Thesis - montaż kamery cofania

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - montaż kamery cofania

Post autor: jjash » 23 mar 2013, 23:53

Dziś zamontowałem sobie kamerę cofania. Podłączyłem ją do zestawu navi, który sobie kiedyś razem zafundowaliśmy - 10 członków bractwa św. Teresy. Mam kilka wskazówek dla tych, którzy będą montować za czas jakiś. Napięcie do kamery pociągnąłem z lewego światła cofania. Oczywiście nie z samego światła, a z kostki, która znajduje się nad nadkolem po stronie akumulatora. Kabelek biały z zielonym paskiem - czyli biało-zielony. No to napięcie w kamerze jest.
Teraz jak pociągnąć do kokpitu video? Zrobiłem to odwrotnie niż napisałem w zdaniu poprzednim - nie do kokpitu, a z kokpitu do bagażnika. Dlaczego? Bo prościej. Którędy? Za lewym zagłówkiem pasażera (tylnego pasażera, czyli tego co to siedzi za kierowcą) wcisnąłem kabel. Dokładniej pomiędzy w przestrzeni między zagłówkiem a pasem pasażera. Tam wyczaiłem, że kabel się prześliźnie do komory bagażnika i udało się. Oczywiście nie obeszło się bez częściowego demontażu poszycia bagażnika i wyściółki kanapy od strony bagażnika (lewa strona) by przechwycić kabel wciśnięty uprzednio za siedzenie. No to kabel już w bagażniku. Potem tylko wyprowadziłem go na zewnątrz otworem za akumulatorem. I trafił do kamery pod zderzakiem. Drugi jego koniec powędrował pod plastikami wzdłuż samochodu. Dało się. I tak do przodu, aż pod deską rozdzielczą do konsoli środkowej. No to już video jest. A! Kabel w dwie strony prowadziłem "dziewiczy" czyli bez przylutowanych wtyczek.
Z płytki, z wtyczki "A" trzeba wyprowadzić szary kabel do napięcia +, które pojawia się wraz z włączeniem wstecznego. Gdzie go podać? Najprościej ze skrzynki bezpieczników, z modułu oznaczonego na rysunku D, kabel biało-zielony. Wejście nr 7. Kolega Argenta słusznie zauważył, że może być też kabelek biało-niebieski z wejścia nr 8. Oba kable dotyczą włączenia świateł wstecznego. Ten z zielonym jest od strony kierowcy, ten drugi pasażera - no bo innego wyjścia nie ma.
Po tych podłączeniach będzie działać.
Paweł dzięki za porady we wdrażaniu projektu. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Wróć do „Car Audio & Navi”