Thesis - odtwarzacz CD

mscross
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2012, 12:31
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: mscross » 28 sty 2012, 12:40

W moim modelu Thesis posiadam zmieniarke na 6 płyt ale problem jest w tym ze zadnej mi nie czyta i wyskakuje komunikat prawdopodobnie ze nie jest wgrane oprogramowanie. Tak samo nie moge zmienic jezyka na angielski i wszystko mam po włosku. Zwracam się z prośbą o pomoc.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 14:07 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować zgodnie z zasadami/Poprawione

Abramov
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 20 sty 2012, 18:20
Imię: Janek
Lokalizacja: Turek

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: Abramov » 29 sty 2012, 23:04

Witam, myślę , że niestety padł Connect, czego Ci nie życzę, być może wkładasz odwrotnie płyty ???? sprawdź..

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: grnb » 30 sty 2012, 14:55

to ważne, płyty w zmieniarce wkłada się do góry nogami :) do zmiany języka potrzebna jest płyta setup włożona do czytnika pod klapką w konsoli centralnej
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: Jacek » 30 sty 2012, 23:47

Abramov pisze:Witam, myślę , że niestety padł Connect, czego Ci nie życzę, być może wkładasz odwrotnie płyty ???? sprawdź..
Ja właśnie przebrnąłem przez zmianę języka.
Sprawdź najpierw czy cd nawigacji czyta muzykę i w ogóle widzi płyty CD. (płyta wkładana normalnie). Jeżeli wywala komunikat że nie widzi płyty to masz albo brudny laser , padniętą głowicę lub walnięty napęd przesuwu głowicy -pomoże płyta czyszcząca lub naprawa.
Ja miałem uwalony napęd przesuwu lasera. trzeba było wydłubać connecta i rozbebeszyć go na kawałki i wymienić koło zębate silnika. Szkoda że nie przyszło mi do głowy zrobić fotek.
Zdejmowanie panela wyświetlacza connecta jest na Youtubie.
trzeba wyciągnąć drewienko, osłonkę pod popielniczką i wykręcić 6 wkrętów.
Naprawa connecta trwa sporo czasu bo napęd jest na samym dnie i trzeba liczyć minimum godzinę dobrej zabawy (jeśli ma się wprawę i szczęście że ruszy po pierwszym montażu).
Ja po naprawie zmieniłem jęzor na GB bo żabenrechen do mnie nie przemawiał.
Jakby co to mogę naklikać po kolei co i jak lub zerknąć gdyby mi przysłać.
W desperacji sprawdzałem ceny na alledrogo i używany connect to koszt 1-1.1kPLN i też nie wiadomo jak długo pochodzi. Doszedłem do wniosku że bardziej go nie popsuję, więc naprawiłem.
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

mscross
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2012, 12:31
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: mscross » 02 lut 2012, 19:04

Kupie tą płyte co czyści i sprobuje tym sposobem bo rozkrecać sam osobiście się boje ze potem nie złoże poprawnie. A płyte setup w razie w, skąd można załatwić, bo mam język włoski którego nie ogarniam w pełni :)

argenta67

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: argenta67 » 02 lut 2012, 19:22

mscross pisze:Kupie tą płyte co czyści i sprobuje tym sposobem bo rozkrecać sam osobiście się boje ze potem nie złoże poprawnie. A płyte setup w razie w, skąd można załatwić, bo mam język włoski którego nie ogarniam w pełni :)
Jeśli nie działa w ogóle to płyta czyszcząca nic nie da.

mscross
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2012, 12:31
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: mscross » 02 lut 2012, 20:33

No wkladam płyte normalnie i na odwrót i nic tylko Error CD. To co pomoże ?

argenta67

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: argenta67 » 02 lut 2012, 20:49

mscross pisze:No wkladam płyte normalnie i na odwrót i nic tylko Error CD. To co pomoże ?
Stawiam na wymianę lasera.

Abramov
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 20 sty 2012, 18:20
Imię: Janek
Lokalizacja: Turek

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: Abramov » 02 lut 2012, 21:25

A radio, magnetofon działają???????????

mscross
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2012, 12:31
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: mscross » 03 lut 2012, 16:48

No pewnie radio działa i to z głośnikami Bosse to juz w ogole dyskoteka :) i zestaw głosno mówiący od telefonu tez dziala i jeszcze jak znajde kanał w tv to nie ma głosu a obraz normalnie, a z laserem duzo paprania się ?

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: Jacek » 03 lut 2012, 20:05

mscross pisze:No pewnie radio działa i to z głośnikami Bosse to juz w ogole dyskoteka :) i zestaw głosno mówiący od telefonu tez dziala i jeszcze jak znajde kanał w tv to nie ma głosu a obraz normalnie, a z laserem duzo paprania się ?
Jaka dyskoteka?
Dźwięk lepszy niż w operze :lol: :lol:

Spróbuj płytkę czyszczącą jak nie pomoże to masz uszkodzony czytnik. Naprawa connecta : beczy :
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: przedszkolak » 03 lut 2012, 20:50

Jest kilka filmów w Internecie http://www.youtube.com/watch?v=9ctJo1sDamQ polecam, to ułatwi Ci pracę.

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: Jacek » 03 lut 2012, 23:16

Właśnie ten filmik pomógł mi wydłubać connecta.
Mscross, jak nie będziesz mieć lepszej opcji kliknij na priva mogę spróbować go naprawić.
Mnie po naprawie przyjęła nowy soft i jest OK
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: rain » 17 wrz 2012, 23:31

Odgrzewam.

Ja dziś rozbieram connecta żeby odzyskać płytkę. Poluzowała się wtyczka w środku na płytce i CD przestało chodzić. Śmieszna sprawa, ale jak już rozebrałem to po całość. Kilka fotek. Jeszcze nie wiem czy działa ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Thesis - odtwarzacz CD

Post autor: Jedrek » 03 lis 2012, 12:39

Za usprawnienie napędu CD zabrałem się przy okazji montażu interfejsu do podłączenia zewnętrznej (wreszcie z mapami polski) nawigacji.
U mnie pomogło delikatne przemycie soczewki lasera spirytusem a następnie wypolerowanie jej na sucho.
Żeby to zrobić trzeba niestety rozebrać sprzęt tak jak na zdjęciach powyżej. Po zdjęciu górnej pokrywy napędu -soczewka lasera jest dostępna.
Jak zacząć pracę -obrazuje ten filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=en ... aWl34&NR=1
Potrzebna jedna kropla czystego spirytusu i kawałek super miękkiego papieru toaletowego :-)
Przed czyszczeniem napęd CD coraz rzadziej widział płyty. Najczęściej mówił że płyty nie ma albo ze jest odwrotnie.
Po czyszczeniu czyta bez problemów każdą płytę -również i te zniszczone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”