Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Zep
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2017, 21:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: Zep » 26 mar 2017, 1:22

No i ujawnił się problem: nie widzę nigdzie pasa dla środkowego fotela. Nie widzę też żadnych zaczepów, za to wszystkie fotele mają zamki po obu stronach.
Szukałem coś w googlach i znalazłem na forum Citroena że np. Evasionie mają fotel z pasem biodrowym i nic więcej na ten temat, w instrukcji też nic na ten temat nie mam, a jak jest (było) w waszych Zetkach to rozwiązane?
Myślałem że może by zakupić pas biodrowy z 2-ma zapinkami ale trzeba by było chyba taki zamówić i nie wiem czy to bezpieczne / legalne rozwiązanie.
Poprzedni właściciel mówi że prawie nie używał środkowego fotela to mu nie przeszkadzało.
Pozdrawiam...
Lancia Zeta 2.0JTD

Awatar użytkownika
Al Boundy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1342
Rejestracja: 04 paź 2014, 7:40
Imię: All
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: Al Boundy » 26 mar 2017, 11:35

Środkowy w tych samochodach jest na zasadzie od jednego do drugiego zamka... Taki bajer.... Ciężko go kupić, ale na Allegro bywają. Stabraw ostatnio gdzieś kupował do Zety.

Wysłano z LG V10 H960A

Lancia Kappa SW 2.4 TDs 1997
Fiat Ulysse 2.0 16V 2004


było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

Zep
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2017, 21:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: Zep » 26 mar 2017, 22:21

Dzięki Al. Też o tym myślałem ale nic takiego nie znalazłem. Myślę że można to bez problemu uszyć (zlecić).

P.S. przeczytałem temat o twojej (byłej) Zecie :) Ja osobiście jeszcze nie zaprezentowałem swojego egzemplarza na forum a to dlatego że jeszcze muszę kilka rzeczy zrobić , przerejestrować, umyć itp. ale niedługo ją zobaczycie w całej krasie (o ile kogoś to interesuje ;) ) W każdym razie jest to najfajniejsze auto jakie miałem.
Lancia Zeta 2.0JTD

Awatar użytkownika
DziQ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 10 paź 2013, 14:31
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stanica k. Gliwic

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: DziQ » 28 mar 2017, 6:23

Witaj.
Miałem ten sam problem w mojej Zetcie, szukałem dosyć długo tego pasa, już mi nawet inny kolor nie przeszkadzał, ale jeśli się już pojawił pas na tym środkowym fotelu to chcieli sprzedać razem z fotelem :P weź wyślij fotel, a jechać kilkaset km po niego mi się nie chciało i w sumie gra nie warta świeczki.

Skończyło się na tym że kupiłem normalny pas biodrowy + zapięcie bodaj z Uno, przykręciłem zapięcie w miejsce Lanciowego, a z drugiej strony w miejsce (lub koło tu musiałbym zerknąć, ale na tej samej śrubie) pas z Uniacza.
Minus - pas jest cały czas przypięty do fotela
Plus - jest pas :) no i cena grosze bo dałem bodaj 15zł na szrocie

Pozdrówka!
W Golfach się chodzi, nie jeździ ;) ...wieczny szowinista.
Były: 126p FL '94 vel. ElDiablo , Ford Mondeo mk2 Kombi '99 1.8TD vel. Mondzioł
Są: Lancia Zeta 2.0 PB/LPG '01 vel. Laciek, Daewoo Lanos 1.6 PB/LPG '99 vel. Lalunia

Awatar użytkownika
Pioto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2016, 19:28
Lokalizacja: Tczew

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: Pioto » 29 mar 2017, 16:29

Ja nabyłem z allegro pas za 50 zł. Trochę szukałem, ale w końcu znalazłem. Dzwoń do gości którzy mają ogłoszenie "części zeta 806 ulysse evasion". Pas to biodrówka z dwoma klamrami wpinanymi po obu stronach fotela i regulacją długości pośrodku. Dlaczego z tym taki problem, nie mam pojęcia. W ASO Peugeota pokazali mi grafikę, że w 806 był fotel ze zintegrowanym pasem 3 punktowym. Wynika z tego że był inny fotel. Można kombinować z innych pasów, ale mi łatwiej było kupić oryginał.
Lancia Zeta 2.0JTD 8v 109KM, 1999r.

Zep
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2017, 21:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: Zep » 29 mar 2017, 21:23

Dzięki za podpowiedzi, właśnie miałem coś takiego skombinować. Pioto, nie wiem czemu nie pomyślałem o tym co mi sugerujesz a przecież parę takich ogłoszeń jest :)
Lancia Zeta 2.0JTD

Awatar użytkownika
DziQ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 75
Rejestracja: 10 paź 2013, 14:31
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Stanica k. Gliwic

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: DziQ » 05 kwie 2017, 10:08

3 punktowy... kurde przejrzałem sporo serwisówek i PSA i naszych i nie przyuważyłem, było by ciekawie.
No ja dzwoniłem do tych co fotele sprzedają i innych i akurat w tedy niemieli (lub nie chcieli sprzedać) więc zrobiłem alternatywnie.
W Golfach się chodzi, nie jeździ ;) ...wieczny szowinista.
Były: 126p FL '94 vel. ElDiablo , Ford Mondeo mk2 Kombi '99 1.8TD vel. Mondzioł
Są: Lancia Zeta 2.0 PB/LPG '01 vel. Laciek, Daewoo Lanos 1.6 PB/LPG '99 vel. Lalunia

Awatar użytkownika
Pioto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2016, 19:28
Lokalizacja: Tczew

Re: Zeta - brak środkowego pasa II rzędu foteli ?

Post autor: Pioto » 05 kwie 2017, 10:32

Raz szukając po złomowcach przez telefon powiedzieli że mają. Pojechałem zatem 50 km żeby zobaczyć, a tu mi dają 3 punktowy. Było napisane na nim "806, Evasion środek". Wkurzyłem się i w drodze powrotnej zajechałem do ASO Peugeota. Tam mi pokazali pas 3 punktowy. Może Pug miał lifta, po którym mu zmienili? Albo 3 punktowy był w przypadku kanapy?
Lancia Zeta 2.0JTD 8v 109KM, 1999r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”