Phedra 3.0 V6 - hałas ("chrobot") przy prędkości > 120km/h

Przydan
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:24
Imię: Patryk
Lokalizacja: Poznań/ok

Phedra 3.0 V6 - hałas ("chrobot") przy prędkości > 120km/h

Post autor: Przydan » 20 lut 2019, 11:57

Cześć

Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Auto przyspiesza bezproblemowo(prawie), biegi wchodzą płynnie, nie rwie, ale przy jeździe ok 120km/h i wciśnięciu gazu słychać ostry chrobot, metaliczny dźwięk, jakby coś przeskakiwało/drżało. Odejmę gazu zwolnię do 120 i dźwięk ustaje. Z kolei gdy przy przyspieszaniu zredukuje o jeden bieg na trójkę i ciągnie do powyżej 130, nawet do 160 hałasu nie słychać. To samo ma się z kickiem, szybka redukcja o nawet dwa biegi i przyspiesza. Czasem się zdarza że przy delikatniejszym przyspieszaniu i przekroczeniu 120 problem znów się pojawia.
Mam nadzieje, że dobrze opisałem i mnie zrozumiecie. ;)

I teraz:

1. Czy może to być związane z jakąś luźną osłoną bądź z bardzo skorodowanym układem wydechowym ?
2. Skrzynią biegów, tudzież olejem w niej(złym stanem/ilością)?
3. Dalszym przeniesieniem napędu, dyfer, przeguby itd?

Dostałem propozycje, żeby rozpędzić auto na podnośniku i tak sprawdzić co mu dolega.

I dodatkowe pytanie. Wszystkie 4HP20 ZF miały miarkę do poziomu oleju ? Czy w warunkach domowych mogę zmienić olej w skrzyni ?
- LANCIA PHEDRA 3.0 V6
- Opel Omega BFL 2.2 DTI
- Merc A160

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra 3.0 V6 - hałas ("chrobot") przy prędkości > 120km/h

Post autor: wiesiu » 20 lut 2019, 14:48

W naszych lanciach z tego co wiem nie ma miarki oleju. W starszych odmianach tej skrzyni były. Gdzieś widziałem na necie procedury zmiany oleju w takim przypadku. Za jakiś bliżej nieokreślony czas będę taka wymianę robić to zapewne poszukam i dam znać. Chyba, że będziesz szybszy to chętnie z pomocy skorzystam.

Ogólnie samej wymiany się nie obawiam, obawiam się tylko tego, że nie będę wiedział czy poziom nalanego oleju jest prawidłowy.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

wernii
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 26 lut 2019, 16:36
Imię: Dariusz

Re: Phedra 3.0 V6 - hałas ("chrobot") przy prędkości > 120km/h

Post autor: wernii » 08 mar 2019, 15:11

Nie wiem nie znam się aż tak ale to nie ten filmik https://youtu.be/BZoSrCRQTLg

pääkäyttäjä

Re: Phedra 3.0 V6 - hałas ("chrobot") przy prędkości > 120km/h

Post autor: pääkäyttäjä » 09 mar 2019, 18:30

Chrobot przy określonej prędkości to może być konwerter albo sprzęgło... dzwoniący wydech w V6 u mnie hałasował już od 40 km/h.
Podnieść auto na podnośniku i sprawdzić wstępnie "na słuch".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”