ypsilon 0.9 skrzynia dfn

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

ypsilon 0.9 skrzynia dfn

Post autor: andypip » 05 lut 2018, 2:36

Krótka była moja radość. Zrobiło się zimno i zbiesiła się skrzynia dfn raz i drugi. A dziś całkiem odmówiła działania.
Objawy: odpalam i jadę. w jakimś momencie gdy zwalniam/hamuję zrzuca z 5 na N i nie można już nic zrobić. po kilku próbach czerwone kółko zębate się zapala i piszczy. kilka wyłączeń i uruchomień silnika pomagało i działała skrzynia przez jakiś czas. dziś przestała reagować. w trakcie jazdy w trybie manual problem nie wystepował.
Przebieg 42kkm. wstępne badanie: ciśnienie 41, punkt załączania sprzęgła 20,8 mm. Mam tester opisany pod selespeed w stilo i nie wszystkie rzeczy w nim pasują. np. działanie przeł. eco/sport
Będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś podpowie coś konstruktywnego.
Poczytam przerażające historie na forach i trzeba brać dfn za rogi. Sytuacja jest o tyle korzystna że mam w "stajni" 2 identyczne ypsilonki więc auto małżonki posłuży mi za wzorzec. Odczytam u niej parametry i porównam z moją.
No i pozostaje nadzieja, że trafi się kolega DobraRada :-)
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

rexxxlpl
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2018, 18:36
Imię: Michał

Re: ypsilon 0.9 skrzynia dfn

Post autor: rexxxlpl » 23 paź 2018, 22:22

 Strona 1 z 1
 [ Posty: 2 ]   Obserwuj temat | Dodaj zakładkę | Podgląd wydrukuPoprzedni temat | Następny temat AutorWiadomośćrexxxlpl

 Tytuł: Półautomat blokada

PostDodany: dzisiaj, 18:58 

OnlineDopiero zaczyna na naszym forum
Rejestracja: dzisiaj, 18:36
Posty: 1
Imię: Michał

Podczas jazdy półautomat blokuje się na 4 biegu. Wyświetla się kontrolka skrzyni biegów i komunikat skontroluj przekładnię. W czasie jazdy zdarza się, że robot nie zmienia biegu na niższy z 4 co powoduje blokadę skrzyni i nie można przełączyć biegu nawet na manualu. Po dłuższym lub kilkakrotnym rozłączeniu akumulatora udaje się usunąć usterkę, na jakiś czas. W ASO wykasowali błędy i "zresetowali" ustawienia jednak nie przyniosło to skutku w postaci usunięcia problemu. Jedyne rozwiązanie według ASO to wymiana sterownika "robota". Auto ma przejechane niecałe 20 tyś i wymiana tak drogiej części wydaje się chyba przedwczesna. Tylko gdzie znaleźć mechanika który potrafi dokonać rzetelnej diagnozy?

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: ypsilon 0.9 skrzynia dfn

Post autor: andypip » 24 paź 2018, 13:00

Witam
Czy jak się zablokuje na 4 to skrzynia jest " na luzie" ?
Próbowałeś kilka razy gasić silnik i odpalać? Rozłaczanie aku to kiepska metoda.
Wymiana aktywatora to dowód nieudolności ASO.
U mnie wyskakiwała 5. Zamiast zredukować skrzynia wchodziła na N lub zostawała na 5 i zaczynały się piski i dyskoteka lampki z zębatką.
Samo się nie naprawi ale jest dobry fachowiec w ok. Gniezna. Link ci podałem na PW.
Moja skrzynia działa cudnie, rozkoszuję się teraz wolnością lewej nogi w korkach :-))))
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: ypsilon 0.9 skrzynia dfn

Post autor: pawel1234 » 27 paź 2018, 1:26

Może oleju w skrzyni jest za mało...
Słychać jak pompka pompuje? Za chłodnicą jest taka srebrna osłona. Za nią jest zbiorniczek oleju skrzyni. Na nim jest Max i min. Ciężko tam dotrzeć bez zdjęcia chłodnicy... Ale jakoś się da
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”