Thesis - problem z magazynkiem zmieniarki

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - problem z magazynkiem zmieniarki

Post autor: jjash » 13 lis 2012, 13:36

Kilka dni temu spotkałem za granicą "dziadka" w Teresie, który widząc moją na parkingu, podjechał i zapytał czy moja i czy możemy porozmawiać. Okazało się, że "dziadek" ma swoją od 2003r. i ostatnio coś mu nie "abla" zmieniarka. Chodzi o to, że nie zawsze ładuje się magazynek. Popatrzyłem jak to u mnie, wlazłem do niego i próbujemy. I faktycznie. Jak magazynek był w zmieniarce, wszystko działało. Ale jak "dziadek" wyjął magazynek to miał mega problemy by go załadować. Nie, nic nie blokowało. Wręcz przeciwnie! Wsuwało się magazynek, a on nie był zaczepiany i siłą sprężyny wysuwał się na zewnątrz. No tak, do wewnątrz nie mógł się wysuwać. To taki joke. No, bądź co bądź, kilkukrotne mieszanie z magazynkiem nie przynosiło rezultatów. I tu "dziadek" pokazał na co wpadł. Jak zresetował zmieniarkę...magazynek załadował bez problemu. Chwycił, przewertował płyty i gra gitara. Jak go wysunął - zaczynamy temat od początku. Przyznam, że nie doradziłem mu rozwiązania bo po prostu nie wiem o co common. Dlaczego tak się dzieje - nie wiem. I on też nie. Stąd takie rozwiązanie. Do serwisu nie pojedzie bo go zjedzą. Koszty go zjedzą. A teraz do tego niespodziewajka. Zgadnijta, ile zrobił km od 2003r. Jak na przysłowiowego Niemca przystało, jeździł tylko do kościoła i pracy. A że zrobił nią 423kkm to ... czy ktoś mówił, że miał do kościoła blisko? Bez remontu silnika. tylko i wyłącznie operacje eksploatacyjne. Dieselek jak mój. I wcale nie zniszczony w środku.
No, było miło, ale się skończyło. O co chodzi z tą zmieniarką? U mnie normalnie działa. Miałem inne auta, inne zmieniarki i nie miałem tego problemu. Zagwozdka.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - problem z magazynkiem zmieniarki

Post autor: fazi » 14 lis 2012, 6:52

U mnie na przykład musze wyciagać magazynek , gdy wyłączam silnik bo mieli na okrągło płyty i przestaje działac sterowanie prawymi drzwiami oraz rozkładanie lusterek :D .Jak samochód uruchomiony wsuwam magazynek i wszystko działa bez zarzutu.To jest ciekawe?
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - problem z magazynkiem zmieniarki

Post autor: jjash » 14 lis 2012, 19:57

Rany! to jak to działa? Panowie, a jak mają inni? Jakieś to dziwne. Nie szukałeś przyczyny takiego stanu rzeczy?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

DamianWarmia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 11 gru 2015, 13:15
Imię: Damian
Lokalizacja: Ślunsk z przypadku.

Re: Thesis - problem z magazynkiem zmieniarki

Post autor: DamianWarmia » 03 maja 2018, 14:48

Odświeżam temat, chociaż mój problem dotyczy czegoś innego. Przestała mi działać zmieniarka, connect twierdzi, że "no magazine". Nie mogę wyciągnąć magazynku a przycisk reset nic nie zmienia. Po naciśnięciu guzika od wysuwania płyt, słychać pojedyncze "pyknięcie", ale nic się nie dzieje.
Da się to jakoś sprawdzić bez podmieniania zmieniarki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”