Phedra - wyświetlacz radia

wojtekpoczatkujacy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2012, 9:46
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: wojtekpoczatkujacy » 06 sie 2012, 10:02

Witam wszystkich , jestem tu nowy. Chciałbym prosić o pomoc. Mam Lancię Phedra 2004rok. Czytnik w radiu wymagał specjalisty, który jednak po wymontowaniu radia poddał się i bez rozbierania radia zamontował je w kieszeni. No i tutaj pojawia się problem mianowicie wyświetlacz pokazuje tylko logo lancii i ani myśli coś innego. Radio działa, zmieniarka również . Czy można je jakoś reanimować? Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 11:51 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wydzieliłem temat do osobnego wątku.

Awatar użytkownika
aquarius01
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 143
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - wyświetlacz radia.

Post autor: aquarius01 » 06 sie 2012, 11:54

W większości przypadków wystarczy wymienić światłowód łączący radio z wyświetlaczem - wedle ePER Fiata numer części to 1489756080, koszt zakupu około 110 zł - który potrafi się z czasem uszkodzić. Usterka dość popularna w naszych samochodach. Bardzo prawdopodobne jest również wypięcie się tego przewodu od strony wyświetlacza lub radia. W pierwszym przypadku sprawa jest skomplikowana ale nie beznadziejna bo trzeba rozbierać całą górną część tapicerki (jest to sporo roboty, więc warto przy takiej grzebaninie mieć kupiony nowy kabelek i dla świętego spokoju go wymienić) w drugim wystarczy zdjąć półkę plastikową pod wyświetlaczem (jest ona na zatrzaskach) i będziesz miał łatwy dostęp do tylnej części radia - światłowód nie jest długi i nie da się wyjąć radia na zewnątrz bez jego wcześniejszego wypięcia, więc możliwe, że twój - nie znający rzeczy magik - wyjął radio i przy okazji nieświadomie wypiął światłowód albo był on wypięty wcześniej. Sam czytnik wystarczy dobrze wyczyścić choćby płytą czyszczącą i powinien jeszcze długo posłużyć. Dokładniejszych informacji poszukaj na forach dotyczących Peugeota 807, tam ten problem był wielokrotnie poruszany - polecam Forum Peugeot 807.
Pozdrawiam
Zbyszek

Awatar użytkownika
StalLapa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:16
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: StalLapa » 20 gru 2012, 23:20

Witam. A czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje z moim wyświetlaczem ,po prostu nie wiedząc dla czego się robi czarny ,czasami zaraz się wylacza czasami chodzi jakiś czas i nic się nie dzieje radio gra aby po wyświetleniu tego komunikatu (Unit will shut down to prevent any damage.) zniknąć.
Lancia Lybra 1.9 jtd
Lancia PHEDRA 2.2
Chrysler Pacifica 3.5 AWD

icemens
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:03
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: icemens » 21 sie 2014, 19:27

mam podobny problem radio się włączy a po chwili gaśnie wyglada to tak jak by się resetowało

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: przemas81 » 21 sie 2014, 22:33

icemens pisze:mam podobny problem radio się włączy a po chwili gaśnie wyglada to tak jak by się resetowało


no to was pociesz panowie....spier.......ił się....wymagana wymiana która jest kosztowna.....mnie to szarpnęło 450 złociszy...chyba ze macie zajebistego magika co go naprawi....ale idzie to tylko zrobić w aucie........na stole raczej nierealne.......

aquarius01 pisze:W większości przypadków wystarczy wymienić światłowód łączący radio z wyświetlaczem - wedle ePER Fiata numer części to 1489756080, koszt zakupu około 110 zł - który potrafi się z czasem uszkodzić. Usterka dość popularna w naszych samochodach. Bardzo prawdopodobne jest również wypięcie się tego przewodu od strony wyświetlacza lub radia. W pierwszym przypadku sprawa jest skomplikowana ale nie beznadziejna bo trzeba rozbierać całą górną część tapicerki (jest to sporo roboty, więc warto przy takiej grzebaninie mieć kupiony nowy kabelek i dla świętego spokoju go wymienić) w drugim wystarczy zdjąć półkę plastikową pod wyświetlaczem (jest ona na zatrzaskach) i będziesz miał łatwy dostęp do tylnej części radia - światłowód nie jest długi i nie da się wyjąć radia na zewnątrz bez jego wcześniejszego wypięcia, więc możliwe, że twój - nie znający rzeczy magik - wyjął radio i przy okazji nieświadomie wypiął światłowód albo był on wypięty wcześniej. Sam czytnik wystarczy dobrze wyczyścić choćby płytą czyszczącą i powinien jeszcze długo posłużyć. Dokładniejszych informacji poszukaj na forach dotyczących Peugeota 807, tam ten problem był wielokrotnie poruszany - polecam Forum Peugeot 807.


tu się z toba niezgodze co do dojścia do swiatłowodu.....po pierwsze rozebranie wszystkiego to tylko 5 zacisków i 4 sruby na torxa bodajże t20 bądź t 25
wyjmujesz radio wypinasz siwa i zólta wtyczke po prawej stronie radia,wypinasz antene i wypinasz po lewj stronie cała kostke razem ze światłowodem,,,,potem małym plakim srubokretem podważasz z przody ten siwy plastikz guma co jest bezpośrednio przed wyświetlaczem.. wyjmujesz przedłużenia nawiewu.....wcześniej wyjmując kratki które bardzo lekko się poddają i wychodzą,pod plastikiem znajdziesz dwie srubki i pod wyświetlaczem tez dwie-centralnie pod wskaźnikiem poziomu paliwa i temperatury,wykrecasz je ,następnie znowu mały płaski srubokret i nad wyświetlaczem gdzie jest łączenie z kokpitem,po lewej stronie podważasz i wypinasz wyświetlacz z zegarami...sa tam bodajże 4 zatrzaski,,,,,,,,i całe zegary z wyświetlaczem wychodzą,po lewej stronie za predkosciomierzem masz zółta wtyczke z zabezpieczeniem,wypinasz,po prawej za obrotomierzem masz swiatłowó,wtyczka z zabezpieczeniem ...tez wypinasz......i wsyztsko masz rozebrane........ja to rozbierałem 3 razy......5 minut roboty....swiatlowód może się wypiac sam ale nie przy wyświetlaczu....tam jest zabezpieczenie i nic mu się nie dzieje......gorzej przy kostce od radia......koło radia po prawej stronie jest wiatraczek chłodzący ale światłowód a konkretnie wtyczka od niego potrafi się topic przy wtyczce do radia i tam może się wypiac najszybciej...to te auta boli najbardziej.......swaitłowod działa w dwie strony,,,sciezka wyjścia i wejścia...po odpowiednim obszlifowaniu zabkow na wytyczkach idzie je zamienic miejscami ....tzn wtyczka swiatłowodu z wtyczki od radia w miejsce wtyczki od wyświetlacza i na odwrót i samemu można sprawdzić czy światłowód jest przerwany.....jeśli jest oki to w drugim końcu kabla widzisz czerweone swiatełko...
jak na moje koledzy maja do wymiany wyświetlacze.....głupie przepiecie może je przypalić i nie działają...tak było u mnie.....dosyć chaoptycznie to opisałem...jak ktoś potrzebuje zdjęć mogę poswiecic pare minut i porobić zdjęcia jak to się rozbiera.....
pozdrawiam
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

icemens
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:03
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: icemens » 26 paź 2014, 18:19

Panowie podpowiedzcie gdzie mogę kupić ten światłowód podeślijcie jakiś link

kapiszon1953
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:33
Imię: wojtek
Lokalizacja: warszawa

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: kapiszon1953 » 06 lut 2017, 20:36

witam co oznacza funkcja video w phedra i jakie płyty czyta pozdrawiam

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: giekso » 06 lut 2017, 21:33

To video można oglądać po pierwsze na postoju (na tym wyświetlaczu) a po drugie po podpięciu odtwarzacza DVD tego pod sufit do tego złącza w schowku :-D. Niech mnie kto poprawi jeżelim w błędzie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

kapiszon1953
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:33
Imię: wojtek
Lokalizacja: warszawa

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: kapiszon1953 » 06 lut 2017, 21:58

dzieki za info czyli jak sie włozy płyte w radio to niestety gucio!

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: giekso » 06 lut 2017, 22:32

Si. Ten czytnik odtwarza tylko płyty CD, DVD trzeba dołożyć dodatkowo.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Hiro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2012, 12:29
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: Hiro » 13 lut 2017, 20:33

Witam...
Nie będę zakładał nowego tematu bo ten w zasadzie jest a propos :).
Zepsułem sobie Phedrę. Nie wiem jak, czym, gdzie i kiedy przełączyłem sobie tryb wyświetlacza. Z samochodzika na 1... Naciskałem już wszystko. Ktoś wie jak ja to zrobiłem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: giekso » 13 lut 2017, 22:05

Rozumiem, że próbowałeś przyciskiem w dźwigni od wycieraczek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: stabraf » 13 lut 2017, 22:22

:link: do poczytania ;)

Hiro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2012, 12:29
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: Hiro » 13 lut 2017, 22:53

Bardzo dziękuję...
Przeszperałem już instrukcje zarówno samochodu jak i samego systemu Connect Nav (są osobno). Nie często tu piszę ale mam mózg i to pierwsze co zrobiłem...
Problem jest taki, że musi to obsługiwać jeden przycisk bo przełączyłem to przez przypadek. Nie grzebiąc w ustawieniach ani nic z tych rzeczy. Powiedziałbym, że próbowałem wszystkiego ale widocznie coś mi umknęło... Kombinuję, naciskam, nic.

pääkäyttäjä

Re: Phedra - wyświetlacz radia

Post autor: pääkäyttäjä » 14 lut 2017, 0:03

Przycisk MODE na konsoli pod panelem klimatyzacji nic nie zmienia...?
Poza tym, za Giekso - w przełączniku od wycieraczek (po prawej) jest na jego końcu przycisk - naciskałeś...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”