Ypsolin JTD 1.3 Multijet '06 - Szyberdach

gyanek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:31
Lokalizacja: Warszawa / Targówek

Ypsolin JTD 1.3 Multijet '06 - Szyberdach

Post autor: gyanek » 30 maja 2017, 15:37

Witam,

jako że pogoda dopisuje postanowiłem naprawić szyberdach ponieważ poprzedni własciciel poinformował mnie że ten owszem otwiera sie ale zamykać to już będe musiał manualnie i dlatego chciałem sie dowiedzieć za wczasu czy ktoś miał podobny problem ? oraz w sumie najważniejsze pytanie, czy jest jakiś sprawdzony sposób żeby własnoręcznie zamknąć szyberdach w razie gdyby okazało sie że faktycznie automatycznie sie nie złoży ?

z góry dzięki za odpowiedz ;)

ap2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 98
Rejestracja: 11 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ypsolin JTD 1.3 Multijet '06 - Szyberdach

Post autor: ap2 » 30 maja 2017, 21:26

Mam taki ale nie wiem czy jest i jak działa procedura awaryjnego zamykania.
U mnie jak się zaciął to kombinowałem aż uruchomiłem.
Co do tego co trzeba naprawić to jedynie po napisaniu czemu się nie zamyka.
Najprostszy i najlepszy wariant to taki, że trzeba posmarować bo ma ciężko i wtedy działa zabezpieczenie i się nie zamknie.
Najgorszy przypadek to jak linki które go otwierają/zamykają są uszkodzone - wtedy trzeba cały dach wyjąć. Niestety to wymaga rozebrania wszystkich słupków w aucie oraz podsufitki. w eLearn jest to opisane.
Nie wiem też, czy występują części zamienne. Ja szukałem na alle na podmianę ale udało mi się uruchomić - u mnie kwestia smarowania.

gyanek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:31
Lokalizacja: Warszawa / Targówek

Re: Ypsolin JTD 1.3 Multijet '06 - Szyberdach

Post autor: gyanek » 31 maja 2017, 8:21

z tego co sie orientuje szyberdach w momencie zamykania sam dochodzi do momentu w którym powinien sie "docisnąć" do dachu ale tego nie robi i na tym polega cały jego mankament, czyli podejrzewam że linki są w porządku

ap2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 98
Rejestracja: 11 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ypsolin JTD 1.3 Multijet '06 - Szyberdach

Post autor: ap2 » 31 maja 2017, 12:44

Jak tak zostaje to może być kwestia 'inicjalizacji' pozycji szyberdachu. Polega to na tym, że trzeba trzymać jeden z przycisków (nie pamiętam który) tak długo, aż dach się otworzy i zamknie - wtedy zapamięta pozycje krańcowe. Na 99,9% jest to opisane w instrukcji.

Jak się cofa i otwiera, to znaczy że natrafił na jakiś opór i zabezpieczenie powoduje, że się otwiera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”