Phedra - załączona blokada drzwi od strony pasażera

Kubik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2011, 9:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Phedra - załączona blokada drzwi od strony pasażera

Post autor: Kubik » 13 cze 2011, 9:40

Od kilku dni mam Phedrę i jeszcze jej nie znam ( jeszcze nie mam instrukcji po Polsku ;lub chociaż po angielsku). Stąd małe problemy. Po odłączeniu akumulatora zablokowały się drzwi suwane, te za kierowcą. Nie możan ruszyć ani z guzika, ano ręcznie. Zamek cent. normalnie podnosi ale wygląda na to, że są zablokowane jakoś programowo. ( kinder wyłączony) . Może wiecie jak to odblokować?

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - załączona blokada drzwi od strony pasażera

Post autor: aquarius01 » 13 cze 2011, 11:43

Instrukcje do pobrania tutaj.

Tylne drzwi w Phedrze i pochodnych są blokowane jedynie przez zamek. Przy pomocy klawisza na drzwiach kierowcy można wyłączyć sterowanie tylnych drzwi przez pasażerów z tyłu a przy pomocy klawisza środkowego nad lusterkiem zablokować od środka wszystkie drzwi. Blokada akurat tylnych, lewych drzwi może być spowodowana uszkodzonym czujnikiem otwartej klapy wlewu paliwa, który uniemożliwia odsunięcie drzwi podczas tankowania paliwa. Od sprawdzenia tego elementu bym zaczął :)
Pozdrawiam
Zbyszek

Kubik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2011, 9:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Phedra - załączona blokada drzwi od strony pasażera

Post autor: Kubik » 13 cze 2011, 19:57

Dziękuje. Rozwiązanie znalazłem gdzie indziej. Zalecono pociągnąć mocniej za klamkę w drzwi w stronę kierowcy i w drugą dość mocna ze w dwa razy. Zadziało. W tej instrukcji było coś o zamku, który potrafi nie odpuścić do końca. Tak czy siak dzięki za podpowiedź.:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”