Phedra 2.2 - skrzynia biegów

andyb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:27
Lokalizacja: Gliwice

Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: andyb » 17 maja 2011, 19:44

Witam
W czasie jazdy bez uprzedzenia "zginęła" mi jedynka. Wsteczny też wchodzi z trudem, pozostałe biegi OK.
Na luzie samochód powoli zabiera się do przodu....więc trzeba trzymać na hamulcu.
Diagnoza.....skrzynia. Tylko mam problem czy remontować ......czy wymienić na używkę..... co się bardziej kalkuluje. Hm... pomyślałem żeby wymienić i to od razu na sześciobiegową.
Ale tu pojawia się problem..... jaką kupić. Czy z innych samochodów (Peugeot , Citroen) będzie pasować. Mam silnik 2,2 HDI więc i skrzynia powinna pasować z tego silnika.
Czy ktoś to już przerabiał ..... lub może zna się. Ewentualnie jaki typ (symbol) skrzyni szukać...bo modele są różne (allegro) Fredke mam z 8/2003 r silnik 2,2 128 KM
Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 12:48 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy polskich znaków.

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: aquarius01 » 18 maja 2011, 12:19

Dowolna piątka od C8, Ulysse, 807 i Phedry oczywiście - mnie to osobiście bardziej wygląda na sprzęgło, ale tak czy siak przy tej naprawie skrzynię trzeba zrzucić. Możesz pokusić się o wymianę na skrzynkę sześciobiegową jaką stosowano w 2.2 HDI od 2004 roku - tylko nie wiem, czy przypadkiem wybieraka i drążka zmiany biegów nie trzeba wymieniać. Popytaj w serwisie Peugeota - powinni doskonale wiedzieć co i jak. Kilka skrzynek manualnych widziałem na allegro ale zacznij od sprawdzenia całego sprzęgła, zaczynając od wysprzęglika :)
Pozdrawiam
Zbyszek

andyb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:27
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: andyb » 18 maja 2011, 19:06

Sprzęgło jest OK..... pozostałe biegi wchodzą bez szmeru.... Byłem u mechanika który obejrzał i potwierdził że to skrzynia.
Mam ochotę włożyć skrzynię szóstkę ale nie wiem czy podejdzie.
Mam na oku taką na allegro ..
:link:
ale hm... te oznaczenia
ja mam 22 Lm O1
oferowane są różne np h 393, 20UE05 i wszystko do C8,807 Ulysses i Phedra.
Więc czy jak kupię inną to czy podejdzie.
Proszę o pilną pomoc
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 12:49 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Skróciłem link.

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: aquarius01 » 19 maja 2011, 10:43

Jak dotrze do mnie manual serwisowy to może czegoś się dowiem. Na tą chwilę mogę jedynie gdybać. Efekt nie wchodzenia niektórych biegów wcale nie musi oznaczać uszkodzenia skrzyni - choć to "kroczenie" do przodu raczej sugeruje problem ze skrzynią. Na tą chwilę jedyną możliwością uzyskania informacji jest ASO Peugeota lub Cytryny. Innej możliwości nie widzę. Skrzynie od 607 itp. mimo mechanicznej zgodności mogą mieć inne przełożenia a wtedy komfort jazdy może się znacznie pogorszyć lub poprawić, więc trzeba to mieć na uwadze. Na forum Peugeota lub EuroVan2 pytałeś ? Jest tam paru łepskich gości i na pewno nie pozostawią pytania bez odpowiedzi. Może to jest dobry kierunek ;)
Pozdrawiam
Zbyszek

andyb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:27
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: andyb » 19 maja 2011, 17:20

Pytałem na forum Peugeota, na razie odpowiedź 1 że musi być 22Lmo1. Ale taką akurat trudno znaleźć...więc szukam dalej. Spróbuje na forum Eurvana....


Hm.... na forum EV tylko angielski lub niemiecki..... więc nie poszaleję....
Szkoda

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: aquarius01 » 20 maja 2011, 12:40

andyb pisze:Hm.... na forum EV tylko angielski lub niemiecki..... więc nie poszaleję....
Szkoda
Poszalej z google.translate.pl - co prawda do większości tłumaczeń można mieć mocne zastrzeżenia ale sens pytania idzie przemycić ;)
Pozdrawiam
Zbyszek

andyb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2010, 20:27
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: andyb » 01 kwie 2012, 17:55

Dla wiadomości forumowiczów.
Założyłem skrzynię z 607 - sześciobiegową. I chodzi super.
Trzeba było tylko przerobić mocowanie linek na skrzyni bo orginalne z 607 kolidowały z przekadnią kierowniczą. Co prawda układ biegów mam odwrotny tzn 1 tam gdzie 6 ale spoko da się jeździć....kwestia przyzwyczajenia.
No i na trasie na 6-ce przy szybkości 140 mam tylko 2 tyś obrotów. Spalanie na trasie.... (nad morze z obciążeniem) 5-6 l/100.

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra 2.2 - skrzynia biegów

Post autor: giekso » 19 lut 2017, 11:24

Odkopię trochę temat: mój silnik to 4HW ze skrzynią 5-cio biegową 20lm01. Chodzi mi po głowie wstawienie tam "szóstki" tylko tak: skrzyni o oznaczeniu 22lm01 nawet wujek google nie rozpoznaje więc domyślam się, że chodzi pewnie o inne oznaczenie tej skrzyni. No i teraz pytanie: czy ktoś z Was posiada pewną wiedzę na temat tego jaka dokładnie skrzynia pasuje do tego silnika? Albo ma ktoś serwisówkę do nowszych modeli phedry gdzie ta sześciobiegowa skrzynia jest już ujęta przy tym silniku? Kopałem za tym na forum puga ale nic nie znalazłem. Wczoraj też czytałem wątek na naszym forum o tym, że ktoś też chciał podmienić sobie tą skrzynię, że spalanie ok 0,5 litra mniejsze ale za cholerę nie mogę tego teraz znaleźć... :(

Pozdrawiam.
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”