Thesis - problem z panelem navi/radio/connect

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis - problem z panelem navi/radio/connect

Post autor: Muller » 07 gru 2011, 11:51

Witam, problem mojej Lancii to miliardy kontrolek jak w apollo 13:D heh
Mały żarcik a teraz wyjaśnie szczegółowo.
Zdejmując panel gdzieś zrobiłem zwarcie padł panel, zmienił się jezyk na ojczysty czyli włoski.
Rozebrałem przepatrzyłem nic nie znalazłem (może zle szukałem) chociaż na płytce zasilanie biega i przetwarza.
ale nic nie działa łącznie z panelem klimy:/
Kupiłem drugi (jest opcja, że uwalony również) założyłem również zasilanie jest na pinach i płytce ale...
nic nie działa:/

Moje pytania:
1.-sze pytanie do znawców czy nowy /używany/ panel potrzebuje adaptacji (examinator)?
2. Czy panel główny by mógł funkcjonować potrzebuje SPRAWNEGO CONNECTA?
3. Jeśli uwaliłem connecta to jakikolwiek panel nie bedzie działał?
4. Jaka jest zależność między panelem klimy a lcd czy jeśli klima jest "przepalona" i obwód nie będzi close to nie będzie NIC działać?

5.Czy jest szansa już po wyjściu z w.w. problemów aktualizacji connecta bez użycia cd (bo mam uszkodzony)
Dokładniej, pytając... gdzie siedzi zawartość??? I czy taka opcja Istnieje???

Serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: fazi » 07 gru 2011, 17:03

Witaj z tego co wiem u mnie wyjęcie coonect nie maiło wpływu na pracę panela.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Muller » 08 gru 2011, 12:27

Witam, myślałem , że już nikt się nie odezwie:)
... czyli panel działa bez connecta...
hmmm to nawet dobrze z jednej strony... ale czemu mi nie działają te panele?:/
Nie wiesz jak z tą adaptacją z nowy panelem?

Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: fazi » 08 gru 2011, 16:38

Nie wiem , ale radze podjechac do jakiegos magika z kompem sam nestety nic nie zrobisz?
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: jjash » 08 gru 2011, 21:03

Muller,
a skąd jesteś? Będzie łatwiej komuś z kompem jak podasz gdzieś Ty się schował. Podaj namaiary na miejscowość, a na pewno ktoś się z kompem znajdzie.
Pozdrawiam
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: argenta67 » 08 gru 2011, 21:37

Connect to jeden z ważniejszych elementów w Thesis (choć w tym aucie nie ma błahych części) i wszelkie próby na "żywym organizmie" mogą przynieść sporą ilość problemów z jakimi później nawet ten co będzie znał to auto może mieć problemy.

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Muller » 09 gru 2011, 8:35

Witajcie, dzięki za odpowiedzi na poscik.
Pochodzę z pod Krakowa może ktoś tam się znajdzie na razie czekam na kolejny panel w środę będe wiedział co jest grane myślę, że w końcu trafię na działający. Jeśli, jak któryś z kolegów napisał panel działa bez connecta bo zasilanie na pinach jest.

Co do connecta jak myślicie gdzie "siedzi" zawartość softu connecta, może dało by rade upgrade manualnie bez cd??


Pozdróweczka! :D

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Muller » 12 gru 2011, 15:44

Witajcie nikt raczej z moich okolic nie wie gdzie będzie ktoś z komputerkiem do thesis???



wielkie pytanie do WAS co jeśli nowy panel nie będzie działał gdzie szukac....jaka przyczyna

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: jjash » 12 gru 2011, 23:49

Oooo! Widzisz, to już temat nad którym łamią sobie głowy i starzy i młodzi adepci sztuk alchemicznych. Jakby ktoś wiedział, to by powiedział. Ale to tak duża tajemnica jak kamień filozoficzny. Szukać trzeba ... w samochodzie. Nie żebym się mądrzył, ale przyczyn może być naprawdę mnóstwo. Ale poczekaj, może ktoś ma jakiś pomysł.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Muller » 16 gru 2011, 13:56

Jash dwa pytania
1 pracujesz w serwisie
2 miałeś do czynienia z elktroniką
Twoj post tak mnie wkurw.ał przez kilka dni ale nie miałem jak odpisać.
Coś ty wogóle napisał? Moje pytanie do tych co wiedzą jest jak najbardziej na miejscu są dwa miejsca gdzie "coś" może być nie tak. Wykluczyłem jedno - zasilanie, więc zostaje programowanie /adaptacja/ lub układ na którym pracuje panel...
A ty dla mnie jesteś "capem" który nabija sobie punkty na forum głupimi postami a pewnie nie miałeś nawet mierniczka w dłoni..
kupił sobie Lancie i wielki forumowicz - może sobie ebiblioteke Lanci załóż i będziesz pisał swoje poematy na temat ot " jaki to nie jestem mądry" .... carton network idz pooglądaj


no chyba że masz widzę jak wyjąć kod z tegoż panelu.... i tu masz pole do popisu czekamy z zapartym tchem jak to jjash zabłyśnie...... czekamy:)..... bo wsiadać przekręcić kluczyk to każdy kolego potrafi...

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: jjash » 16 gru 2011, 22:17

Witaj Wqrwiony Kolego Mój :)
W serwisie nie pracuję. Mierniczka nie miałem w ręce. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości tego zdania. Miałem za to miernik. I to nie jeden. I nie tylko taki, który elektronów przepływ mierzy. I miałem do czynienia z elektroniką. I elektryką również. Na studiach. Tak się składa, że po kierunku technicznym jestem. Zatem na dwa Twoje pytania odpowiedziałem. Gdybyś długo (a ja już naprawdę długo) na różnych forach temat connecta zgłębiał, wiedziałbyś, Szanowny Kolego, że ciężko jest ustalić po Twoich objawach co i jak zagrać nie może. I nie oczekuj, że to wina tylko dwóch miejsc jest, że Ci nie działa. Poczytaj, poszukaj, a potem możesz mnie nazywać kim i czym chcesz. Nawet Capem. Byle byś tylko, Szanowny Kolego, nikogo nie obraził. Nawet Capa. I mnie. Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek na forum, nie znając osoby osobiście, zdobył się na takie grubiaństwo by kogoś obrazić.
Cartoon Network, a nie carton network, Kolego Szanowny, Cartoon Network. Owszem oglądałem. Był czas, gdy moja córa oglądała namiętnie kilka bajek, to sobie siadaliśmy i oglądaliśmy razem. Teraz ma już naście lat, zatem nawet nie wiem co tam teraz leci. Ale dziękuję za wskazówkę - popatrzę.
Kupiłem sobie Lancię - zgadza się. Mam nawet dwie. Bo lubię. I dbam. I wiesz, że jeszcze jeżdżą? No popatrz :). I na koniec zgodzę się, że kluczyk to każdy przekręcić potrafi. Czasem nawet nie w tą, co trzeba, stronę. Ale o jeździe i kulturze na drodze to już nie każdy pojecie ma. Niestety.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości i odpowiedziałem na Twoje pytania. A forum, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem wyrażania opinii i zabierania głosu. I nie musi być wcale miejscem pompastycznym, nabuzowanym emocjami i poważnym jak msza za nieboszczyka.
Gdybyś był w Wielkopolsce, zapraszam do siebie na komputer. Mam :) i pewnie mógłbym pomóc. Choć z drugiej strony, pewnie bym sobie nabił punkt za pomoc. Choć nawet nie wiem czy na tym forum to funkcjonuje.
Bądź co bądź, gdybyś miał pytania, służę pomocą. Gdybyś chciał się wykrzyczeć na mnie i ponazywać mnie tak czy owak - też jestem do usług. Każdy ma do tego prawo. Byleby nie obrażał, jeśli nie zna osobiście. Bo czasem po prostu szkoda, bo po poznaniu się mogłoby być głupio.
Głowa do góry!
Pozdrawiam
Jash
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Muller » 17 gru 2011, 13:17

Jash-ku, przepraszam zły dzień... :-?
buziak masz buzi :D heh
pozdrawiam

P.s
examinator tylko pomoże inne "fejsiki" nic nie zdziałają. Ale dziękuje.

Proszę administratora o usunięcie mojej "złej wypowiedzi na temat pana Jana" niech nie sprzyja wszechobecnej atmosferze agresji i zła tym bardziej, że idą Święta:)
Serdeczne Pozdrowienia!

argenta67

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: argenta67 » 17 gru 2011, 14:53

Muller pisze: examinator :nono:
Examiner

Muller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2011, 9:33
Imię: 3WD6HP8
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Muller » 17 gru 2011, 16:48

: gafa : .... :lol: hehehe ok
Pozdrawiam i dziękuję.

Skafander
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - panel navi radio oraz connect... problem

Post autor: Skafander » 17 wrz 2013, 15:51

Można prosić o info czy problem został rozwiązany? Jeśli tak to jak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”