Ypsilon - problem z biegami

Anonymous

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: Anonymous » 23 lis 2005, 12:37

Czasami występuje w moim Ypsilonie problem z wrzucaniem 1 i 2.
Gdy puszczę oraz wcisnę sprzęgło to bieg wejdzie, te dwa wchodzą z wyczuwalnym oporem.
Byłem z tym problemem w dwóch ASO i stwierdzali że mi się wydaję.
Jednak biegi jak nie chciały wchodzić tak nie wchodzą za pierwszym razem.
Spotkaliście się może z takim problemem?

Anonymous

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: Anonymous » 10 gru 2005, 23:16

Witam
Ja mam to samo u siebie.
Drugi bieg bardzo rzadko, ale czasem sie zdarza ze trafiam na opor tzn wyczuwam, ze bieg nie wskoczyl do konca.
Ale jak puszczam sprzeglo to sie okazuje, ze szafa gra. Chociaz zdazylo mi sie, ze nie wskoczyl i zachrobotalo ;)
Jedynka jednak czasem nie chce wskoczyc. Stresujace jest to na skrzyzowaniu. Juz widze wiesniakow co stoja za mna i ich reka swierzbi, zeby na klakson nacisnac :)
Ale nie przejmuje sie tym. Nawet nie mowilem o tym swojemu mechanikowi.
Od czasu jak stracilem nadzieje na znalezienie kratek nawiewu do niuni zaczalem olewac jej usterki, zgodnie z zasada im starsze auto tym glosniej trzeba sluchac radia ;)
:skeub:

Anonymous

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: Anonymous » 10 gru 2005, 23:18

A jeszcze jedno.
Zauwazylem, ze wrzucenie jedynki przed zmiana na wsteczny ma dobry wplyw na skrzynie, nie ma charakterystycznego szarpniecia.
Pozdrawiam
:skeub:

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: teemka » 12 lis 2007, 15:34

No własnie co moze być powodem problemow z wrzuceniem biegów w Ypsilonie?? Siostra zostawiła swoje autko na 2, 3 dni po czym probowała autem odjechac i nic!! Nie wchodzil zaden bieg a przy wstecznym chrobotało! Myslalem ze olej musi sie troche rozgrzac ale auto chodzilo 15-20min i nic sie nie zmieniało, dalismy spokoj, wylaczylismy auto ale przy ponownej probie biegi wskakiwaly normalnie! Niestety... długo cieszyc sie tym nie mozna bylo bo po krotkim postoju na stacji benzynowej podczas jazdy znowu byl klopot z wrzucaniem 1 i 2... O co tu chodzi bo teraz znowu zachowuje sie normalnie... (ciekawe jak na długo)

Powiedzcie z czym to moze byc problem, olej w skrzyni (za gesty stary czy cos podobnego???) czy moze sprzegło sie kończy (ale zeby tak nagle??)
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: dunin » 12 lis 2007, 15:55

stara przypadłość tych skrzyń. możecie tylko innego oleju spróbować, będzie mniejszy opór. no i jedynkę trzeba powoli i z wyczuciem, wtedy powinna wejść
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
mecLukas
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 12 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: mecLukas » 12 lis 2007, 21:24

heh... ja mam podobny problem. 1 i 2 czasem ciężko wchodzi. ale jedynka ma zdecydowanie gorzej. zdaża się nawet, że 1 nie chce wejść wogóle, ale wciśnie sie sprzęgło raz czy dwa i w końcu wejdzie. Czasem jak wrzucam 2 słysze takie dziwne zgrzytnięcie. Zarówno mechanik jak i mój tata twierdzą, że wszystko jest w porządku, że mi sie wydaje, a biegi mam wbijać powoli i spokojnie.
najczesciej problemy z ta 1 i 2 mam rano, kiedy po nocy, gdy auto nie jezdziło wsiadam i jade, ale potem jak się rozgrzeje wszystko jest ok.

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: Kondziu » 12 lis 2007, 21:36

"mecLukas" pisze:1 i 2 czasem ciężko wchodzi. ale jedynka ma zdecydowanie gorzej. zdaża się nawet, że 1 nie chce wejść wogóle...
Jak nie wchodzi 1 i 2 to zawsze można ruszać z trójki, trochę ciężko ale się da. Też mam z tym problem ale diagnoza (w moim przypadku) jest oczywista, sprzęgło. Przy wymianie, przegląd skrzyni i wymiana oleju, nie zaszkodzi :D
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Awatar użytkownika
Fenek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: Fenek » 16 lis 2007, 23:07

Hej. Nowy jestem na tym forum, jeszcze się nawet nie przedstawiłem w odpowiednim dziale (jutro, bo dzisiaj już padam). W mojej "niebieskiej strzale" 8) miałem ten sam problem i woziłem się z tym przez ponad pół roku. Czasem mnie cholera brała jak na światłach wszyscy ruszali a ja próbowałem wbić jedynkę. Wszystkie problemy (razem ze zgrzytającym wstecznym) zniknęły kiedy na Arkuszowej wymienili mi poduszki pod silnikiem i skrzynią. Teraz jest ok i biegi wchodzą gładziutko a ja jakby trochę bardziej kocham swojego Ygreka. :D Pozdrawiam wszystkich!
Lancia, Lancia i jeszcze raz... Saab?:)

MarcinY

Ypsilon - problem z biegami

Post autor: MarcinY » 27 lis 2007, 15:44

Ja miałem luz na wałku wchodzącym do skrzyni. Klucz 13 i podkładka załatwiła sprawe. Ale u mnie nie było zgrzytów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”