Y 1.2 8v '96 - światła STOP świecą razem z pozycjami

bajprzeznet
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:18
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Y 1.2 8v '96 - światła STOP świecą razem z pozycjami

Post autor: bajprzeznet » 08 lis 2015, 15:26

Witam

W mojej Lancii Y 1.2 96r jest problem ze światłami stop.

Na włączonym zapłonie Stopy działają - czy to przez włącznik pod pedalem czy przez zwarcie kabli - ale nie działa trzeci stop.

Po zapaleniu świateł - światła stop palą się cały czas... rozumiem że wiązka gdzieś robi zwarcie? Mierzyłem i napięcie do lamp po zapaleniu świateł idzie od razu na dwa obwody żarówki 21W/5W.

Sprawdzałem kostke przy pedale hamulca - na włączonym zapłonie zasilanie jest na jednym kabelku, natomiast po załączeniu świateł napięcie jest na obu - a tak nie powinno byc...

Co może być przyczyną ?

Druga sprawa - nie gaśnie lampka ogrzewnia tylnej szyby - bez wzgledu czy przycisk jest on czy off - miał ktoś taki problem ?

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Y 1.2 8v '96 - światła STOP świecą razem z pozycjami

Post autor: KrissEB » 09 lis 2015, 8:29

Ja kiedyś przez zaśniedziałą żarówkę (tą od pozycji i stopu zarazem) tak miałem. Trzeba było oczyścić gniazdo i dać nową żarówkę i przeszło.
Skoro świeci się też cały czas kontrolka od ogrzewania to może być faktycznie problem z wiązką, ale tu już nie będę się wypowiadał bo trzeba by pogrzebać.
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

bajprzeznet
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:18
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Y 1.2 8v '96 - światła STOP świecą razem z pozycjami

Post autor: bajprzeznet » 09 lis 2015, 20:45

Chyba jednak problem z wiązką - błędne napięcie idzie do obu lamp, a po załączeniu zapłonu pojawia się na obu kalbach od włącznika przy pedale a tak nie powinno być moim zdaniem.

Same światła łatwo ominąć - nowy przewód z włącznika do wiązki na tył wystarczy dać - ale chce sprawdzić czy to nie powazniejsze zwarcie - które z czasem rozwali coś poważniejszego :)

EDIT 11.11.2015

PROBLEM ROZWIĄZANY


Winnym ciągle świecących świateł stop oraz kontrolki od ogrzewania była wiązka idąca do tylnej klapy.
Dokładnie w środku tej gumowej izolacji miedzy nadwoziem a klapą przetarły się kable.

Niestety izolacje musiałem rozciąć, naprawić kable a starą gumę zaizolować dużą ilością taśmy - jest szansa że jakoś to wytrzyma.

Teraz światła stop świecą wszystkie trzy, wycieraczka działa, szyba grzeje i jest super :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”