Ypsilon- stale świecące się światła naprawa .

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Ypsilon- stale świecące się światła naprawa .

Post autor: aiu » 01 maja 2016, 17:13

Jako ze od jakiegoś czasu w moich Ypsilonach światła świeciły się mimo ustawionego przełącznika na pozycje 0 (najpierw same pozycyjne , później mijania) postanowiłem się za to zabrać .
Problemem okazał się (jak i w jednym tak i w drugim) przerwany przewód w przełączniku zespolonym .
Najpierw ściągamy kierownice jak w temacie : viewtopic.php?f=144&t=55106
Następnie ściągamy osłony kierownicy (imbus) :
oslona.jpg
Demontujemy przełącznik jest on zamocowany na obejmie wiedz wystarczy odkręcić jedna śrubę od spodu
przelacznik.jpg
Teraz trzeba jakoś zablokować taśmę airbag przed obróceniem , ja zamiast klucza którego nie posiadam użyłem kawałka grubej cyny zwiniętej w U :
tasma.jpg
Jak poradzimy sobie z zablokowaniem rozkręcamy przełącznik i ukaże nam się taki widok :
WP_20160501_004.jpg
Przewody ewidentnie przerwane , wygląda to tak jak by ktoś je przeciĄŁ , tyle ze w dwóch autach wyglądało to tak samo a wcześniej działało :?: .
Teraz wystarczy ściągnąć plastikowa osłonkę z tylu manetki i polutować przewody (ja je obciąłem i polutowałem w manetce ponieważ trzeba je przeciągnąć przez rynienkę w środku manetki a uszkodzenie wystąpiło przy samym łączeniu . na koncu założyłem nowe końcówki do wtyczki ) i poskładać wszystko w odwrotnej kolejności .
Teraz wszystko działa jak powinno , zobaczymy jak długo .
U mojego znajomego powoli zaczyna dziać się to samo wiedz następnym razem postaram się zrobić więcej zdjęć .
Mam nadzieje ze pomogłem .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Ypsilon- stale świecące się światła naprawa .

Post autor: topcio » 01 maja 2016, 21:31

Super, w Marzeny Ypsilonie jest ten sam problem.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”