Y - ECVT, przekładka z Y10 do Y z 2000r

radek_gliwice
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice, śląsk

Y - ECVT, przekładka z Y10 do Y z 2000r

Post autor: radek_gliwice » 03 lis 2008, 18:28

Witam:)
Jak już niektórzy wiedzą, zgłębiam temat zamiany skrzyni manualnej na ECVT w mojej Y z 2000r. I teraz takie pytanko do was:) Czy silnik 1.1 w Lancii Y10 z 1992r wraz ze skrzynią ECVT (oto link do tej Lanci: >http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6877890 ) będzie ten sam co w modelu Y 1.1?? Czy skrzynia ta będzie pasować do mojego silnika 1.1 w Lancii Y z 2000r.

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Y10 Kontra Y Kompatybilność tych dwóch modeli

Post autor: dunin » 03 lis 2008, 22:42

sama skrzynia fizycznie pasuje - różnica może być w sterowniku. ale jeżeli zostawisz ten od Y to będzie śmigać. różnica jest też w linkach sterujących i pewnie półośkach ale są one "przekładalne". silnik w modelu z aukcji podanej przez Ciebie również różni się pierdołami w porównaniu z tym z Y. zapewne zapłon jest tu realizowany przez aparat zapłonowy, a nie elektronicznie. więcej różnic nie pamiętam, za wszelkie pomyłki serdecznie żałuję :wink:

jeżeli chcesz kupić to auto z ogłoszenia to radzę baaaardzo dokładnie je wcześniej obejrzeć. jakoś nie mogę się do niego przekonać i uwierzyć w jego dobry stan..

pozdrawiam
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

radek_gliwice
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice, śląsk

Y10 Kontra Y Kompatybilność tych dwóch modeli

Post autor: radek_gliwice » 04 lis 2008, 10:49

Siemka:)
Dzięki za odpowiedź. W sumie to zależy mi tylko na skrzyni (ale kompletnej ze sterownikiem) I właśnie tutaj mam wątpliwości, bo ja też już zauważyłem że zapłon w Y10 jest realizowany poprzez aparat zapłonowy. Ja w Y mam już moduł, więc siłą rzeczy sterowniki tych dwóch silników będą inne. I teraz czy sterownik od tej skrzyni będzie się umieć "dogadać" z moim sterownikiem od silnika?? Porównywałem w EPC numery skrzyń i w Y i Punto I są te same, ale w Y10 jest już inna:/

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Y10 Kontra Y Kompatybilność tych dwóch modeli

Post autor: dunin » 04 lis 2008, 19:36

najlepiej by było zebrać razem Lancię i jakieś Punto i zobaczyć, co do komputera wchodzi (jakie kabelki). jeżeli są takie same to nowy sterownik powinien obsłużyć starą skrzynię.

ew. co do sterownika silnika, to nowsze Lancie Y10 (od '93) miały już zapłon elektroniczny i od nich w takim razie możesz szukać kompa :)
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”