Y '98 - brak kierunkowskazów

pawel27
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Y '98 - brak kierunkowskazów

Post autor: pawel27 » 14 maja 2012, 22:15

Witam, pojawił się u mnie problem z kierunkowskazami, tzn. zdarza się że przestają działać. Czytając niniejsze fora, zacząłem od bezpieczników, ale te wyglądają na sprawne. Dotarłem do przekaźnika w kolumnie kierownicy i tu jak nim poruszałem to kierunki zaczęły znowu działać. Jednak mam problem z wyciągnięciem tego przekaźnika, żeby oczyścić styki. Jest jakaś czarna dźwigienka zabezpieczająca przekaźnik przed jego poluzowaniem się, ale mimo że ją lekko odchylam (robię to ostrożnie bo wygląda tandetowato), przekaźnik się lekko rusza ale nie chce wyjść z gniazda. Czy ta dźwigienka odgrywa jakieś znaczenie w ogóle, jest tam jakiś dodatkowy zacisk? I jeszcze jedno pytanie, jest możliwość kupienia książki napraw do Lanci Y, było w ogóle coś takiego w sklepach? Na allegro nic nie mogę znaleźć.

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y '98 - brak kierunkowskazów

Post autor: Kondziu » 23 maja 2012, 0:36

Raczej trzeba wymienić cały zestaw przełączników kierunkowskazów.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

pawel27
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Y '98 - brak kierunkowskazów

Post autor: pawel27 » 23 maja 2012, 11:13

Na razie zdemontowałem, przeczyściłem styki i mrugają, jak będą ponownie siadać, to wymienię, dzięki za pomoc, pozdrawiam

pääkäyttäjä

Re: Y '98 - brak kierunkowskazów

Post autor: pääkäyttäjä » 12 lis 2014, 7:23

Odgrzewam kotleta - koledze z pracy, jego Ypsilonie po mniej więcej godzinie, nie działają kierunkowskazy. Jak auto postoi chwilę, wszystko wraca do normy (wg jego opisu). Winowajcą jest przełącznik czy szukać czegoś innego?

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y '98 - brak kierunkowskazów

Post autor: Lukasz_TG » 12 lis 2014, 9:39

Jak samo cudownie się naprawia, to wszystko wskazuje na przerywacz, wypalone styki, zimny lut. Ten na kolumnie kierowniczej. Lub jakaś kostka nie łączy. Przerywacz oczywiście pasuje od Punto I.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”