Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: Jedrek » 12 kwie 2012, 15:06

Przeszukując internet natknąłem się na forum niemieckich entuzjastów Lancii Thesis
Nie znam języka -ale włączyłem się poprzez tłumacza google.
oryginalny adres forum to www.thesis-treffen.de
a w tłumaczeniu google link do tłumaczenia

jest tam opis dynamicznej wymiany oleju w ASB ze zdjęciami i linkami do wykonawców
jest tez opis ze zdjęciami budowy hamulca postojowego
a nawet informacja o zlocie Niemców w Polsce w sierpniu pod Częstochową (niestety nie znalazłem informacji w którym roku :lol: )

Jest też ciekawy materiał o modernizacji Conect.
Jesli ktos z Was zna język -z pewnością można by zasięgnąć więcej informacji "U źródła" -i oczywiście podzielić się z nami tym czego się dowiedział

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów Thesis

Post autor: edym » 12 kwie 2012, 15:10

Jedrek pisze: a nawet informacja o zlocie Niemców w Polsce w sierpniu pod Częstochową (niestety nie znalazłem informacji w którym roku :lol: )
[/color]
żaden ich zlot tylko informują na swojej stronie o naszej imprezie w Poraju :)
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów Thesis

Post autor: Jedrek » 12 kwie 2012, 15:16

:D no to dałem ciała -bo sądziłem że to konkurencyjna impreza

Ciekawi mnie ta modernizacja connect -ale temat maja ok kilku miesięcy nie zakończony

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów Thesis

Post autor: edym » 12 kwie 2012, 15:21

Stronę i większość tematów prowadzi Ivo.
Jak napiszesz wiadomość na maila ze strony to odpisze i we wszystkim pomoże. Dobrze mówi po angielsku ale po polsku jeszcze się nie nauczył ;-)
Wpadniesz do Poraja w sierpniu ?
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

argenta67

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: argenta67 » 12 kwie 2012, 17:06

Mają ten "cały świat" w procentach ale Polska tam nie istnieje. Może trzeba sie dopisać do tego zlotu 14-16.09.12

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: edym » 12 kwie 2012, 17:16

argenta67 pisze:Mają ten "cały świat" w procentach ale Polska tam nie istnieje. Może trzeba sie dopisać do tego zlotu 14-16.09.12
Wydaje mi się, że to są procenty z zeszłorocznego zlotu i dlatego nie ma Polski.
Ja wstępnie planuję się wybrać ale to mi wchodzą już trzy zloty w ciągu miesiąca i nie wiem czy mój portfel udźwignie takie wydatki zaraz po wakacjach...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

argenta67

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: argenta67 » 12 kwie 2012, 17:19

edym pisze:
argenta67 pisze:Mają ten "cały świat" w procentach ale Polska tam nie istnieje. Może trzeba sie dopisać do tego zlotu 14-16.09.12
Wydaje mi się, że to są procenty z zeszłorocznego zlotu i dlatego nie ma Polski.
Ja wstępnie planuję się wybrać ale to mi wchodzą już trzy zloty w ciągu miesiąca i nie wiem czy mój portfel udźwignie takie wydatki zaraz po wakacjach...
Dlatego trzeba wybrać ten najbardziej wartościowy czyli propagowanie marki i modelu na świecie : ok2 :

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: edym » 12 kwie 2012, 17:43

argenta67 pisze: Dlatego trzeba wybrać ten najbardziej wartościowy czyli propagowanie marki i modelu na świecie : ok2 :
Każdy jest wartościowy.
Dla mnie priorytetem jest nasz, lokalny w Poraju oraz ogólnopolski i dopiero jak starczy funduszy i czasu to pojadę na niemiecki.
Dodatkowym minusem niemieckiego jest dość spora odległość...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

argenta67

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: argenta67 » 12 kwie 2012, 17:58

edym pisze:
argenta67 pisze: Dlatego trzeba wybrać ten najbardziej wartościowy czyli propagowanie marki i modelu na świecie : ok2 :
Każdy jest wartościowy.
Dla mnie priorytetem jest nasz, lokalny w Poraju oraz ogólnopolski i dopiero jak starczy funduszy i czasu to pojadę na niemiecki.
Dodatkowym minusem niemieckiego jest dość spora odległość...
Ja nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać a tym bardziej czegoś zarzucać ale byłem na spotkaniu regionalnym, byłem na walnym i chyba wystarczy bo chyba wolę rozmawiać z ludziami w innym języku bo jak rozmawiam w tym samym to jakoś ciężko się porozumieć :-? i potem muszę udowadniać, że nie jestem garbaty. Ja mam swój wiek i sporo w życiu przeżyłem i również sporo wiem a nawet tu są tacy co chcieliby mnie czegoś uczyć choć nie mają wiedzy praktycznej tylko zasięgniętą z "sieci" a na co dzień zajmują czymś innym więc spotkanie może nie być zbyt ok.

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: edym » 12 kwie 2012, 18:05

argenta67 pisze: Ja nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać a tym bardziej czegoś zarzucać ale byłem na spotkaniu regionalnym, byłem na walnym i chyba wystarczy bo chyba wolę rozmawiać z ludziami w innym języku bo jak rozmawiam w tym samym to jakoś ciężko się porozumieć :-? i potem muszę udowadniać, że nie jestem garbaty. Ja mam swój wiek i sporo w życiu przeżyłem i również sporo wiem a nawet tu są tacy co chcieliby mnie czegoś uczyć choć nie mają wiedzy praktycznej tylko zasięgniętą z "sieci" a na co dzień zajmują czymś innym więc spotkanie może nie być zbyt ok.
argenta ja nic nie poradzę, jak jedziesz źle nastawiony to nic dobrego z tego nigdy nie wyniknie - nawet rozmawiając w różnych językach ;)
a do niektórych wypowiedzi trzeba po prostu podejść z przymrUżeniem oka...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

argenta67

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: argenta67 » 12 kwie 2012, 18:44

edym pisze:
argenta ja nic nie poradzę, jak jedziesz źle nastawiony to nic dobrego z tego nigdy nie wyniknie - nawet rozmawiając w różnych językach ;)
a do niektórych wypowiedzi trzeba po prostu podejść z przymrUżeniem oka...
Słuchaj, widzisz czytasz i rozumiesz tak jak chcesz choć to są tylko słowa pisane i zupełnie myślisz inaczej(nie rozumiem dlaczego właśnie na nie ale to twoja sprawa) a tak faktycznie to ja od 90r pracuje w dziale "usługi dla ludności" i z klientami współpracuje co dzień i z tego żyję i na tym zarabiam i to jest ta sól w oku "co on może na tym zarabiać", "a co ja tego nie zrobię przecież to takie proste" więc i ty też od razu podchodzisz na "nie" a ja odwrotnie dla mnie każdy to potencjalny klient więc jest na tak ale jak zaczyna się temat i jak na początku ten co miał problem chce być mądrzejszy ode mnie to po prostu nie mamy o czy rozmawiać. Jeśli coś ktoś pisze i czegoś nie wie a później nagle jest mądrzejszy ode mnie to ja nie mam o czym rozmawiać :nono: , dziękuję, do widzenia.

LUKI82

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: LUKI82 » 12 kwie 2012, 19:48

Treffen bardzo mi się podoba i ich stronkę znam już od chwili gdy kupiłem Thesis zaś właśnie mój obcy język jest kiepawy więc ciężko było mi tam zaistnieć lecz nie powiem że nie próbowałem. Dzięki ich stronie poradziłem sobie z niektórymi pierdołami. Znalazłem też tam maila do niejakiego Alesandro i trochę z nim popisałem. Bardzo miły człowiek i oczywiście pomocny.

argenta jest szansa by Polska tam się znalazł i to właśnie dzięki Tobie więc znowu może zaimponować nie tylko swoją WIELKĄ wiedzą ;) o mechanice a tym że pokonałeś taką odległość swoją Thesis ;) oraz odwagą w wymianie doświadczeń ( jak oczywiście można tak to nazwać ) . Nie odbieraj źle mojej wypowiedzi ale zawsze się udzielasz a nie dajesz potwierdzenia swojej obecności i jak domniemam nawet nie zamierzasz zrobić niespodzianki swoim przybyciem więc chcę tylko Cię podpuścić byś na Treffen pojechał.

argenta67

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: argenta67 » 12 kwie 2012, 20:14

Powiem jedno: nigdy nikomu nie zabraniałem niczego i nie mam zamiaru tego robić i jeśli ktoś coś chce pokazać, że coś potrafi to chwała mu za to. Ja od nikogo z forum nie potrzebowałem/nie dostałem żadnej pomocy bo ja sam sobie potrafię dać radę i nie widzę żadnego problemu w żadnej Lancii. Natomiast bardzo chętnie bym porozmawiał z kimś kto nie będzie sobie szydził tylko merytorycznie chce pogadać.

LUKI82

Re: Thesis - ciekawostki z forum niemieckich entuzjastów

Post autor: LUKI82 » 12 kwie 2012, 20:35

argenta sorry jak odebrałeś to jako szydzenie z Twojej osoby ale wytłumaczenie podałem wyżej.
Myślę że na zlocie w Poraju nikt nie będzie chciał się awanturować a jedynie rozmawiać. Zapewne będziemy mówić o tym co już zaświeciło w naszych lanciach i z czym sobie poradziliśmy a z czym nie zaś wiadomym jest to że każda sugestia trafna lub nie coś pomoże i wyjaśni. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”