Podnoszenie auta - gdzie są miejsca podparcia - Lancia Thesis

marnab
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2018, 21:08
Imię: marcin

Podnoszenie auta - gdzie są miejsca podparcia - Lancia Thesis

Post autor: marnab » 07 maja 2018, 22:11

Witam
Mam Lancie Thesis i jest to pierwsze auto jakie mam, w którym nie wiem gdzie są miejsca podparcia dla podnośnika kolumnowego np. u wulkanizatora.
Tam są jedynie wąskie wybrania w progach plastikowych przeznaczone pod standardowy (bardzo wąski) fabryczny podnośnik, co jest bezużyteczne dla
zwykłego podnośnika kolumnowego lub zwykłej domowej " żaby". Inne auta mają większe wybrania, gumowe nakładki lub całe nieosłonięte progi.

Macie jakieś informacje, zdjęcia lub instrukcję serwisową mówiącą jak to auto bezpiecznie podnosić u wulkanizatora? Będę mega wdzięczny.

Myślałem o dorobieniu adapterów - kostki imitującej podparcie w stylu standardowego podnośnika jaki jest w bagażniku.
4 kostki (wąskie na górze i poszerzane na dole dla stabilności) używane jako dystanse dla zwykłego podnośnika.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Podnoszenie auta - gdzie są miejsca podparcia - Lancia Thesis

Post autor: Helios » 07 maja 2018, 22:21

Przywitaj się w odpowiednim dziale
Wypełnij swój profil
Zakładaj temat w odpowiednim dziale
To tak słowem wstępu ;)

Podnośnik taki jak żaba najlepiej się w każdym aucie podkłada pod wahacz (dużo szybciej mamy koło w górze niż podkładając pod próg)
Podnośnik dwukolumnowy można spokojnie podkładać pod fabryczne miejsca na podkładkach. Nic się nie stanie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”