Y - filtr przeciwpyłkowy i zamek bagażnika

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Y - filtr przeciwpyłkowy i zamek bagażnika

Post autor: Blash » 30 wrz 2006, 9:39

W mojej Y uciążliwą sprawą był brak filtra przeciwpyłkowego ,parkuję pod chmurką w miejscu gdzie są drzewa i zawsze coś z nich spada i dostawało się to do kabiny raz w tygodniu trzeba było gruntownie odkurzać wnętrze z paprochów , w końcu zakupiłem obudowę filtra wraz z filtrem (dostępny tylko jako komplet w aso ). Montaż bardzo prosty sprowadza się do wyjęcia zaślepki z podszybia, włożeniu 2 śrub i elementu obudowy i dokręceniu - efekt - brak uciążliwych paprochów we wnętrzu.

Drugą sprawą, która przeszkadzała mi był niesprawny zamek od bagażnika.
Jak sądziłem spowodowane było to zanieczyszczeniami dostającymi się z drogi podczas jazdy.
Demontaż polega na zdjęciu maskownicy z tylnej klapy, odkręceniu 2 śrub mocujących zamek i odczepieniu cięgna.
Zamek leżał 1 dzień w wd40, następnie został rozebrany, tzn zdjęte zostały zapinka i tuleja, mechanizm bębenka był zapieczony , po podgrzaniu syf w końcu puścił i udało się przywrócić zamek do funkcjonowania. Zameczek działa jak nowy
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 23:50 przez Kondziu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: pisownia

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

lancia y zrób to sam

Post autor: Orsya » 30 wrz 2006, 10:43

Ja na szczęście mam filtr i nie mam takich problemów.

Natomiast mam pytanie odnośnie zamka tylnej klapy - czy to jest pierwszy raz kiedy go czyściłeś od zakupu Y? Bo u mnie raz na kilka zamknięć klapy zamek się nie domyka...

I ostatnia sprawa - czy masz klimę w swojej Y? Dezynfekowałeś już może cały układ?
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

lancia y zrób to sam

Post autor: Blash » 30 wrz 2006, 10:56

Tak, pierwszy wcześniej nie działał wcale , nie dało się przekręcić klucza.

Niestety klimy nie mam, ale w zecie mam i dezynfekuje układ carplanem.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011, 16:39 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia

Awatar użytkownika
mossberg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Skype: mossberg
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: lancia y - filtr przeciwpyłkowy i zamek bagażnika

Post autor: mossberg » 19 cze 2011, 18:52

Tak "lekko" odgrzeje temat zamka.
Do jego oczyszczenia po demontarzu idealnie nadaje się odrdzewiacz kupiony za ~5zł w Castoramie.
Jest on sprzedawany w butelkach 0,5l i można go kupić na dziale z rozpuszczalnikami etc.
Wlewamy taki odrdzewiacz do jakiegoś ceramicznego garnuszka, wrzucamy zdemontowany i w miare rozebrany zamek i po paru godzinach mamy wszystko czyściutkie. Taki odrdzewiacz radzi sobie zdecydowanie lepiej niż zwykłe WD40 i podobne. WD nadaje się do smarowania i oczyszczenia z wody ale nic pozatym. Stary, zjełczały smar zalegający w zamku nadal będzie blokował rygielki.
Po takim zabiegu oczywiście dobrze było by taki zameczek nasmarować :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”