Zeta - zaciski Brembo/czy pasują od innych modeli Lancii?

kamasutra
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wodzisław

Zeta - zaciski Brembo/czy pasują od innych modeli Lancii?

Post autor: kamasutra » 23 maja 2012, 12:55

Mam pytanie czy ktos przerabial temat zaciskow 4 tloczkowych brembo w Zecie. Zastanawiam sie czy nie beda pasowaly z innego modelu Lanci np Kappy turbo. Mowa tu o Zecie 2.0 turbo. Jezeli jest fizyczna mozliwosc podmiany to czy tarcze tez da rade podmienic. Moze ktos sie orientuje od czego zaczac przy takiej wymianie zaciskow i Tarcz.
Silnik 2.0 Turbo + LPG
GG: 1763587

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Re: Zeta - zaciski Brembo/czy pasują od innych modeli Lancii

Post autor: przemas81 » 23 maja 2012, 21:30

kamasutra pisze:Mam pytanie czy ktos przerabial temat zaciskow 4 tloczkowych brembo w Zecie. Zastanawiam sie czy nie beda pasowaly z innego modelu Lanci np Kappy turbo. Mowa tu o Zecie 2.0 turbo. Jezeli jest fizyczna mozliwosc podmiany to czy tarcze tez da rade podmienic. Moze ktos sie orientuje od czego zaczac przy takiej wymianie zaciskow i Tarcz.


nie wiem bo nie prientuje sie jak technicznie maja sie brembo np z kappy ale w mojej zecie hamulce spokojnie daja rade jak na vana,aczkolwioek tarcze z przodu pomimo ze roczne to musze prxzetoczyc bo lekko bija,wiec skad taki pomysł przróbki?... :-?
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

kamasutra
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wodzisław

Re: Zeta - zaciski Brembo/czy pasują od innych modeli Lancii

Post autor: kamasutra » 23 maja 2012, 21:44

Bylem ostatnio u pewnego mechanika i stwierdzil ze jak na vana i na ten silnik to za slabo ogarniaja hamulce mimo ze tarcze nowe i klocki trw. Mozliwe ze odpowietrzenie cos pomoze ale sam zauwazylem ze jak na te gabaryty i silnik to przydaly by sie mocniejsze dlatego taki pomysl. Tak mysle czy np z Phedry 3.0 zaciski nie przypasuja sie latwiej. Tam bodajze tez byly Brembo a widze ze wahacz jest taki sam wiec i reszta moze spasowac.
Silnik 2.0 Turbo + LPG
GG: 1763587

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”