Thesis - wymiary głośników i parametry wzmacniacza

Skafander
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis - wymiary głośników i parametry wzmacniacza

Post autor: Skafander » 28 lip 2013, 17:33

Witam

Jestem od wczoraj posiadaczem Thesisa w kolorze ciemnej czerwieni. Jest to wersja executive i dlatego chciałbym wymienić standardowe głośniki. Wiem że są dwudrożne i nie dam głowy ale wydaje mi się że mam subwoofery w półce za tylnymi fotelami.

Czy ktoś wie czy w tej konfiguracji występuje wzmacniacz? Czy też głośniki są podpięte bezpośrednio pod radio? Jaką mocą charakteryzuje się radio/wzmacniacz? Jaki jest wymiar głośników? Nie mam czasu montować głośników sam, dlatego czy mógłby ktoś podesłać wskazówki zdjęcia boczków drzwi bym przekazał je monterowi by zminimalizować ryzyko uszkodzenia?

Obowiązkowo zakupię też coś pokroju loudlinka, czy są już tańsze/lepsze rozwiązania?

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - wymiary głośników i parametry wzmacniacza

Post autor: jjash » 29 lip 2013, 22:18

Z tego co się orientuję, wzmacniacz występuje w każdej konfiguracji, z tym że mają różną moc. Zlokalizowany jest po prawej stronie komory bagażnika, za wyściółką ścianki, nad akku hamulca pomocniczego. Wersja bogatsza od biedniejszej różni się rozmieszczeniem głosników oraz obecnością DSP. Oczywiście bogatsza ma dsp. Ma również głośniki dwudrożne, zintegrowane i dwa suby w półce tylnej. Wersja uboższa ma głośniki odseparowane, w dodatku ma tylko jeden sub. Wersja bogatsza ma w nazwie BOSE a ta bogata inaczej BASE. Nie trzeba, ale jednak napiszę, że BOSE ma większą moc wzmacniacza.
Głośniki
- BASE - przód średnica 165mm i do tego tweetery w słupkach - no, obok lusterek; tył - głośniki główne 130x180mm plus tweetery, półka tylna - 1xsub 200mm.
- BOSE - najprawdopodobniej wymiary takie same, ale tak jak pisałem, zintegrowane z tweeterami, do tego w środkowej części konsoli podszybia jest dodatkowy głośnik średniotonowy, no i 2xsub w tylnej półce.
Nie ma lepszego rozwiązania nad loudlinka. Sam na niego składam. :)

Zanim cokolwiek zaczniesz grzebać i wymieniać, sprawdź co masz, a czego nie.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Skafander
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - wymiary głośników i parametry wzmacniacza

Post autor: Skafander » 30 lip 2013, 21:11

Sprawdzę, mam BASE i nadzieje że głośniki idą po własnych kablach a nie OBD jak miałem w Touaregu :)

Ciekawi mnie tylko głębokość tego co mogę zamontować maksymalnie. Zawsze chciałem hertze, nie wiesz czy standardowe głośniki 165mm będą pasowały czy potrzeba jakiś adapterów?

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - wymiary głośników i parametry wzmacniacza

Post autor: jjash » 30 lip 2013, 22:37

Hm, tego akurat nie wiem. Nie grzebałem w tym, bo nie miałem potrzeby. Nie, no z ciekawości grzebałem, ale nie mierzyłem.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”