Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

fullxda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: bierun

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: fullxda » 22 gru 2007, 16:25

witam kupilem lancie z 1.2 16v 98r,ogrzewanie bylo bardzo slabe , okazalo sie ze nie bylo termostatu,teraz grzeje dobrze tylko mam dziwny problem,otoz jak jade spokojnie nie przekraczajac 2500 obrotow nie leci mi cieple powietrze a wskaznik na desce wskazuje ze silnik ma juz wlasciwa temp-60-90 stopni,dopiero jak przegazuje auto to po 30 sek.zaczyna leciec i grzeje juz bez przerwy jak bym jechal spokojnie to bez przegazowania nie zaczlo by leciec nawet po 20km,co moze bzc przyczyna takiego stanu,weze do nagrzewnic maja dwa odpowietrzniki i odpowietrzylem uklad ale dalej jest to samo,fakt da sie jezdzic ale jest to wkurzajace zeby trzeba bylo przegazowywac samochod zeby dmuchalo cieplym powietrzem,moze ktos mial podobny problem w swoim sam. :cry:

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Re: problem z ogrzewaniem

Post autor: DZIDA » 24 gru 2007, 10:41

"fullxda" pisze:witam kupilem lancie z 1.2 16v 98r,ogrzewanie bylo bardzo slabe ,okazalo sie ze nie bylo termostatu,teraz grzeje dobrze tylko mam dziwny problem,otoz jak jade spokojnie nie przekraczajac 2500 obrotow nie leci mi cieple powietrze a wskaznik na desce wskazuje ze silnik ma juz wlasciwa temp-60-90 stopni,dopiero jak przegazuje auto to po 30 sek.zaczyna leciec i grzeje juz bez przerwy jak bym jechal spokojnie to bez przegazowania nie zaczlo by leciec nawet po 20km,co moze bzc przyczyna takiego stanu,weze do nagrzewnic maja dwa odpowietrzniki i odpowietrzylem uklad ale dalej jest to samo,fakt da sie jezdzic ale jest to wkurzajace zeby trzeba bylo przegazowywac samochod zeby dmuchalo cieplym powietrzem,moze ktos mial podobny problem w swoim sam. :cry:
zwykle te objawy wskazywały albo na zpowietrzenie układu albo na padnięty termostat....

a co do odpowietrzania to napisz proszę dokładnie jak to robiłeś.....

fullxda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: bierun

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: fullxda » 24 gru 2007, 10:48

zalaczylem samochód na wolnych odkrecilem jeden korek na wezu do nagrzewnicy i czekalem az zacznie wylewac sie plyn,pozniej to samo na drugim wezu od nagrzewnicy i na koncu to samo tylko z korkiem na chlodnicy

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: Dziadek » 24 gru 2007, 10:59

:) Odpowietrza się na zgaszonym silniku tak mnie uczyli w szkole ,ale to było 30 lat temu!
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: DZIDA » 24 gru 2007, 11:46

"fullxda" pisze:zalaczylem samochód na wolnych odkrecilem jeden korek na wezu do nagrzewnicy i czekalem az zacznie wylewac sie plyn,pozniej to samo na drugim wezu od nagrzewnicy i na koncu to samo tylko z korkiem na chlodnicy
spróbuj tak:

rozgrzej dobrze wózek na wolnych obrotach (najlepiej aż się wentyl załączy), daj ogrzewanie na maxa, poczekaj jeszcze chwilę (najlepiej aż się wentyl załączy), następnie na pracującym silniku odkręć odpowietrznik ten który jest niżej i poczekaj aż przestaną lecieć pęcherzyki powietrza a będzie sam płyn leciał. potem zrób to samo z odpowietrznikiem "wyżej" i to koniec - i zobacz jak wtedy chodzi

a jeżeli nie pomożę to możę jednak felerny jakiś termostat albo gdzieś sa porzewody źle poskręcane i się ciągle zapowietrza

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: przemas81 » 25 gru 2007, 22:27

zrob tak odpal samochod daj mu pochodzic troszke na jalowym niech zlapie temperature wtedy go porzadnie zagrzej niech plyn osiagnie te 90 stopni zgas go i powoli odkrecaj korek w zbiorniku w ktory wlewasz plyn chlodniczy podzas pracy silnika poziom plynu spada bo krazy razem z powietrzem i wytwarza sie cos w rodzaju podcisnienia bo ukld jest zamkniety jak odkrecisz kurek na zgaszonym silniku poziom plynu sie podniesie i wypchnie resztki powietrza
mialem podobny problem ciagle mi sie zapowietrzal i nie grzal znajomy tak poradzil i dziala do dzisiaj
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

fullxda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: bierun

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: fullxda » 29 sty 2008, 18:11

i wszystko wyjasnione,samochod juz jest po wymianie uszczelki pod glowica koszt 500zl z wymiana wszystkich uszczelek i prowadnic zaworowych i po dotarciu zaworow teraz lancia grzeje jak szalona : yesyes :

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: Kondziu » 29 sty 2008, 18:21

"fullxda" pisze:i wszystko wyjasnione,samochod juz jest po wymianie uszczelki pod glowica koszt 500zl z wymiana wszystkich uszczelek i prowadnic zaworowych i po dotarciu zaworow teraz lancia grzeje jak szalona : yesyes :
Kolego gdzie to robiłeś? Z kąd jesteś?
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: dunin » 29 sty 2008, 18:40

nie wiem, co ma uszczelka pod głowicą do grzania, ale jeżeli to koszt z robocizną to rzeczywiście tanio
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

fullxda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: bierun

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: fullxda » 29 sty 2008, 18:49

jestem z bierunia to kolo tychow jednak cos to ma zwiazek bo raz grzalo a raz nie

fullxda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: bierun

Y - problem z ogrzewaniem - odpowietrzanie układu

Post autor: fullxda » 29 sty 2008, 19:02

i chcialem dodac ze z planowaniem glowicy,auto bylo oddawane z nastawieniem wymiany nagrzewnicy ale mechanik posprawdzal ja i pompe wody i okazaly sie dobre,dziwne ze nie ubywalo plynu chladzacego a uszczelka byla walnieta bodajze na kazdym cylindrze ,objawem wskazujacym tez bylo niekiedy szarpanie autem nienagrzanym i parskaniem z rury wydechowej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”