Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 26 cze 2019, 19:04

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 06 sty 2019, 0:02 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Łukasz
Cześć. W Lancii Ypsilon 2003, benz 1.2 objaw taki, że podczas jazdy lekko żarzą się kontrolki. Np. temperatury, otwartych drzwi, czasem też świec żarowych (mimo, że silnik benz), czy rezerwy mimo pełnego baku. Po wyłączeniu silnika, z kolei żarzy się kontrolka poduszki i czasem obu kierunkowskazów. Widać to tylko gdy jest zmrok, delikatnie się świecą.

Czy to wilgoć? Wcześniej tego nie widziałem, a teraz zimno, mokro i zauważyłem. Czy raczej zbieg okoliczności? Jeśli wilgoć, to gdzie może ona się zbierać? Wstawiłem auto na 2 dobry do ogrzewanego garażu, ale nic pomogło.

Czy może to coś z zegarami? Zauważyłem, że jak odepnę wtyczkę od zegarów, kontrolki oczywiście gasną, a po podpięciu wtyczki, gdy już godzina na wyświetlaczu się pojawi, kontrolki zapalają sie dopiero po 3-4 sekundach, tak jakby po naładowaniu jakiegoś kondensatora...

Może problem dotyczy masy? Gdzie w ypsilonie są punkty styku masy z karoserią?

Czy może coś jeszcze innego?

Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 11:14 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.
Tytułujemy zgodnie z regulaminem.

PostDodany: 06 sty 2019, 15:15 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający

Imię: adam
lem pisze:
06 sty 2019, 0:02
Może problem dotyczy masy? Gdzie w ypsilonie są punkty styku masy z karoserią?

Czy może coś jeszcze innego?
... na 99% to brak masy, niewykluczone, że jej brak może być od któregoś z czujników (na przykład czujnik temepratury) lub każdego, który w obwodzie kontroli ma żarówkę lub diodę. W schemacie elektrycznym auta masz naniesione i oznaczone wszystkie punkty masowe ale standardowo zacznij od podstaw czyli główne obwwody masowe na aku, karoserii oraz silniku.
Pozdrawiam

jest:125p, 126p, M-20, Pajero I, polonez rover, cc900, wartburg 353w, garbus 1302, kappa 3,0, junak 350 i ...... polonez 1,5 SLE, Lublin 3,5t oraz MB 190 1,8E, Punto Selecta 1,2, syrena 105, Thesis 3,0, moskwicz 403

PostDodany: 07 sty 2019, 18:10 

Imię: Łukasz
Dzięki za odpowiedź.

W kwestii masy, to zlokalizowałem kostkę przy tylnej lampie oraz w komorze silnika tak jakby pod akumulatorem, koło mocowania silnika. Przeczyszczone kontakt-sprayem niestety nie pomogło. Zauważyłem też taką prawidłowość, że najbardziej widać te kontrolki na początku. Gdy auto lub wewnątrz auta się nagrzeje to gasną lub stają się prawie niewidoczne. Potem auto gaszę, nic na desce się nie świeci. Wracam po 2h i żarzy się kontrolka poduszki i kierunkowskazów... :-/

PostDodany: 07 sty 2019, 18:40 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający

Imię: adam
lem pisze:
07 sty 2019, 18:10
Zauważyłem też taką prawidłowość, że najbardziej widać te kontrolki na początku. Gdy auto lub wewnątrz auta się nagrzeje to gasną lub stają się prawie niewidoczne.
... ciepło coraz cieplej. Sprawdź masę pomiędzy akumulatorem i karoserią. Sprawdź napięcie na aklumulatorze po odpaleniu silnika i wrzuć jego wartość na forum.
Pozdrawiam.

jest:125p, 126p, M-20, Pajero I, polonez rover, cc900, wartburg 353w, garbus 1302, kappa 3,0, junak 350 i ...... polonez 1,5 SLE, Lublin 3,5t oraz MB 190 1,8E, Punto Selecta 1,2, syrena 105, Thesis 3,0, moskwicz 403

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00