Y 1.2 8v '99 - nagły problem z szyberdachem

Awatar użytkownika
Klember
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2014, 21:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Y 1.2 8v '99 - nagły problem z szyberdachem

Post autor: Klember » 25 maja 2016, 20:43

Witam,
dzisiaj postanowiłem wymienić żarówki oświetlające pokrętła nawiewu. Wszystko poszło sprawnie, bez najmniejszych problemów. Gdy wszystko złożyłem do kupy, z ciekawości zajrzałem do górnego oświetlenia.
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to mechanizm szyberdachu, który wydał mi się dosyć ciekawy. Po chwili przyjrzenia się i 'zmacania' placem dotarło do mnie, że można by tu włożyć jakiegoś rodzaju "klucz".
Od razu przypomniał mi się tajemniczy kluczyk zaczepiony w schowku. A więc nie zastanawiając się ani chwili, wziąłem go, wcisnąłem prostokątną wkładkę i zacząłem przekręcać. Ku memu zdziwieniu zaczął mi się otwierać szyberdach... problem w tym, że po tym przedsięwzięciu przestał działać z przycisków. Do tej pory nie było z nim najmniejszych problemów, otwierał się i zamykał bez zacięcia czy też wysiłku.
I teraz moje pytanie - czy moje sherlockowanie skończyło się uwaleniem silniczka? Po wciśnięciu któregokolwiek przycisku nic nie słychać. Ani żeby silnik chciał ruszyć ani żeby coś było zblokowane. Może zna ktoś przyczynę? Bardzo proszę o pomoc, idzie lato a z braku klimy, szyberdach będzie mi potrzebny.

Nie udało mi się znaleźć żadnego podobnego tematu na forum. Jeśli takowy był to wybaczcie mi mą ślepotę!

Załączam zdjęcia tego mechanizmu. Może trzeba go ustawić w konkretnej pozycji?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wladek-15
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 27 cze 2014, 23:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Y 1,2 8v '99 - Nagły problem z szyberdachem

Post autor: wladek-15 » 25 maja 2016, 21:39

w dedrze i delcie jest tak ze po przekręceniu tym kluczykiem musisz potem lekko cofnąć do pozycji środkowej, do tyłu aby tak jakby zwolnić blokadę
Były Dedra Turbo DS 1.9 67kw, Peugeot 405 1.9D 55kw, 2xBMW E46 2.0D 100kw ŚMIERDZIELE
Tempra SW 4x4 2.0b 83kw, Rover 416 1.6b 84kw,Golf 4 Do zadań specjalnych LPG
Jest Audi A3 1.6 8v następca Golfa 4 1.6 b 105KM BĘZIN + LPG (Pojazd użytkowy)
Jest następna zabawka BMW Z4 E86 Coupe ;)
Jest Yamaha - YZF R1, Suzuki - DR 650 RS, Honda - CR 500 AF
Dedra Integrale ;) 2.0TB 124kw JEST JAZDA

Awatar użytkownika
Klember
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2014, 21:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y 1,2 8v '99 - Nagły problem z szyberdachem

Post autor: Klember » 25 maja 2016, 21:57

Tak własnie robiłem lecz to nic nie pomogło.

Udało mi się jednak rozwiązać problem. Zajrzałem do bezpieczników, które znajdują się w schowku. Wszystkie były dobre poza bezpiecznikiem od zapalniczki. Przełożyłem bezpiecznik od świateł przeciwmgłowych i szyberdach zagadał.

Dziwi mnie fakt, iż aby szyberdach działał muszą być sprawne bezpieczniki od zapalniczki oraz od szyberdachu. Po wyjęciu któregoś z nich szyber nie działa.
Dodam, że od momentu kupna samochodu zapalniczka nie działała. Problemu nie szukałem gdyż nie jest mi potrzebna.

To jakieś partactwo w instalacji podczas użytkowania przez poprzedniego właściciela czy może "ten typ tak ma"?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wladek-15
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 27 cze 2014, 23:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Y 1,2 8v '99 - Nagły problem z szyberdachem

Post autor: wladek-15 » 25 maja 2016, 22:07

dobrze że ruszył :)
Były Dedra Turbo DS 1.9 67kw, Peugeot 405 1.9D 55kw, 2xBMW E46 2.0D 100kw ŚMIERDZIELE
Tempra SW 4x4 2.0b 83kw, Rover 416 1.6b 84kw,Golf 4 Do zadań specjalnych LPG
Jest Audi A3 1.6 8v następca Golfa 4 1.6 b 105KM BĘZIN + LPG (Pojazd użytkowy)
Jest następna zabawka BMW Z4 E86 Coupe ;)
Jest Yamaha - YZF R1, Suzuki - DR 650 RS, Honda - CR 500 AF
Dedra Integrale ;) 2.0TB 124kw JEST JAZDA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”