Opony do Y10

mintaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 25 paź 2013, 10:49
Imię: Filip
Lokalizacja: Łęczna

Opony do Y10

Post autor: mintaj » 14 gru 2017, 8:35

Koledzy podpowiedzcie mi nieco odnośnie opon. Znalazłem takie coś http://www.iparts.pl/czesc/opona-zimowa ... 52414.html i jestem nimi bardzo zainteresowany, ponieważ chce kupić opony już na wiele sezonów, a nie tylko na 1 czy 2. Chyba że macie coś ciekawego do polecenia???

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Opony do Y10

Post autor: mikee72 » 14 gru 2017, 11:39

Na Hankookach nie jeździłem, ale mam trochę codziennych doświadczeń z tańszymi Barum i droższymi Bridgestone.
W Tipo mam Barum Polaris 3 195/55R15 - robią za całoroczne, bo auto robi mało km. Przez dwa lata opony zrobiły kilkanaście tys. km. (w większości latem) - i są jak nowe.
http://www.iparts.pl/czesc/opona-zimowa ... 52404.html
Ogólnie jestem zadowolony: plus to bardzo dobra przyczepność na śniegu (subiektywnie lepsza niż Bridgestone Blizzak LM001, które mam w Skodzie), przyjemne zachowanie auta w jeździe na wprost i na zakrętach, a główne minusy to głośność i słabe odprowadzenie wody (na mokrym nieco gorsza przyczepność) ale tutaj Blizzaki też nie są ciche i też lubią zrywać przyczepność. W Phedrze mam również Barumy Polaris 3 205/65R15 i mam tam podobne wrażenia.
W porównywarce "Twoje" Hankook są nieco głośniejsze od już głośnych Barum, nieco bardziej ekonomiczne (ale i tak niezbyt) - a resztę parametrów mają takie same. Hankook są też ok. 20% droższe.. Blizzak odstaje ceną jeszcze bardziej, a nie oferuje nic ekstra.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: Opony do Y10

Post autor: andypip » 20 gru 2017, 13:56

Ja mam Uniroyal MS Plus 66. Świetne są na mokrej nawierzchni. W miarę ciche, jak na zimówki. Po 1 sezonie zużycia nie widzę. Kupiłem je ze względu na ich zdolności na mokrym. Na lodzie nie wiem jak działają bo zimy teraz u nas raczej mokre niż mroźne.
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

trock
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 11 gru 2016, 11:30
Imię: Tomek

Re: Opony do Y10

Post autor: trock » 16 lut 2018, 7:03

Byłem ostatnio na przeglądzie i diagnosta stwierdził, że te zimówki na których jeżdżę, to do wymiany są i dla swojego bezpieczeństwa oraz innych uczestników ruchu, powinienem je czym prędzej wymienić.
andypip pisze: 20 gru 2017, 13:56 Ja mam Uniroyal MS Plus 66. Świetne są na mokrej nawierzchni. W miarę ciche, jak na zimówki. Po 1 sezonie zużycia nie widzę. Kupiłem je ze względu na ich zdolności na mokrym. Na lodzie nie wiem jak działają bo zimy teraz u nas raczej mokre niż mroźne.
Uniroyal - poważnie zastanawiam się nad tym modelem.
Czytam sobie o tych Plus 66 na https://testyopon.pl/uniroyal i generalnie ze specyfikacji wynika, że są okey. Ile za swoje zapłaciłeś?

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: Opony do Y10

Post autor: andypip » 16 lut 2018, 11:42

Witam.
Niestety nie pamietam. Kupiłem na oponeo. Widzę, że teraz jest model MS 77 w całkiem przyjemnej cenie.
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

Gracjan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 06 lis 2016, 17:09
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Opony do Y10

Post autor: Gracjan » 16 lut 2018, 12:18

pomyśl jeszcze o czymś takim: https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/ ... 85-h-88817
ja mam model wcześniejsze, czyli 850 ts i są całkiem spoko :) jeździłem wcześniej już na tych oponach w poprzednim aucie i dawały radę nawet przy wyższych prędkościach i sporym momencie.
Te które mam obecnie po pierwszym sezonie (prawie 12tysiącach km) miały coś w granicach 7,5-8 mm, czyli bardzo przyzwoicie.
Niby sporo kosztują, ale czasem warto dopłacić.
Jeśli chodzi o uniroyale to miałem tylko letnie i były bardzo fajne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”