Ypsilon 1.3 JTD - błędy: płyn chłodniczy/wspomaganie/temp.

Pardini
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2014, 12:55
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Ypsilon 1.3 JTD - błędy: płyn chłodniczy/wspomaganie/temp.

Post autor: Pardini » 03 maja 2014, 13:39

Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem Ypsilona 1.3 JTD 70KM. Auto swoją urodą urzekło mnie i moją żone ale jak to często bywa z przy kupnie używanego samochodu pojawiają się ukryte problemy. Podczas pierwszego uruchomienia samochodu na wyświetlaczu wita nas komunikat " Max temperatura" oraz "liquido radiatore". Po przejechaniu pierwszych metrów zapala się kontrolka kierownicy i wyłącza się wspomaganie (Power steering failure). Wyłączenie silnika kasuje problem. Dzieje się tak około dwa razy, najczęściej rano (pierwsze włączenie samochodu). Po przejechaniu pierwszych kilometrów i rozgrzaniu auta problem całkowicie zanika. Poziom płynu w chłodnicy jest ok. Przeszukując forum znalazłem informację o padających czujnikach skrętu. Czy te trzy komunikaty można ze sobą powiązać? Gdyby był to sam czujnik to brak wspomagania pojawiał by się częściej. Temperatury są na plusie więc nie wiem czy to jest słaby akumulator. Jeżeli macie jakieś pomysły to chetnie je sprawdzę.

Serdecznie pozdrawiam
Piotr
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014, 14:24 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ypsilon 1.3 JTD - błędy: płyn chłodniczy/wspomaganie/tem

Post autor: aiu » 03 maja 2014, 14:59

sprawdzil bym czujnik temperatury oraz skrzynke bezpiecznokow pod maska . Mialem peknieta obudowe i podobne problemy , po wymianie jest ok .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”