Y 1.2 8v '03 - terkotanie przekaźnika - brak paliwa na listwie(?)

Awatar użytkownika
Domino_s
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:58
Imię: Dominik

Y 1.2 8v '03 - terkotanie przekaźnika - brak paliwa na listwie(?)

Post autor: Domino_s » 26 lip 2017, 8:12

Witam wszystkich,

wczoraj wyjmowałem świece zeby je sobie obejrzeć po kupnie auta (nowe wraz z przewodami juz w drodze)
no i jako, że po pierwsze jakiś mędrzec je strasznie mocno przykręcił a po drugie Wspaniały kabel firmy Janmor sie rozpadł przy wyjmowaniu (na zimnym silniku i prawidłową techniką ;) ) to troche musiałem pogrzebac i sie namęczyc w okolicach 2 cylindra..... musiałem również odłączyć kostki wtryskiwaczy 1 i 2 oraz jeszcze jeden przewod, którego zdjecie zaraz postaram się zamieścic
w którymś momencie cos upadło pod samochod i okazało sie, że to nakrętka odpowietrznika listyw paliwowej - nakręciłem z powrotem.

po wyczyszczeniu świec i podłączeniu przewodów, próbuje odpalic i.... terkocze przekaźnik a auto nie odpala, kręci ale nie odpala.

największy czerwony przekaźnik w skrzynce koło akumulatora - Bitron B047 E 12V 30A
zdaje się, że to przekaźnik wtrysków, choć nie jestem jakoś w stanie znależć w necie pewnego potwierdzenia
kręci, pompa pod siedzeniem "burczy" czyli chyba działa, choć nie jestem pewien co do samego dźwięku jaki powinna wydawać, w moim drugim aucie brzmi to trochę inaczej, pomijając szczegół, że są dwie pompy ;)
bezpieczniki okej, nie zauważyłem żebym zagniótł, ścisnął jakiś przewód paliwowy.....
próbowałem odpowietrzyć wtryski przy pomocy owego odpowietrznika, paliwa zasadniczo w ogóle nie czuć w komorze silnika....

jakieś pomysły??


POZDRAWIAM
Dominik
Y 2003 Elefantino Blu 1.2 8v
Volvo 944 2.3 Turbo automat
amożebyDedraSW....? ;)

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Y 1.2 8v 2003] terkotanie przekaźnika - brak paliwa na listwie(?)

Post autor: jasiugm » 26 lip 2017, 9:24

Do korpusu przepustnicy przykręcony jest kabelek masy. Może mieć słaby styk. U siebie puściłem dodatkowy przewód bezpośrednio z akumulatora do tej śruby. Sprawdź ten trop :)
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Awatar użytkownika
Domino_s
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:58
Imię: Dominik

Re: [Y 1.2 8v 2003] terkotanie przekaźnika - brak paliwa na listwie(?)

Post autor: Domino_s » 26 lip 2017, 15:51

BINGO :D

to było to - gra i huczy ;)

DZIĘKI!!! :)
Y 2003 Elefantino Blu 1.2 8v
Volvo 944 2.3 Turbo automat
amożebyDedraSW....? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”