Y - montaż lampki bagażnika

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Y - montaż lampki bagażnika

Post autor: jasiugm » 29 sie 2017, 9:38

Od zakupu irytował mnie brak oświetlenia w bagażniku. Postanowiłem to zmienić.

Rzeczy niezbędne do montażu:
- lampka (ja użyłem od podświetlenia nóg z Kappy)
- wyłącznik krańcowy drzwi od Fiata Punto
- gniazdo bezpiecznika
- trochę przewodów
- konektorki
- koszulki termokurczliwe/taśma izolacyjna
- obcinaczki, nóż, opcjonalnie ściągacz izolacji

Zaczynamy od odpięcia akumulatora, okręcenia śrub mocujących i przepchnięcia przewodów pod tapicerką w okolice tylnej lampy i montażu lampki w otworze (ta z Kappy była trochę za duża, więc powiększyłem otwór nożem)
Obrazek

Odkręcamy śrubę i wyciągamy kołki mocujące osłonę krawędzi bagażnika. Wystarczy od środka - odchyli się wystarczająco do przepchnięcia przewodów. Wyciągamy zaślepkę i mocujemy krańcówkę z przewodami i przepychamy je w okolice tylnej lampy.
Obrazek

W wiązce obok tylnej lampy wyszukujemy przewody żółto-czarny i żółto-różowy. Ten pierwszy przecinamy i jego dolną część łączymy z jednym z przewodów od krańcówki. Drugi przewód od krańcówki łączymy z jednym z przewodów od lampki. Drugi przewód lampki idzie do masy - możemy podpiąć pod śrubę mocującą lampę.
Po kolei - przewód żółto-czarny - wyłącznik - lampka - masa.
Górną część przewodu żółto-czarnego (ten, który idzie do góry) łączymy z przewodem żółto-różowym (najlepiej bez przecinania go)
Obrazek

W skrzynce bezpieczników przecinamy przewód żółto-czarny zaznaczony na zdjęciu.
Obrazek

Łączymy go z grubym czerwonym przewodem z białej wtyczki w lewym dolnym rogu skrzynki poprzez bezpiecznik (zamontowałem z oprawką, ale może być w dowolnej formie)
Obrazek

Całość po zmontowaniu:
Obrazek

Wyciągamy zaślepkę w klapie i wkręcamy w nią śrubę z nakrętkami (umożliwi to regulację i uniemożliwi cofanie się śruby
Obrazek

Montujemy i regulujemy (najlepiej, żeby lampka nie świeciła bez podniesienia kapy)
Obrazek

Gotowe.
W razie pytań, chętnie pomogę :)
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Wróć do „Zrób to sam”