Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Awatar użytkownika
gaco
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2010, 23:15
Imię: Michał
Lokalizacja: Prudnik

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: gaco » 03 gru 2011, 14:05

heh zeby byla jasność, bo dostałem kilka dziwnych wiadomości :) nie posiadam map polski tylko najnowszą wersje tą o której pisał pare postów wcześniej acme plyty setup dla thesis plus najnowsze mapy 2010-2011 z navteca ale oczywiscie bez polski bo takich map po prostu nie ma

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ewro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 07 maja 2010, 14:13
Lokalizacja: Wawa-Bytom

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: Ewro » 03 gru 2011, 19:06

Te mapy działają także w Lyberce :-)
Lybra 2,4 JTD

odysik2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 03 wrz 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: odysik2 » 15 gru 2011, 23:51

gaco pisze:No cóż wygrzebałem na necie sam i działa! Ale zeby to odpalic musialem rozmontowac conecta i przeczyscić laser, oj były chwile grozy ale jakoś poszło.
Podziękowania dla jjash za osmielenie mnie w tej operacji :)

Gdyby ktoś chciał to podsyłam linki do wersji 2010-2011 plus mapki :)

Pozdrawiam
Kolego proszę na kolanach podrzuć jakąś mapkę cokolwiek bo u mnie nie ma nic cały connet służy tylko jako radio. Coprawda w mojej Thesis się panewka obróciła i to już trwa miesiąc jak auto stoi ale już kończę.
Jak by ktoś potrzebował jakiś informacji na temat silnika 3.0 to służę pomocą nawet rozrząd ustawiłem bez blokad co podobno jest nie możliwe a jednak znam pewne knify. wystarczy dzwonić 883969112 co prawda jestem właścicielem warsztatu i na takich info zarabiam. Ale od członków forum nie biorę ani grosza.

odysik2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 03 wrz 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: odysik2 » 26 gru 2011, 23:54

Halo ponawiam prośbę

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: przedszkolak » 15 lut 2012, 22:23

Napisz na priv coś poradzimy.

argenta67

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: argenta67 » 17 wrz 2012, 17:09

ACME pisze:Witam.
Od razu przepraszam, ze w tym dziale, ale nie bardzo wiem gdzie to umieścic, a Hyde Park- czyszczony jest co 90 dni :) Szkoda by było, żeby to się straciło.
Otóż, spieszę poinformować, ze udało mi się uruchomić płytę z nawigacja, którą przerobiłem z Opla.
Płyta nie jest najnowsza, ale na moim ekraniku pojawili się w Polsce drogi :) :) :) :)

I tak przerobiłem płytę dla Opla, którą pożyczyłem od kolegi z mapa z 2008 roku NAVTEQ Central Europe (płyta o numerze 6002)
Z moja Lancia nabyłem płytę France 2003 (płyta o numerze 4069), na której nie wiele się działo, a w miejscu Polski, na ekranie widziałem pustynie.

Na nowej płycie: glosy działają (tylko angielski i inne popularne języki, sprawdzałem tylko angielski)

Na płycie jeszcze nie jeździłem, ale działa i startuje bardzo szybko. Może dlatego, że nowa, nie porysowana :)

Wszystko nagrałem na CD firmy Verbatim x16 (DAO)
I tak same mapy zajmowały ok. 390 MB, teraz zajmują 640 MB

Może ma ktoś "dojście" do najnowszej płyty Opla z Centralna Europa lub Polska, może nawet wersja z 2011 roku? : gafa :
Warunkiem koniecznym jest wersja na CD, bo te na DVD z oczywistych względów nie pójdą.

PS. Dla niedowiarków zrobię później fotkę. Sorry, ale sprawa jest "gorąca" :)
PS. Warunkiem działania płyty jest sprawny czytnik w Connect (NIT). Jak coś dysponuje "rezerwowym", sprawdzonym - wszystko czytał, ale trzeba się pobawić w przełożenie.

Dla tych co nie w temacie:
1. Koncern Lancia nie oferuje płyty na Polsce.
2. Oryginalne płyty są drogie

Dla tych co w temacie:
1. Powyższa informacja tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za wadliwe działanie czegokolwiek w Lancii ;) i oczywiście nie popieram piractwa (brzydzę się nim)


Proszę o pomoc, razem może się udać więcej.
Może ktoś wie, jak zdobyć kolejne płyty, po numerze CD6002 czyli nowsze?
Jednak udało się i ja mam w Thesis działającą na polskich mapach nawigację : ok2 :

Awatar użytkownika
iMacOSX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Toruń

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: iMacOSX » 24 paź 2012, 22:18

Witam.
Jest możliwość podrzucenia albo zdobycia takiej mapy??? Albo chociaż instrukcji jak stworzyć taką mapę??

Pozdrawiam

LUKI82

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: LUKI82 » 24 paź 2012, 22:26

argenta67 ma nieoryginalny system navi, więcej w temacie funkcjonalny connect.
Ja jestem w trakcie prób stworzenia Polskiej mapy przez informatyka-programistę. Nie jestem pewien czy to się uda ale jesteśmy dobrej myśli. Testowaliśmy już prototyp na dwóch Thesis czyli mojej i Foe lecz poza brązowawym ekranem nie było zarysów Polski czy innych państw. Płyta była kiepskiej jakości jak stwierdził informatyk i chyba wypalona w najszybszej prędkości a niestety nasz connect nie lubi takich płyt. Płyty muszą być dobre ( najlepsze ) i nagrywane z jak najniższą prędkością. Jak będę miał ostateczną wiedzę w temacie to zdementuję lub potwierdzę działanie oryginalnego navi w Polsce.

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: shadow » 18 lut 2013, 0:20

czy coś juz wiadomo na temat map na PL ?

LUKI82

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: LUKI82 » 18 lut 2013, 8:55

Nie mam czasu by podjechać do informatyka i sprawdzić czy udało się mu zrobić to co do tej pory było niewykonalne. Jak uda mi się z nim spotkać to na pewno nie omieszkam napisać co z tego wyszło.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: jjash » 18 lut 2013, 22:06

Nie rozumiem po kie licho się upieracie przy tym projekcie, zamiast skorzystać z tego co już zostało stworzone? Jest sprawdzone, działa i ludziska się z tego cieszą. Ba! Jest możliwość upgrade'u przez zastosowanie najnowszych map. W tym akurat wypadku upartość nie jest dobrym kierunkiem.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: LUKI82 » 18 lut 2013, 22:52

Janie jeśli chodzi o mnie to dlatego że;
1) chcę zachować auto w pełni w oryginale,
2) jak mam jedynie słuchać komend z navi "martos" i nie widzieć mapy bo będę chciał sobie posłuchać muzyki czy widzieć spalanie i funkcje connect to mogę sobie odpalić navi w smartphonie i schować go do kieszeni i nie muszę pakować gdziekolwiek kolejnej anteny czy głośniczka niczym od dawnego walkmana.

Oryginalne navi w thesis współgra z radiem czy cd, mamy w głośnikach muzykę i w odpowiednich momentach komendy z navi, a do tego gdy pomniejszymy obraz navi to mamy widoczne wszystkie funkcje connect, spalanie i mapę. Do całości dodali taki bajer że na wyświetlaczu miedzy zegarami są wyświetlane strzałki kierunkowe z odległością za ile należy skręcić.

Navi "martos" w tych kryteriach się nie zmieścił więc raczej nie chcę tego cuda, choć wykonał niezłą robotę która większość zadowoliła i niech zadowala kolejnych.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: jjash » 18 lut 2013, 23:42

Luki, szanuję Twój wybór, ale nie oszukujmy się, nie ma oryginalnej mapy i bez ingerencji informatyka - nie będzie. Też bym chciał mieć to o czym piszesz. Ale niestety, nie da się. Zatem wyszedłem z założenia, że skoro mam mapę na Europę do Teresy i tam działa, a nie mam mapy na kraj, to zapodam to co już jest zrobione i będę się tym cieszyć. I przyznam, że frajda jest niesamowita. W dodatku mozna normalnie słuchać muzyki. Faktem jest, że jak chcesz obserwować spalanie to już niestety nie da się - albo navi albo connectowy panel. Tu jest kicha, ale z drugiej strony - na Bocha - ileż można patrzeć na spalanie czy na grafikę płyt czy radia? Też bym chciał mieć wszystko wg specyfikacji producenta - podobnie jak Ty, mam na tym punkcie jakiegoś małego hopla, ale tu akurat odpuściłem. tym bardziej, że to nie jest duża modyfikacja i totalnie demontowalna.
Mimo to powodzenia. Trzymam kciuki i wierzę, że się uda.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: przedszkolak » 19 lut 2013, 0:22

Muszę pogadać ze swoimi informatykami, mam w domu dwóch, żeby trochę pomyśleli, może się uda. Jest to jakieś wyzwanie, wiem, że kiedyś ktoś się naprawdę przymierzył i zrobił. Jak mówi stare chińskie przysłowie: iść prosto znaczy dojść daleko, ale pójść za daleko, to tak jakby się cofnąć. Zawsze je łamałem z różnym skutkiem.

Awatar użytkownika
iMacOSX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Toruń

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: iMacOSX » 19 lut 2013, 0:45

Ja kiedyś też chciałem się za to zabrać ale chciałbym się dowiedzieć to co już wiadomo od kogoś bo nie ma sensu abym sam od zera się gimnastykował a poza tym nie dysponuje taką ilością czasu. Jeżeli osoba która coś już zaczęła i widać ze nawi w ogóle płytę przyjmuje i nie krzyczy że jest wrong to już jest coś. Jeżeli jest ktoś chętny do współpracy tomożemy nawiązać kontakt i coś po kminić:) sam z chęcią bym zobaczył nawet lekko nie aktualną mapę do thesisa z Polską.
Jak by co proszę kontakt na priv i zgadamy się na tel lub skypa aby temat lepiej omówić.

świeżo upieczony inż:P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”