Zeta - schemat instalacji?

mackmayk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Słomniki, Kraków

Zeta - schemat instalacji?

Post autor: mackmayk » 12 lut 2010, 13:59

Witam :) Pisze gdyż już pomysłu nie mam.. Tatusiek drogi mój nabył droga kupna Zetkę 2.0turbo od z reszta kolegi naszego klubowicza (nie wiem czy jeszcze aktywnego) i pojawił nam nie lada problem.. A wygląda on następująco:
W instalacji pojawił się jakiś minimalny upływ prądu powodujący w czasie postoju samochodu (wyłączony silnik kluczyk poza stacyjka) świecenie się kontroli ładowania oraz zegara wewnątrz na podsufitce jak i podświetlenia przycisków do obsługi szyb. Zaobserwowałem ze gdy wcisnę delikatnie hamulec wciskając tym samym przycisk stopu pod pedałem kontrolka ładowania gaśnie. sprawdziłem światła i przycisk wypiąłem WSZYSTKIE bezpieczniki z samochodu problem dalej nie zlokalizowany. Dodatkowo gdy przy braku kluczyka włączę lewy kierunkowskaz odzywa się brzęk przekaźnika gdzieś pod kierownica. (przekaźniki sprawne, sprawdzane ) Spotkał sie Ktoś z Was z takim przypadkiem wcześniej?? macie jakichś faworytów jako przyczyny?? i w reszcie CZY POSIADA KTÓRYŚ Z WAS PRZYPADKIEM SCHEMAT ELEKTRYCZNY DO TEGO MODELU?? rocznik 1998. dodam jeszcze ze główny ewentualny winowajca alternator został odremontowany jako pierwszy (układ prostowniczy nowy)

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: dr_scott » 12 lut 2010, 21:32

Witam

Wygląda mi to na brak kontaktu na którymś ze złączy lub "słabą" masę. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być zaśniedziałe styki połączeń elektrycznych. Dotarcie do winowajcy może być trudne. Polecam nabyć drogą kupna spray do styków elektrycznych i rozpinać po kolei i konserwować wszystkie złącza elektryczne...

Schemat mam do Fiata Ulysse 2.0 Turbo, powinno być to samo. Jednak mam problem aby wyodrębnić go z pliku, który zajmuje 100MB... ;/

Pozdro
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

mackmayk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Słomniki, Kraków

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: mackmayk » 13 lut 2010, 14:27

a ulysee z kórego roku. Kurde byłbym mega zadowolony gdybym taki schemacik posiadał. Mam tu na miejscu dobrego elektryka samochodowego ale nie mozemy ni jak zdobyc schematu do Zety. On zam mówi ze bez sensu ropierniczyc pół samochodu w poszukiwaniu - właśnie! czego?? i lepiej przeanalizować schemat. Kazał mi szukać schematu w którymprzy instalacji dochodzacej do liczników sa tylko 2 zlacza (podobno były tez instalacje z 6 złączami-wtyczkami ta ma on. ten schemat nie pasuje;/)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: wujekp » 13 lut 2010, 16:55

dr_scott pisze:Schemat mam do Fiata Ulysse 2.0 Turbo, powinno być to samo. Jednak mam problem aby wyodrębnić go z pliku, który zajmuje 100MB... ;/
Jak chcecie mogę wam udostępnić FTPa.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: dr_scott » 13 lut 2010, 19:16

Hej,

Chyba znalazłem ten plik na necie... Spróbuj(cie) zaciągnąć plik contatto.pdf
Tu jest adres: >http://chomikuj.pl/elektryk502?fid=168943408

W pliku jest sporo informacji, diagnostyka oraz schematy Fiat, Alfa, Lancia.

Jest tam też Ulysse. Troche kiepska jakość schematu, ale lepsze to niż nic.

POZDRO!
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

33maja
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2010, 17:19
Lokalizacja: CZARNIECKA GÓRA

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: 33maja » 24 lut 2010, 17:32

CZEŚĆ JAMAM TAKI SAM PROBLEM ŚWIECI MI SIĘ PRZY ZGASZONYM ZAPŁONIE CAŁY CZAS KONTROLKA AKUMULATORA JAKBYŚ MÓGŁ TO PODZIEL SIE TYM CO U CIEBIE BYŁO BO JESTEM BEZRADNY WSZYSTKO JUZ SPRAWDZONE I NIC POZDRAWIAM :lol:

33maja
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2010, 17:19
Lokalizacja: CZARNIECKA GÓRA

Re: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: 33maja » 24 lut 2010, 18:59

pomozcie prosze

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: Krissu1980 » 24 lut 2010, 21:08

mackmayk pisze:Witam :) Pisze gdyż już pomysłu nie mam.. Tatusiek drogi mój nabył droga kupna Zetkę 2.0turbo od z reszta kolegi naszego klubowicza (nie wiem czy jeszcze aktywnego) i pojawił nam nie lada problem.. A wygląda on następująco:
W instalacji pojawił się jakiś minimalny upływ prądu powodujący w czasie postoju samochodu (wyłączony silnik kluczyk poza stacyjka) świecenie się kontroli ładowania oraz zegara wewnątrz na podsufitce jak i podświetlenia przycisków do obsługi szyb. Zaobserwowałem ze gdy wcisnę delikatnie hamulec wciskając tym samym przycisk stopu pod pedałem kontrolka ładowania gaśnie. sprawdziłem światła i przycisk wypiąłem WSZYSTKIE bezpieczniki z samochodu problem dalej nie zlokalizowany. Dodatkowo gdy przy braku kluczyka włączę lewy kierunkowskaz odzywa się brzęk przekaźnika gdzieś pod kierownica. (przekaźniki sprawne, sprawdzane ) Spotkał sie Ktoś z Was z takim przypadkiem wcześniej?? macie jakichś faworytów jako przyczyny?? i w reszcie CZY POSIADA KTÓRYŚ Z WAS PRZYPADKIEM SCHEMAT ELEKTRYCZNY DO TEGO MODELU?? rocznik 1998. dodam jeszcze ze główny ewentualny winowajca alternator został odremontowany jako pierwszy (układ prostowniczy nowy)
a nie masz przypadkiem haka holowniczego?

mackmayk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Słomniki, Kraków

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: mackmayk » 25 lut 2010, 11:21

Krissu1980 pisze:
mackmayk pisze:Witam :) Pisze gdyż już pomysłu nie mam.. Tatusiek drogi mój nabył droga kupna Zetkę 2.0turbo od z reszta kolegi naszego klubowicza (nie wiem czy jeszcze aktywnego) i pojawił nam nie lada problem.. A wygląda on następująco:
W instalacji pojawił się jakiś minimalny upływ prądu powodujący w czasie postoju samochodu (wyłączony silnik kluczyk poza stacyjka) świecenie się kontroli ładowania oraz zegara wewnątrz na podsufitce jak i podświetlenia przycisków do obsługi szyb. Zaobserwowałem ze gdy wcisnę delikatnie hamulec wciskając tym samym przycisk stopu pod pedałem kontrolka ładowania gaśnie. sprawdziłem światła i przycisk wypiąłem WSZYSTKIE bezpieczniki z samochodu problem dalej nie zlokalizowany. Dodatkowo gdy przy braku kluczyka włączę lewy kierunkowskaz odzywa się brzęk przekaźnika gdzieś pod kierownica. (przekaźniki sprawne, sprawdzane ) Spotkał sie Ktoś z Was z takim przypadkiem wcześniej?? macie jakichś faworytów jako przyczyny?? i w reszcie CZY POSIADA KTÓRYŚ Z WAS PRZYPADKIEM SCHEMAT ELEKTRYCZNY DO TEGO MODELU?? rocznik 1998. dodam jeszcze ze główny ewentualny winowajca alternator został odremontowany jako pierwszy (układ prostowniczy nowy)
a nie masz przypadkiem haka holowniczego?
no właśnie hak jest ale odpięty gdyż ma możliwość szybkiego montażu ale UWAGA problem Zniknął!! zaczynam podejrzewać ze Zeta mimo iż na (mogę się mylić) wpół francuskiej licencji dalej pozostaje temperamentna włoszka i robi fochy kiedy jej się podoba. Nie wiem jak Wy koledzy ale ja mam jeszcze deltę obecnie kiedyś tez miałem deltę i w sumie jak sobie przypomnę to każda z nich zimą czasami świeciła jak świąteczna choinka.

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Odp: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: Krissu1980 » 25 lut 2010, 18:48

a nie masz przypadkiem haka holowniczego?[/quote]

no właśnie hak jest ale odpięty gdyż ma możliwość szybkiego montażu ale UWAGA problem Zniknął!! zaczynam podejrzewać ze Zeta mimo iż na (mogę się mylić) wpół francuskiej licencji dalej pozostaje temperamentna włoszka i robi fochy kiedy jej się podoba. Nie wiem jak Wy koledzy ale ja mam jeszcze deltę obecnie kiedyś tez miałem deltę i w sumie jak sobie przypomnę to każda z nich zimą czasami świeciła jak świąteczna choinka.[/quote]

wystarczy że trochę wody z solą dostanie się do gniazda elektrycznego od haka i choinka się robi tak jak u ciebie

mackmayk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Słomniki, Kraków

Re: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: mackmayk » 26 lut 2010, 11:18

wychodzi na to, że miałeś racje, w gnieździe jest istny kipisz, no i oczywiscie klapka nie domykała pozwalając wodzie z sola na zabawę moim kosztem:)

zybi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zeta - Schemat instalacji macie drodzy Koledzy??

Post autor: zybi » 18 lip 2012, 19:33

Witam
Mam też problemy z elektryką w Zetce. Jeśli ma ktoś schemat to podeślijcie na rddz6@hotmail.com
Pozdrawiam
Zbyszek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”