Ypsilon '11 - Światła mijania

fafa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:42
Imię: Jarek
Lokalizacja: Knurów, pow.gliwicki, G.Śląsk

Ypsilon '11 - Światła mijania

Post autor: fafa » 01 mar 2018, 11:38

Witam Koleżanki i Kolegów.

Mój pierwszy post na forum, stąd krótka prezentacja:
użytkuję tyskiego Ypsilona MY2011 0,9 TA z pierwszej serii produkcyjnej. W zasadzie od nowości. Aktualnie ok 90 tys. przebiegu. Z włoską motoryzacją związany jestem od dłuższego czasu, choć głównie z Alfą Romeo i Fiatem. Ypsilon to pierwsza i jedyna Lancia z którą mam do czynienia.

Do meritum:
od dłuższego czasu mam problem związany z wyłączaniem się świateł mijania w trakcie jazdy. Zjawisko występuje niezależnie od położenia przełącznika włączenia świateł - wymuszony manual, auto a nawet pozycja off (dla odmiany pozostają włączone!). Groźne to zjawisko bo o ile wcześniej zdarzało się stosunkowo rzadko to aktualnie potrafi się pojawić w środku nocy, na ciasnej, ciemnej drodze i nie da się temu przeciwdziałać. Zmiana pozycji przełącznika w przełączniku zespolonym nic nie daje. Reflektory xenonowe.

Podejrzewam, że problem jest związany z usterką/wyeksploatowaniem przełącznika zespolonego. Jednak, zanim rozbiorę i przeczyszczę połączenia lub zamówię nowy przełącznik proszę o info czy ktokolwiek w tym lub bliźniaczych modelach natrafił na ten problem? Jak wcześniej wspominałem mój Y pochodzi z tzw. "pre serii" i być może są tam elementy, które ulegają naturalnemu zużyciu/testowe, pracownicy produkcji dopiero się uczyli montażu na moim egzemplarzu lub tez jakość użytych elementów nie do końca była taka jak ma być. Aktualnie przełącznik zespolony ma już chyba 3-ci numerek w ePerze, wiec zapewne jakąś ewolucję przeszedł.

Samochód musi być codziennie eksploatowany, wiec pozostaje mi zaledwie kilka popołudniowo-wieczornych godzin by próbować się dobrać do przełącznika i ponownie go złożyć. Ale może mam szukać przyczyn gdzieś indziej? Na marginesie - czy zdjęcie poduszki i kierownicy należy do czynności wykonywalnych przez amatora dysponującego średnim doświadczeniem w tego typu zajęciach?

pozdrawiam, Jarek
--
Ypsilon 0,9 TA, MY'11, Bicolore Platinum

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ypsilon '11 - Światła mijania

Post autor: aiu » 01 mar 2018, 21:15

Poszukaj na forum fiata , z tego co pamiętam taki problem występował w którymś punto .
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

fafa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:42
Imię: Jarek
Lokalizacja: Knurów, pow.gliwicki, G.Śląsk

Re: Ypsilon '11 - Światła mijania

Post autor: fafa » 02 mar 2018, 8:56

Dziekuje. Podejrzewam nowa Pande. W koncu to prawie blizniaki.

Jarek
--
Ypsilon 0,9 TA, MY'11, Bicolore Platinum

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Ypsilon '11 - Światła mijania

Post autor: Kris » 14 gru 2023, 19:50

Witam. Odkopuję temat... udało się okiełznać gaszące się światła mijania?
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”