Thesis - jasność wyświetlacza

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: grzegorz m » 15 paź 2013, 13:45

Udało mi się dzisiaj zdobyć polską instrukcję obsługi więc będę zgłębiał obsługę connecta itp ale póki co chciałem na szybko zapytać o jasność ekranu u Was.Mój wydaje mi się trochę ciemny.Jak jest u Was i czy jest może jakaś regulacja jasności?

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: bartek wroclaw » 15 paź 2013, 20:46

grzegorz m pisze:Udało mi się dzisiaj zdobyć polską instrukcję obsługi więc będę zgłębiał obsługę connecta itp ale póki co chciałem na szybko zapytać o jasność ekranu u Was.Mój wydaje mi się trochę ciemny.Jak jest u Was i czy jest może jakaś regulacja jasności?
O ile dobrze pamiętam można ustawić dzienna , nocną i automatyczną .
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: grzegorz m » 15 paź 2013, 20:49

No właśnie u mnie jest jakby nastawiona nocna.Poczytam

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: jjash » 16 paź 2013, 22:46

Grzegorz, tylko po nocy nie czytaj. Lampkę zapal.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: grzegorz m » 17 paź 2013, 12:59

:D

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: jjash » 23 paź 2013, 21:00

No dobra, pośmialim się a teraz do faktów - poradziłeś sobie z tym ciemniejszym obrazem? Pytam, bo problem podobny, choć nie zawsze. Wiesz, ruszam z garażu, w którym jakoś jasno super nie jest, i raz obraz jak żyleta i jasny, a czasem po prostu jakby "nocny", ściemniony. Nie walczę z tym bo...jakoś mi się nie chce. No, przesadziłem. Się chce, ale od czego zacząć?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: LUKIThesis » 23 paź 2013, 21:58

Zmiana automatyczna natężenia podświetlenia obrazów na connect jest związana ściśle z czujnikiem zmierzchu, którego czułość reguluje się pokrętłem na listwie z przełącznikiem świateł. Na listwie znajdują się dwa pokrętła i pierwsze patrząc od przełącznika służy do regulacji natężenia świecenia zestawu wskaźników ( zegarów ) a drugie do regulacji czułości czujnika zmierzchu. Jeśli przekręcanie pokrętła nie zmienia czułości to trzeba szukać problemu na stykach, wiązce, w pokrętle czy też w czujniku.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: jjash » 23 paź 2013, 22:28

Oj, tu się chyba Luki mylisz. Zmiana podświetlenia jest związana ściśle z fotorezystorem, który znajduje się obok klawisza esc(ape). Ten ciemnobordowy moduł to odbiornik podczerwieni pilota connect, a w jego dolnej części znajduje się fotorezystor. Przysłaniając go palcem widać, jak się ściemnia obraz. Po jego odsłonięciu obraz nabiera barw i jasności. Tu może być pies pogrzebany, bądź, tak jak piszesz, w stykach.
No, ale może być i tak, że to ja się mylę.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: LUKIThesis » 23 paź 2013, 22:38

Nigdy, a już od 2008r nie zorientowałem się że czujnik do wyświetlacza connect jest tam gdzie piszesz więc aż jutro będę to sprawdzał bo ciekawość mnie zje ale jedyną zależność z opóźnieniem zmian natężenia podświetlenia wychwyciłem kręcąc tym pokrętłem od czujnika zmierzchu więc stąd wyszła moja teoria :)

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: bartek wroclaw » 23 paź 2013, 22:42

Jest właśnie w tym miejscu które opisał jjash
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: LUKIThesis » 23 paź 2013, 23:09

bartek wroclaw pisze:Jest właśnie w tym miejscu które opisał jjash
Spoko, nie chodziło mi oto że jjash się myli, po prosu nie wiedziałem że tam jest czujnik więc dlatego chcę to sprawdzić.

Jest jeszcze jedno co kiedyś zauważyłem. Mam Embleme i u mnie wyświetlacz jest taki jak mi w 100% pasuje czyli mogę stwierdzić że ciemnawy a w Executive, którą kiedyś widziałem był jasny jak cholera aż nie miły dla oka. Nawet gdy w ciemnościach się zmieniał to i tak był jaśniejszy od mojego dziennego. Raczej tu ustawienia w connect aż tak głęboko nie sięgają z pozycji kierowcy by to jakoś zrównać. Uważam że trochę to musi zależeć od serii no chyba że jak connect jest na windows-ie to w biosie można by było dokonać zmian ale to chyba za stare dzieje.
Ostatnio miałem też taką przygodę że kupiłem dwa nowe HTC ONE ( dwa tego samego dnia ) ale co ciekawe HTC twierdzi że nawet z tej samej partii, a barwy wyświetlacza i klawiszy funkcyjnych oba telefony mają inne. Koleżanka z serwisu regenersis twierdzi że z punku serwisu są mi w stanie przyciemnić lub rozjaśnić ( co będę wolał ) jeden lub drugi telefon ale ja sam nie mam możliwości tego zmienić :( Ot takie badziewie :(
Śmieszne że trzeci jaki kupiłem już po czterech miesiącach od posiadania tych dwóch ma takie same barwy jak ten jaśniejszy, widocznie musiał wpaść w te same chińskie łapki :)

Edit:
faktycznie sprawdziłem dzisiaj w garażu że czujnik zmierzchu ma się nijak do wyświetlacza connect. Jak wjechałem do garażu wszystko się rozjaśniło, a po zaświeceniu latarką prosto w miejsce gdzie podał jjash wyświetlacz w connect się przyciemnił więc raczej moja teoria jest do d..y ;)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2013, 21:34 przez LUKIThesis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: grzegorz m » 24 paź 2013, 18:30

Żeby sprawę wyjaśnić.U mnie wszystko ok. z tym wyświetlaczem.Jak auto wyjechało z ciemnego garaży wyświetlacz zrobił się jaśniejszy i barwniejszy.

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: szajbus » 24 paź 2013, 22:21

Jak się kręci podświetlaniem zegarów, wyświetlacz też zmienia podświetlenie.

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: grzegorz m » 30 paź 2013, 9:26

Zasłaniałem ręką ten czujnik w kabinie i pięknie wyświetlacz się ściemnia

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - jasność wyświetlacza

Post autor: Flyman » 07 gru 2013, 21:55

LUKIThesis pisze:
bartek wroclaw pisze:Jest właśnie w tym miejscu które opisał jjash
Edit:
faktycznie sprawdziłem dzisiaj w garażu że czujnik zmierzchu ma się nijak do wyświetlacza connect. Jak wjechałem do garażu wszystko się rozjaśniło, a po zaświeceniu latarką prosto w miejsce gdzie podał jjash wyświetlacz w connect się przyciemnił więc raczej moja teoria jest do d..y ;)
Po zaświeceniu latarką w czujnik, ekran się powinien rozjaśnić. Soft odbiera to, jakbyś przebywał w jaśniejszym miejscu, więc logiczne jest, że LCD powinien być jaśniejszy. Jak się wokół ściemnia, przyciemnia się też LCD, żeby nie błyszczał zbytnio. (to oczywiście w ustawieniu automat.
Potencjometrem czujnika zmierzchu ustawia się czułość uruchomienia świateł mijania (tylko i wyłącznie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”