Zeta 2.0T '95 - wywala bezpiecznik ABS'u

gregoryj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:53

Zeta 2.0T '95 - wywala bezpiecznik ABS'u

Post autor: gregoryj » 16 lut 2017, 19:00

Witam wszystkich
Samochod niby posiada abs ale niestety nie dzialajacy. Nie swieci sie tez lampka na tablicy rozdzielczej (moze ktos wyciagnal zarowke - jeszcze nie rozkminilem).
Na tyle rozkminilem, ze jak wsadze nowy bezpiecznik glowny ABSu to po ok 2 sek jest pyk i bezpiecznik spalony.

Powiedzcie gdzie szukac przyczyny. Z tego co sie zorientowalem pompa/modulator abs jest pod aku w lewej przedniej czesci. Tam gdzies dochodza ze trzy wtyczki. Kable do czujnikow absu przy kolach sa i raczej nie widze zeby gdzies byly urwane, zwarte.

Nie za bardzo wiem gdzie szukac samego sterownika? I od czego tu zaczac?

Z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Zeta 2.0T 95r. - wywala bezpiecznik ABSu

Post autor: volf » 16 lut 2017, 21:48

Sterownik jest przecież przy pompie abs, na dzień dobry trzeba odłączyć wtyczki od pompy to wtedy ustalisz czy masz zwarcie w wiązce czy w samej pompie.
Ten główny bezpiecznik to ilu amperowy tam jest?
KAPPA TDS & JTD

gregoryj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:53

Re: Zeta 2.0T 95r. - wywala bezpiecznik ABSu

Post autor: gregoryj » 18 lut 2017, 10:39

50A jest glowny bezpiecznik. Nic sprobuje sie dostac do modulatora i bede odpinal wtyczki po kolei zeby ustalic gdzie jest zwarcie

gregoryj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2017, 18:53

Re: Zeta 2.0T 95r. - wywala bezpiecznik ABSu

Post autor: gregoryj » 26 cze 2017, 21:33

ciag dalszy historii. wsadzilem wlasciwy bezpiecznik czyli 60A. Posciagalem wszystkie wtyczki, posprawdzalem kazda z nich z osobna i .... podlaczylem wszyskie ..... teraz nie wywala bezpiecznika ale nie wiem czemu ABS dalej nie dziala.

Jak to teraz zdiagnozowac. W licznikach/zegarach ktore mam to nie ma nawet lampki ABS. Ma ktos jakis manual, jak do tego podejsc. Dziwi mnie strasznie ten brak lampki ABS bo przeciez taki uklad powinien miec kontrolke na zegarach. Niby miejsce jest, bo podmienialem ostatnio zegary, ale zarowki tam nie bylo w obydwoch licznikach, i tym moim i pozyczonym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”