Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: giekso » 19 cze 2017, 12:26

Stało się to, co musiało się stać czyli nadeszła pora na wymianę rolet gdyż te w moim samochodzie były zwyczajnie pourywane.........

Do prac potrzebny będzie torx 20, długi cienki płaski śrubokręt, nożyk np. do tapet, klej elastyczny np. Poxipol.

Wpierw ściągamy boczek drzwi - jest 5 torxów: 2 przy klamce, 2 na dole i jeden pod maskownicą w przednim słupku drzwi. Maskownicę słupka i klami zdejmujemy przy użyciu śrubokręta - wystarczy delikatnie podważyć i pięknie odchodzi. Po odkręceniu wszystkich śrubek, boczek wpierw odchulamy od dołu ku wnętrzu auta tak aby puściły wszystkie zatrzaski a potem wyciągamy całość do góry. No i na stół:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Roleta jest przyklejona do "szyny" która z kolei przyklejona jest do boczka :-D w trzech miejscach.
Teraz nożyk do tapet i odcinamy klej. Gdy to już zrobimy nadchodzi czas na wyciągnie. Wpierw trzeba usunąć plastikowe "zawleczki":

Obrazek

I potem ściskając roletę do wewnątrz wyjąć ją z otworu. Ostrożnie żeby nic nie pourywać gdyż na długosci szyny rolety są rozmieszczone metalowe haczyki, które mają za zadanie trzymanie rolety w otworze boczku drzwi. Po wyjęciu starej rolety wkładamy nową, trzeba zwrócić uwagę żeby tapicerka pod metalową obudową rolety się nie pomarszczyła i teraz można kleić. Ja jeszcze złapałem klejone miejsca ściskami:

Obrazek

I gotowe. Wraz z wybebeszaniem drzwi robota powinna zająć ok. godzinę na jedną stronę.

Pozdrawiam.
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

pääkäyttäjä

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: pääkäyttäjä » 19 cze 2017, 14:34

Brawo Ty.

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: giekso » 19 cze 2017, 14:45

Ależ dziękuję dziękuję :-D :-D :-D
Należy jeszcze w tym miejscu dodać, że NIE MA BATA żeby wymienić rolety bez ściągania boczków drzwi tak jak to ktoś sugeruje na forum puga.
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

pääkäyttäjä

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: pääkäyttäjä » 19 cze 2017, 15:21

giekso pisze: 19 cze 2017, 14:45 Ależ dziękuję dziękuję :-D :-D :-D
Należy jeszcze w tym miejscu dodać, że NIE MA BATA żeby wymienić rolety bez ściągania boczków drzwi tak jak to ktoś sugeruje na forum puga.
Dyskutowałem o tym z kimś na PW właśnie na forum - bo jak miałem Ugly, to nie podobała się mi jedna roletka i chciałem ją wymienić.
Gostek twierdził, że dokonał tego bez zdejmowania boczku - ciekawe kuźwa jak? Może ją odwinął, odpiął i przymocował nową? :lol:

Ktoś przytomnie zauważył, że to jest klejone wszystko i albo wymieniasz cały boczek albo rozbierasz i przeszczepiasz. :roll:

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: giekso » 19 cze 2017, 15:27

Nie da rady jej odwinąć i odpiąć bo żeby to zrobić trzeba ją rozkręcić a śrubki są na spodzie czyli trzeba zdjąć boczek... Wyciągnąć rolety przez otwór też nie ma jak bo raz że jej "opakowanie" jest dłuższe niż sama roleta a dwa całość jest mocno przyklejona od spodu do "szyny" widocznej na zdjęciach powyżej. Innymi słowy mówiąc: NI CHUCHU :-D
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: Tomzik » 10 lis 2020, 20:46

A skąd nową wziąłeś jeśli można spytać?

Nie widzę nic na alledrogo a nowa w ASO to ło matko...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: giekso » 10 lis 2020, 21:10

Kupowałem na aledrogo same lub z całym boczkiem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: Tomzik » 07 cze 2021, 20:48

A jeszcze takie lamerskie pytanie - jak zdejmowałeś boczek - na zamkniętych drzwiach ze środka auta czy na otwartych jakoś z zewnątrz czy może, nie daj Bóg, po jakimś odkręceniu drzwi?

Czeka mnie to samo ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: goldixll » 07 cze 2021, 22:01

Z tego co pamiętam u mnie zszedł na lekko otwartych drzwiach ... na pewno nie demontowałem rolek : ok2 :

Mała uwaga ... trzeba dobrze zamocować na spinkach przy składaniu U mnie tylne spinki puściły i boczek pięknie urozmaicił bok samochodu rysami ( do spolerowania ale jednak )
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: giekso » 08 cze 2021, 7:18

Najlepiej doprowadzić drzwi do stanu ręcznego przesuwania. Wtedy sobie je układasz jak Ci się podoba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: Tomzik » 08 cze 2021, 8:15

A jak to zrobić?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Phedra 2.2 JTD '04 - wymiana rolet w drzwiach przesuwnych.

Post autor: giekso » 08 cze 2021, 13:00

Otwórz je i wciśnij przycisk żeby zamknąć. Jak będą sunąć do słupka to je złap i zatrzymaj (oczywiście z czuciem ) i wtedy silnik się wyłącza (one mogą się chcieć cofnąć ale jak przytrzymasz to w końcu silnik się wyłączy) i szurasz jak Ci pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”