Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

argenta67

Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 21 lut 2011, 7:27

Jak zapewne wiecie Thesis ma 9 przeglądów co 20tyś km wyświetlanych na zestawie wskaźników i aby usunąć ten wpis trzeba podłączyć auto pod komputer serwisowy aby ten wpis wymazać, ale nie ma informacji o tym, że na te 20tyś jest 365 dni czyli jeśli nie przejedziemy tych kilometrów to będzie się wyświetlać informacja o przeglądzie w formie daty upływającej do wykonania tego przeglądu. Jak można się domyślić to jeszcze takie informacje powinny się wam wyświetlać jeśli macie przebiegi niższe niż 180 tyś bo np 2002+9=2011 i tak dalej, a są tu auta młodsze tak jak moje 2003r. Jest to kolejne miejsce gdzie można sprawdzić jaki masz faktyczny stan licznika. To jest mój zapis
faktyczny licznik 2.JPG
Kto może się pochwalić nowszym Thesisem mogę powiedzieć, że już sprawdzałem młodsze Thesis i na liczniku było
Kopia faktyczne kilometry.JPG
Ilość przeglądów pozostałych u mnie jest jeszcze trzy(przed resetem było cztery), a w tym innym Thesis jest zero, a auto z 2005r.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 25 lut 2011, 19:13

Cóż to panowie nikt nie jest zainteresowany faktycznym przebiegiem kilometrów w swoim Thesis, a komu wyświetla sie taki komunikat?
przeglądy.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: Krissu1980 » 26 lut 2011, 17:04

próbowałem sprawdzić w Lybrze ale tam pokazuje 0km przy hodo 100991 i liczniku 101550 - mam rozumieć że w Lybrze service nie jest stosowane?

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 26 lut 2011, 17:10

Krissu1980 pisze:próbowałem sprawdzić w Lybrze ale tam pokazuje 0km przy hodo 100991 i liczniku 101550 - mam rozumieć że w Lybrze service nie jest stosowane?
Dobrze rozumiesz, Lybra nie ma kilku miejsc co by zapisywały faktyczny przebieg kilometrów, troszkę niższy stopień zaawansowania urządzeń elektronicznych.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: fazi » 26 lut 2011, 18:22

Ja mam coś takiego w ypsilonie , wyświetla sie ostatnio serwis za 15dni ( odlicza ) ,czyli ta kwestia jest w miare jasna , w thesisie nie pokazuje narazie nic :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 26 lut 2011, 19:01

fazi pisze:Ja mam coś takiego w ypsilonie , wyświetla sie ostatnio serwis za 15dni ( odlicza ) ,czyli ta kwestia jest w miare jasna , w thesisie nie pokazuje narazie nic :D
Jeśli Thesis z 2002r to +9 i jeśli nie przekroczone 180tyś to jeszcze ostatni raz powinien być.

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 19 cze 2011, 10:24

18-06-11_1148.jpg
Kilometry lecą nie ubłagalnie : beczy :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: Luckyy » 11 lip 2011, 4:13

przeczytałem pierwszego posta w tym temacie i nie do końca potrafię zrozumieć co chciałeś tam napisać (może dlatego jest późna godzina ;) ).
Co się dzieje jak auto ma przejechane >180 000km czyli już było 9 przeglądów?

Czy HODOMETR to aktualny stan licznika wyświetlany przy zegarach?
Skoro masz 365dni do serwisu to znaczy ze właśnie go wykonałeś wiec dlaczego "Upływ czasu od ostatniego przegladu" podaje taką sama wartość jak Hodometr a nie 0km?

"Upływ czasu od ostatniego przegladu" i "Pozostały czas do następnego przegladu" w tabelce nr 2 to tym bardziej jakaś zagadka :)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 11 lip 2011, 6:02

Luckyy pisze:przeczytałem pierwszego posta w tym temacie i nie do końca potrafię zrozumieć co chciałeś tam napisać (może dlatego jest późna godzina ;) ).
Co się dzieje jak auto ma przejechane >180 000km czyli już było 9 przeglądów?

Czy HODOMETR to aktualny stan licznika wyświetlany przy zegarach?
Skoro masz 365dni do serwisu to znaczy ze właśnie go wykonałeś wiec dlaczego "Upływ czasu od ostatniego przegladu" podaje taką sama wartość jak Hodometr a nie 0km?

"Upływ czasu od ostatniego przegladu" i "Pozostały czas do następnego przegladu" w tabelce nr 2 to tym bardziej jakaś zagadka :)
Zadajesz takie pytania jakbym to ja był producentem i stwórcą samochodu i jego układów elektronicznych to po pierwsze bo po drugie to FiaEcuScan jest programem tłumaczonym z języka obcego więc zwroty zapisane nie są zbyt dokładne i tak np "Upływ czasu od ostatniego przeglądu" może powinien być tłumaczony "Upływ czasu od pierwszego przeglądu"

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: Luckyy » 11 lip 2011, 6:43

zakładałem ze skoro się tym bawisz i sprawdzałeś nie jeden raz to może już potrafisz to wyjaśnić...


jaki miała przebieg podany na desce ta druga?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 11 lip 2011, 6:53

Luckyy pisze:zakładałem ze skoro się tym bawisz i sprawdzałeś nie jeden raz to może już potrafisz to wyjaśnić...


jaki miała przebieg podany na desce ta druga?
Ta druga miała na desce coś ponad 30tyś
Luckyy pisze:
"Pozostały czas do następnego przegladu" w tabelce nr 2 to tym bardziej jakaś zagadka :)
Pozostały czas w momencie kasowania będzie miał stan 20 tyś i będzie się to zmniejszało i tak albo zbliży się do zera i będzie info o przeglądzie albo auto mniej jeździ i jak minie 365 dni to też wyświetli info z prośbą o przegląd.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: Luckyy » 11 lip 2011, 18:50

to jaki wniosek z tych danych?

na liczniku 30kkm a w praktyce 209kkm przejechane?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

argenta67

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: argenta67 » 11 lip 2011, 19:05

Luckyy pisze:to jaki wniosek z tych danych?

na liczniku 30kkm a w praktyce 209kkm przejechane?
Jeśli auto ma wymienione np całe przednie zawieszenie to co ma 30 tyś czy 200?

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: przedszkolak » 02 wrz 2011, 10:29

Zależy po jakich drogach było jeżdżone, czy właściciel jest zasobny i reaguje na każdy odgłos, jednak stawiam na 200.

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - rejestr przeglądów (ważne dla właścicieli)

Post autor: ACME » 13 lis 2011, 20:39

Moja metoda na kupowanie Thesis'a "nie cofnietego":

1. Ocena zurzycia elementow, tj. kierownica, fotele, galki, guziki, pokretka, pedaly, zawiasy, itd. itd.
2. Warunek konieczny - prowadzona ksiazka serwisowa - "bez dziur" w historii - zgodna z tym co nam wydrukuja w serwisie po nr VIN.
3. Podlaczenie pod komputer w serwisie. Stan licznika zbadaja np. w historii bledow. Auto ma np. 230000 km w 11/2011 roku, komputer informuje mnie, ze byl blad przerywany, np. niskie cisnienie doladowania, ktory zostal wykasowany przy przebiegu np. 220000 km w 2009 roku :)))
4. Thesis, nie jest samochodem "do kosciola", czy "po dziadku". On kosztowal ponad 200000 zl i nie wierze, ze np. przez 8 lat zrobil np. 100.000 km, no chyba, ze go blacharze dlugo skladali i w koncu nie wyszedl im przystanek ;)
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”