Y 1.2 16v - problem z centralnym zamkiem

Awatar użytkownika
piotrekdlugi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 14 paź 2013, 23:41
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Tarnów / Oslo

Y 1.2 16v - problem z centralnym zamkiem

Post autor: piotrekdlugi » 18 paź 2013, 1:38

Mam kilka usterek elektrycznych na pokładzie.. Nie działa mi centralny zamek z pilota. Dziś dostałem się do syreny alarmowej i okazało się że niestety uległa awarii - jako że znam się trochę na elektronice obejrzałem wszystko dokładnie i nie da się tego naprawić. Przy zakupie bryki wiedziałem że centralny i alarm raczej nie działa/jest odłączony , ale chciałbym by wszystko działało jak to było przewidziane. W instalacji syreny wisiał w powietrzu przewód z oczkiem na śrubę więc nie wiem gdzie powinien być podłączony ale biegł do wyłącznika sygnalizującego otwarcie maski oraz do kostki w syrenie. Nie mam żadnego schematu do instalacji więc wszystko zajmuje mi dużo czasu - mam pytanie czy centralny zamek jest połączony z alarmem ? Centralny działa mi z kluczyka ale nie działa z pilota w kluczyku. Na alarm muszę poczekać aż kupie gdzies syrenę ale działającym centralnym zamkiem bym nie pogardził ;)

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y 1.2 16v elefantino rosso problem z centralnym zamkiem

Post autor: Lukasz_TG » 18 paź 2013, 7:49

Centralny nie ma nic wspólnego z alarmem. Wywaliłem cały alarm i zamek działał. Moduł centralnego z kluczyka masz na dachu przy lampce na końcu w kierunku szyberdachu. Poznasz po czujnikach tam jest tez mały guzik. Programowałem to metodą prób i błędów klikając raz na klucz i na ten guzik przy module i się udało. Całość jest tez opisana w instrukcji.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
piotrekdlugi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 14 paź 2013, 23:41
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Tarnów / Oslo

Re: Y 1.2 16v - problem z centralnym zamkiem

Post autor: piotrekdlugi » 18 paź 2013, 23:07

Guzik jest , centralka jest , jednak coś nie chce mi się to programować. Próbowałem tak jak w instrukcji i metodą prób i błędów i niestety nie udało mi się zaprogramować pilota. Rozebrałem pilota sprawdziłem baterie i są ok, do przylutowania mam przycisk ponieważ się rozlutował ale stykać - styka i zapala się czerwona lampka w pilocie. Macie jakieś pomysłu jak go uzdrowić ?

mario89
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2017, 20:55

Re: Y 1.2 16v - problem z centralnym zamkiem

Post autor: mario89 » 19 mar 2017, 14:25

Witam a ja z pytaniem jak zamontować centralne do ypsilo 1.2 97r. ktoś może ma jakiś schemat pod jakie kable się podpiąć?

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Y 1.2 16v - problem z centralnym zamkiem

Post autor: Pawcio78 » 19 mar 2017, 15:25

mario89 pisze:Witam a ja z pytaniem jak zamontować centralne do ypsilo 1.2 97r. ktoś może ma jakiś schemat pod jakie kable się podpiąć?
Jesli chodzi Tobie o centralny zamek sterowany pilotem to tu masz dokładnie to opisane. Ja montowałem go kilka lat temu według wskazówek z tego forum i zamek działa do dziś. Przepraszam za taki link ale z androida inaczej nie umiem:-) oto link : http://fiatpunto.com.pl/topic22990.html
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”