Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Awatar użytkownika
Fenek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: Fenek » 02 gru 2007, 13:46

Cześć wszystkim.
Coś dziwnego (przynajmniej dla mnie dziwnego :) ) stało się dzisiaj w mojej Loszce. Przy odpaleniu z rana (samochód jeździ codziennie więc tylko przez noc stał) silnik zaczął wyć i trochę wibrować. Wycie zwiększało się wraz z dociskaniem gazu i ogólnie nie brzmiało to wesoło. Jako, że spieszyłem się do roboty to pojechałem i po jakiejś minucie wszystko wróciło do normy. Teraz jest ok - normalnie odpala. Wiecie może co to było? Y ma silnik 1.1 54KM. Z góry dzięki i pozdrawiam.
Lancia, Lancia i jeszcze raz... Saab?:)

Awatar użytkownika
Tommy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: Tommy » 06 gru 2007, 0:02

Nie mam zielonego pojęcia co to mogło być. Jeżeli jednak uda Ci się ustalić przyczynę tego zjawiska to podziel się tą informacją, bo może być pomocna dla innych użytkowników Ygreka.
Lancia Y 1.1, 2000r.

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: Windforce » 06 gru 2007, 15:07

Hmm drogi kolego z tego co mowisz przypuszczalnie pasek ci "kwiczy"
Prawdopodobnie masz slabo naciagniety...

Innej przyczyny nie widze... chociaz to wibrowanie to troche dziwne... hmm w sumie jak mi skrzypi to tez lekko wibruje...

Albo trzeba wymieic pasek(na oryginalny koniecznie) albo naciagnac... nie wime jak w w twoim ale przewaznie kazdy to potrafi zrobic sam...

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: dunin » 06 gru 2007, 16:21

a może po prostu nie palił Ci na 1 cylinder? sprawdź kable WN i świece

Windforce: co masz na myśli pisząc oryginalny pasek? dlaczego ma być oryginalny? chodzi o taki z ASO?
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: Windforce » 06 gru 2007, 16:25

Nie ale jak czasme sie idzie do skepu to sie pytaja: taki normalny czy lepszy :P
Tak jak z wycieraczkami hamulcami itp

W sumie... pasek to pasek... hmmm :)
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: STOD » 06 gru 2007, 16:42

Jeżeli wibruje to chyba nie jest kwestia naciagu paska.Samo piszczenie zwłaszcza im bardziej rosna obroty tym bardziej piszczy , a potem przestaje to typowe dla paska , właśnie rano po całej nocy , kiedy sie moze slizgac.A bardzo wibruje ? Bo kumpel to mial w BMW E 36 w 2.0 benzyna ,że jak dawał gazu i wchodził powyzej 3500 obrotów to wibrowalo i trzesło , okazało się ,że to cylinder jeden .
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: dunin » 06 gru 2007, 16:52

z moich doświadczeń poleciłbym Conti, Goodyeara albo Gatesa. z innymi nie warto eksperymentować zwłaszcza że różnica w cenach niewielka
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Y - dziwne wycie dzisiaj rano

Post autor: Windforce » 06 gru 2007, 18:42

"dunin" pisze:z moich doświadczeń poleciłbym Conti, Goodyeara albo Gatesa. z innymi nie warto eksperymentować zwłaszcza że różnica w cenach niewielka
O właśnie :P

Heh a jednak przy pasku leciutka trzesie... tak sobie przypominam ze w vectrze mojej mamy tez na samym poczatku tak lekko trzesie jak rusza przez tenapasek ale to doslownie przes sekundke albo dwie...

U mnie niestety pasek jest zle naciagniety i nie mam kiedy z tym zrobic... ale jest taki duzy silnik ze nie trzesie nic... szczegolnie ze diesel.

Takim malutkim silniczkiem to moze zatrzepac lekko jak lapie pasek od alternatora :P hehehehe :p


Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”