Y - wymiana żarówek panelu sterowania nawiewem

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Y - wymiana żarówek panelu sterowania nawiewem

Post autor: Kondziu » 13 paź 2009, 23:20

Przed wymianą należy zaopatrzyć się w imbus 3, śrubokręt płaski (chyba najwygodniejszy ale może to też być np. długopis), żarówki 1,2W T5 zwykłe białe 4 sztuki (zakładając, że wymieniamy komplet) i ok.20 min wolnego czasu

Obrazek

1. Zaczynamy od wyjęcia popielniczki, po otwarciu należy przydusić płaskim śrubokrętem popielniczkę jak na zdjęciu poniżej (mocno ale z wyczuciem) jednocześnie delikatnie ją wysuwając

Obrazek

2. Wypinamy złącze zapalniczki

Obrazek

3. Wyciągamy środkowe pokrętło prędkości nawiewu, odkręcamy śrubkę schowaną pod tym pokrętłem

4. odkręcamy śrubki wskazane na zdjęciu poniżej i ściągamy panel sterowania nawiewu


Obrazek

Żaróweczki wskazane strzałkami, wymieniałem wszystkie cztery

Obrazek

Wszystkie śrubki są takie same, montaż oczywiście idzie zdecydowanie sprawniej, powodzenia :D
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

wojtas1403
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2015, 20:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Y - wymiana żarówek panelu sterowania nawiewem

Post autor: wojtas1403 » 19 lut 2016, 16:28

Dzięki za tutorial, dziś wymieniłem sobie te żaróweczki, bo spalone były wszystkie i po ciemku nic nie było widać. Wkurzyłem się tylko, bo przez swoją nieuwagę wepchnąłem do środka skrajną lewą kostkę obok pokrętła, i nijak nie mogę jej z powrotem wpiąć w ten otwór, żeby włożyć żarówkę. Straciłem tylko kupę czasu i łapy sobie poharatałem próbując robić to po omacku, wkładając ręce przez otwór za kratkami nawiewów, po uprzednim demontażu całego środkowego panelu. Póki co są więc tylko trzy żarówki.

Awatar użytkownika
batman
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Posty: 1629
Rejestracja: 08 sie 2011, 19:11
Imię: Artur
Lokalizacja: Gliwice

Re: Y - wymiana żarówek panelu sterowania nawiewem

Post autor: batman » 07 maja 2017, 16:10

wojtas1403 pisze: 19 lut 2016, 16:28 Dzięki za tutorial, dziś wymieniłem sobie te żaróweczki, bo spalone były wszystkie i po ciemku nic nie było widać. Wkurzyłem się tylko, bo przez swoją nieuwagę wepchnąłem do środka skrajną lewą kostkę obok pokrętła, i nijak nie mogę jej z powrotem wpiąć w ten otwór, żeby włożyć żarówkę. Straciłem tylko kupę czasu i łapy sobie poharatałem próbując robić to po omacku, wkładając ręce przez otwór za kratkami nawiewów, po uprzednim demontażu całego środkowego panelu. Póki co są więc tylko trzy żarówki.
Jest to do zrobienia ;) - jak mnie wpadła to ręką sięgnąłem od strony kierownicy (pod kierownicą - tak jakby "za radiem") ciężko ale udało się.
Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) ), Fiat Seicento 0,9 '99
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”