klosza.
Zobacz w czym tkwi problem

Awatar użytkownika
Czarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 438
Rejestracja: 19 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: Czarek » 19 gru 2016, 10:59

Iled, czy Ty próbowałeś gdzieś zrobić coś w Thesis? Bo piszesz, jakbyś nie znał realiów :-> Niedawno na SKP na Augustówce (Gospodarstwo Pomocnicze Kancelarii Prezydenta RP) "ustawili" mi geometrię na takim luzie, że mechanik za głowę się złapał. Końcówkę wymieniłem, reklamację uznali, ale ze zdziwieniem :-> W Bielsku-Białej, w serwisie powiedzieli, że nie istnieje taka część, jaką chcę kupić. Jak im palcem pokazałem w aucie, że jest, to uciekli.

Więc nie mów mi, że każda babcia klozetowa może to zrobić.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: jjash » 19 gru 2016, 11:16

Czarek!
bardzo dobrze że sam dziobiesz w Teresie i kontrolujesz to co zrobili mechanicy. Mi się udało (jak dotąd) tylko po trzech nie poprawiać, ale ja nie o tym.
W Teresie nie ma regulacji wysokości oświetlenia z kabiny - tu są KSenony i na prawej stronie, przy wahaczach masz regulację elektroniczną. Czujniki znaczy. I one sterują wysokością "świecenia". Pokrętła które masz w środku, w kabinie, obok włącznika świateł, to nic innego jak potencjometr czujki zmierzchu (czyli regulujesz moment zapalenia się świateł) oraz jasność zegarów w kabinie. Nic innego.
Światła jak najbardziej wyregulujesz nie wyciągając reflektorów - są tam wejścia na imbus zakończone zębatkami. Dostęp po podniesieniu maski, nad reflektorami w komorze silnika. Tak, to tam gdzie są te zębatki. Ale najpierw sprawdź czy faktycznie masz poprawnie założony żarnik.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

iled
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 237
Rejestracja: 10 cze 2016, 7:59
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: iled » 19 gru 2016, 11:24

Akurat z regulacją świateł nie trafiłeś, bo to jedyna rzecz moim zdaniem w T którą praktykant nie powinien spoerdolić
Podnosisz maskę i wszystko widać,
O geometrii to inna bajka, pomijam już regulację kąta tyłu której podobno nie ma a jest.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: FXX » 19 gru 2016, 13:26

Nie wspominając już o tym, że światła powinno się ustawić poprawnie z przyrządem, a nie na oko w garażu.
Swoją drogą jeśli jest widocznie za wysoko to coś poszło nie tak, bo palnik ma tylko jedną właściwą pozycję i jeśli przed wymianą było dobrze, to po wymianie może być ewentualnie jakaś minimalna korekta.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

laly2000

Re: Thesis - jak wyregulować wysokość światła?

Post autor: laly2000 » 19 gru 2016, 21:53

To anegdotka:
Kupiłem "bezprzebiegowe" reflektory i po założeniu świeciły prosto w ziemię.
Poprzednie świeciły dobrze, więc stwierdziłem, że pokręcę regulacją - pomogło, ale przy jednym ze świateł coś przy okazji przeskoczyło i mam teraz na krańcu zakresu pokrętła. Pewnie da się to poprawić, ale chyba trzeba rozebrać reflektor, więc póki mi świeci prosto, to nie ruszam.

Wniosek - jak będziesz regulować, to rób to z wyczuciem i uważnie obserwuj, w którą stronę kręcisz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”