Ypsilon '04 - radio rozładowuje akumulator

Little_agat
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2015, 21:22
Imię: Agata
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Ypsilon '04 - radio rozładowuje akumulator

Post autor: Little_agat » 28 sty 2015, 21:30

Może ktoś z Was jest wstanie mi pomóc?
Posiadam Lancię ypsilon z 2004 roku, i mam ogromny problem z radiem, a mianowicie gdy kończę używanie auta normalnie wyciągam kluczyk . Radio sie wyłącza auto sie zamyka, ale jakimś czasie (czasem 1 min, czasem 30, czasem pewnie i dłużej) radio odpala sie i gra do czasu wyładowania akumulatora. Rownocześnie pojawił sie problem ze światłami mijania, nie moge ich całkowicie wyłączyć . Ma ktoś moze jakiś pomysł ? Radio wróciło od niby naprawy , koszt 150 zł a radio tego samego dnia znów sie załączyło.... Help :(

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Ypsilon '04 - radio rozładowuje akumulator

Post autor: Nat » 29 sty 2015, 16:09

Spotkałem się z podobnym przypadkiem, radio włączało się, bo synek właściciela napchał do otworu na CD monet i któraś z nich włączała czujnik płyty.
Zapłaciłaś 150 zeta i nie naprawili? Reklamuj usługę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ypsilon '04 - radio rozładowuje akumulator

Post autor: stabraf » 29 sty 2015, 16:54

Ja bym poszedł w kierunku tych niewyłączających się świateł mijania - być może któryś przekaźnik jest "spawnięty", albo stacyjka uszkodzona...Po wyłączeniu zapłonu gasną? czy nie gasną po przekręceniu pokrętła świateł na 0?

artix97
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2017, 8:18
Imię: Artur

Re: Ypsilon '04 - radio rozładowuje akumulator

Post autor: artix97 » 03 paź 2018, 21:59

W tym modeli światła mijania właśnie tak działają, u mnie jest to samo ( coś dla blondynek ??) rozwiazanie Tkwi w odtwarzaczu cd a ściślej mówiąc fotorezystorach, miałem taki sam kłopot, jak rozbierzesz odtwarzacz po lewej i prawej stronie widać plastikowe „haczyki” które maja na celu ukierunkować płytę do otworu oraz wyzwolić fotorezystory, które dają sygnał ze wsunąłeś płytę - radio się włącza , popatrz na te haczyki czy nie są połamane , jeżeli tak to za nimi powinny być wlutowaniu elementy z białymi „ekranikami” musisz je czymś zasłonić , jeżeli haczyki są całe to sprawdź czy są poprawnie umieszczone oraz czy w otworze nie znajdują się jakieś śmieci które mógłby je rozsuwać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”