Ypsilon 1.3 M-jet 90KM - brak mocy na niskich obrotach

twkarol
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2013, 17:58
Imię: Karol
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Ypsilon 1.3 M-jet 90KM - brak mocy na niskich obrotach

Post autor: twkarol » 26 paź 2014, 22:41

Zakupiłem niedawno swoją drugą Lancie Ypsilon tym razem w dieslu. Lancia została sprowadzona z Francji, powypadkowa. Zainwestowałem w nią dużo pieniędzy dzięki czemu wizualnie prezentuje się bez zarzutu. Standardowo wymieniłem rozrząd, akumulator oraz dodatkowo przepustnice i turbo, które było uszkodzone. Od początku Lancia wolno zbierała się niskich obrotach, lecz tłumaczyłem to turbo-dziurą i specyfiką tego silnika. Po pewnym czasie chciałem dodać Lancii trochę mocy i zdecydowałem się skorzystać z tuningu. Spec od tej operacji wykonał pomiar na hamowni z którego wynikło, że Lancii do katalogowych 90KM brakuje 6 koników. Przy podnoszeniu mocy pojawił się czarny dym więc spec odpuścił. Oddał samochód mechanikowi, który miał odnaleźć przyczynę problemu. Padło na zawór EGR. Zawór został zaślepiony, a auto trafiło po raz kolejny raz na hamownię. I tym razem nie udało się podkręcić silnika. Lancii przybyły przed podkręceniem co prawda 2 konie (86,4KM) lecz podczas tuningu ponownie pojawił się czarny dym. Nie udało się dodać mocy, a ja zostałem z problemem. Próbuję ograniczyć potencjalne przyczyny takiego zachowania samochodu. Być może chodzi o jakąś drobnostkę, a być może to poważna sprawa - wtryski, bądź turbo, które jednak było wymieniane. Będę wdzięczny za jakieś pomysły i rady. Poniżej zamieszczam wykres z hamowni po zaślepieniu EGR.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”