Ypsilon - szarpanie przy ruszaniu skrzynia półautomatyczna.

Tolek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2018, 20:09

Ypsilon - szarpanie przy ruszaniu skrzynia półautomatyczna.

Post autor: Tolek » 02 lip 2018, 19:12

Cześć autko to Ypsilon 2005r 1.3 JTD 70km i kupiłem je dla żony i zawsze coś z nim nie tak ( wcześniej nie miałem do dłuższej dyspozycji włoskiego samochodu, więc nie miałem zdania i zaczynam wierzyć opinią, że włoskie auta ciągle się psują), najpierw czujnik kąta skrętu (wymieniony już ok), problem ze stukającymi zaciskami hamulcowymi ( bardzo uciążliwy - pracuje nad tym), strzelające łożysko alternatora (wymienione na używane - już ok) obecnie kłopot największy: auto przy ruszaniu szarpie, podskakuje zarówno do przodu jak i do tyłu. Skrzynia to tiptronic czy też selespeed ( w każdym bądź razie zwykła z przystawką), największy problem jest na zimnym silniku, ale ostatnio i na gorącym jest nie wiele lepiej. Dałem wtryski do regeneracji ponieważ autko czasami nierówno pracowało i bardzo delikatnie zmieniało obroty. Co do wtrysków do dopiero dałem do sprawdzenia, więc pewnie w tym tygodniu będę wiedział co z nimi nie tak (komp pokazywał wartości: 1. -0,37 2. -0,45 3. coś koło -1.5 4. coś koło +1,9 i pewnie będe je regenerował i zobacze dalej jak skrzynia będzie się wtedy zachwowywać. Podczas jazdy i mocnym dodaniu gazu czułem jak sprzęgło się ślizga, ale przy normalnej jeżdzie lub mocnego startu od samego początku wszystko było ok. I tu zwracam się z prośbą co wg Was może być nie tak z samochodem, żę tak strasznie skacze, niedługo wtryski prawdopodobnie będą wykluczone i zobaczymy co dalej, ale chciałbym wiedzieć między czasie czy coś jeszcze w nim grzebać ? Wymiana oleju ?Olej nie wiem kiedy i czy wogóle wymieniany, jeśli wymiana to czy tam znajdują się 2 oleje ? 1. w przekładni a 2. w pompie ? Nie widzę nigdzie zbiorniczka od tego oleju co to niby forumowicze z Fiata piszą. Proszę o wszelkie porady. P.S. mam dostęp do prawdziwych testerów diagnostycznych ( nie takich za 200zł), ale w jednym z nich nie znalażłem funkcji odpowietrzania skrzynii czy to coś daje ? Przebieg auta to 138000 pod warunkiem, że wcześniej nie był kręcony.

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: Ypsilon - szarpanie przy ruszaniu skrzynia półautomatyczna.

Post autor: andypip » 06 lip 2018, 13:18

Witam.
a czy w czasie jazdy zrzuca na luz?
z jakiej części PL jesteś?
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”