Thesis - moduł navi

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - moduł navi

Post autor: jjash » 16 cze 2013, 21:20

Temat skierowany do 10 szczęśliwców posiadających moduł navi z wykorzystaniem wyświetlacza connecta. Myślę nad miejscem zamontowania modułu navi. Tym zewnętrznym. W chwili obecnej mam go umieszczonego pod konsolą centralną, na samym dole - gdzieś były zdjęcia, ale że już dwa wątki dotyczące tej instalacji zostały zmiecione z powierzchni ziemi, założyłem ten wątek. A zatem chodzi o lokalizację modułu. Ta, która powstała dzięki Argencie jest dobra, ale ...tak średnio funkcjonalna. Gdybym nie zmieniał (wraz z pojawieniem się nowych wersji) software automapy to nie miałbym żadnych ale. Ale jednak zmieniam wersje na nowsze i niestety nie chce mi się demolować za każdym razem obić od strony pasażera, by się dostać do modułu. I tak sobie pomyślałem nad tym, jak koledzy mają to rozwiązane. Jak dla mnie wyjścia są dwa - przeniesienie modułu do bagażnika, albo zapodanie jakiejś para przedłużki do wyjścia karty sd. I to by mi się najbardziej podobało, ale nie mogę takiego czegoś dostać. Może ktoś się spotkał z Was z czymś takim?
No i drugi temat, który mnie nurtuje - czy podłączyliście do zewnętrznego navi antenę dostarczoną wraz z modułęm czy może tą, która jest podłączona do naszego connecta? Ja mam do connecta podłączoną fabryczną, do modułu zewnętrznego navi podłączyłem dostarczoną wraz z modułem. Pytam, bom ciekawy.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Thesis - moduł navi

Post autor: Jedrek » 17 lip 2013, 14:07

Witam
Pewnie już sobie poradziłeś, a ja długo nie odwiedzałem forum.
Ja moduł umieściłem jak najdalej "w nogach" pasażera. Nawet go nie mocowałem, bo ciasno się wcisnął pomiędzy wiązki i dywan. Właśnie dlatego żeby mieć dość łatwy dostęp do karty pamięci. Tam tez umocowałem głośnik (tuż przy filtrze przeciwpyłkowym). Jest to na tyle daleko że pasażer nie jest w stanie nic nogami uszkodzić czy ubrudzić.
Antenę zamontowałem tuż obok tej oryginalnej -bliżej szyby. Wygląda jak oryginał. Kabel od niej wcisnąłem między szybę a deskę rozdzielczą -(zniknął zupełnie) a potem już pod deską w kierunku modułu navi. Oryginalnej nie można demontować, bo stracisz aktualną godzinę na connect.
Po roku mogę powiedzieć ze wszystko jest OK.
Najpierw szukałem przedłużki do karty pamięci ale wszystkie znalezione dawały przedłużenie tylko o kilka cm. Poza tym nie ma możliwości umieszczenia takiego czytnika pod klapką, więc dałem sobie spokój.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”