Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

pinolo78
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2014, 20:41
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: pinolo78 » 30 cze 2014, 20:48

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i proszę o pomoc. Od dwóch dni po intensywnie padającym deszczu kapie woda wewnątrz auta na wysokości panelu sterowania szyberdachami. Proszę o info czy może to być wina zatkanych kanałów odprowadzających wodę z dachu/szyberdachu?. Jeżeli tak, to w jakim miejscu są one umiejscowione? Z początku myślałem, że to wina uszczelki górnej - przedniej szyby, ale wewnątrz auta w tym miejscu jest sucho. Proszę o radę. Pozdrawiam. Przemek.


Auto: Lancia Phedra 2,2 JTD

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: przemas81 » 03 lip 2014, 22:31

kolega ma pługa czyli to samo co phedra...skończyło się wymiana całego srodkowego szyberdachu bo żadne zabiegi nie przyniosły rezultatu...jak się nie myle to 1700 złociszy go to kosztowało ale nie pamiętam dokładnie
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

pan.m
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:02
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: pan.m » 29 lip 2014, 18:18

Nie ma tu żadnych kanałów odpływowych. Poszukaj na forum peuegota-z tego co pamiętam tam jest opisane co i jak uszczelnic. Ogólnie problem może być na styku dachu i szyberdachu (klej na który sklejone są szyberdachy parcieje) lub uszczelki szyberdachu.
Pochwal się i napisz coś więcej o Twojej lancii, bo mało ich na forum :(
Lancia Phedra 3.0 V6 Emblema + LPG Obrazek
Lancia Y 1.2 8V 2003r - sprzedana

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: Swiety » 30 maja 2021, 20:19

Ma ktoś u nas te szyberdachy? Wszystkie fajne wersję je mają :/
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: wiesiu » 30 maja 2021, 21:39

Jak ktoś na nowo porządnie ich nie wstawi to ciekną prawie zawsze. Ja miałem i sporo się z nimi nawalczylem.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: mikee72 » 30 maja 2021, 21:48

U mnie są szyberdachy. Ogólnie bardzo fajna sprawa, zwiększają odczucie 'luksusu' :) Każdy można uchylić w górę i dalej odsunąć do tyłu. Każde okno jest sterowane osobno, a kierowca może sterować niezależnie 'swoim' oraz wspólnie dwoma z tyłu. Okna nie powodują specjalnego hałasu w czasie jazdy. Są przyciemnione i słońce w ogóle nie przeszkadza, dodatkowo mają estetyczne roletki do zasłonięcia. Szyberdachy ułatwiają szybkie pozbycie się gorącego powietrza w upalne dni. Przy zamykaniu auta - jeśli były otwarte - parkują automatycznie w pozycji uchylone.

Żeby nie było tak całkiem różowo.. jest fabryczny problem związany ze sposobem montażu. W związku z licznymi wątpliwościami - potwierdzam na 100% że nie ma kanałów odpływowych - jeżeli są to ktoś dołożył rurki (widziałem takie zdjęcia). Ramki szyberów fabrycznie były uszczelnione czymś w rodzaju piankowej uszczelki, która z biegiem lat parcieje i pojawiają się przecieki - już po kilku latach użytkowania. Woda zbiera się na podsufitówce i przelewa na zakrętach i przy hamowaniu, a na postoju spływa gdzieś słupkami po kablach itp..

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest demontaż podsufitówki, demontaż szyberdachów - wyczyszczenie i ponowne wklejenie. Ja zleciłem to firmie od szyb - nie chcieli się podjąć, ale jeden chłopak od nich się zgodził i zrobił bardzo porządnie w ubiegłe wakacje. Widać tylko półmilimetrowy rancik kleju dookoła ramek szyberdachów i nic już nie cieknie. Od roku cieszę się niecieknącymi szyberami : yesyes :
foto 4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: Swiety » 31 maja 2021, 11:41

A ile zapłaciłeś za tą przyjemność?
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: mikee72 » 31 maja 2021, 22:02

Firma nie umiała tej roboty wycenić i zawołała 150zł brutto za godzinę pracy.
Poprosiłem tego chłopaka co robił, żeby się uwinął ale i tak zeszło mu 8 godzin.
Czyli 1200zł na fakturę i dałem mu jeszcze 150zł ekstra, bo naprawdę się przyłożył.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: wiesiu » 31 maja 2021, 22:16

Robiłem to sam i wiem ile jest pracy,także ten czas 8 godzin jest realny jak najbardziej. A jeśli ktoś jeszcze kiedyś próbował to uszczelniać z zewnątrz tak jak ja to pracy jest jeszcze więcej.
Ale późniejsza przyjemność korzystania z tych szyb dachowych rekompensuje wszystkie męki.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: Tomzik » 05 cze 2021, 23:34

Hmmm... Jednak czytam, że warto było czekać 3 lata na egzemplarz bez tego wątpliwego "dobrodziejstwa".

Szlag by mnie trafiał jakby mi się woda przelewała nad łbem i konserwowała elektrykę.

Miałem szyber w pierwszym aucie, była to Croma. Tam też podsufitka i słupki wyglądały, jakby je jakiś kloszard obszczał.

Natomiast podczas jazdy otwarcie niewiele wnosiło, poza większym hałasem.

Poza ew. romantycznym akcentem, czyli leżeniem z laską w aucie i gapieniem się w gwiazdy nie widzę w tym wynalazku wiele pożytku. A i z tego jednego się wyrasta z czasem ;)

Pół biedy jak ktoś to z głową zaprojektował, co odwleka mocno w czasie samokonserwację elektryki deszczówką, ale w wypadku eurovana na pewno tak nie jest ;)

Stanowczo wolę sprawną klimę :)

A jak mam ochotę przewietrzyć łeb i ewentualnie zmoczyć deszczówką to wsiadam na moto i otwieram szybkę w kasku ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Phedra - kanały odpływowe szyberdachu przedniego

Post autor: Swiety » 06 cze 2021, 11:19

wiesiu pisze: 31 maja 2021, 22:16 Robiłem to sam i wiem ile jest pracy,także ten czas 8 godzin jest realny jak najbardziej. A jeśli ktoś jeszcze kiedyś próbował to uszczelniać z zewnątrz tak jak ja to pracy jest jeszcze więcej.
Ale późniejsza przyjemność korzystania z tych szyb dachowych rekompensuje wszystkie męki.
A co tam trzeba robić? I jak :p
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”