Phedra - Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Phedra - Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

Post autor: MobiDoktorGSM » 01 maja 2018, 10:41

    Witojcie ;)

    Wczoraj, leżąc prawie w swoim bagażniku Phedry (czyżby kolejny atut? ;) ) i robiąc wiosenno-letnie porządki wpadła mi do głowy taka oto zagadka - czy jest jakieś miejsce w owej Lancii, gdzie przechowujecie swoje gaśnice, co by zawsze pod ręką była, szczególnie w godzinie zero? Ja osobiście mam dwie gaśnice - jedna taka malutka i druga dwukilowa. W bagażniku wożę coś na kształt "koszyka" i w nim, najbliżej klapy są owe gaśnice. Obok trójkąt.

    Ale może jest gdzieś przeznaczone na nie fabrycznie miejsce?

    Brakuje mi schowków z Focusa, gdzie było miejsce i na trójkąt i na apteczkę. Może tu też są ale jeszcze ich nie odkryłem? ;)
    Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
    Było: Ford Focus 1999 (kombi)

    -------

    W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

    giekso
    Moderator
    Moderator
    Posty: 1533
    Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
    Imię: Grzesiek
    Lokalizacja: Dębica

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: giekso » 01 maja 2018, 10:48

    Ja chwilę woziłem gaśnicę w tym miejscu z gumką na boczku bagażnika, a teraz mam pokrowiec na wszystkie graty i tam ją kiszę. Natomiast co do skuteczności tych gaśnic to mam bardzo słabe zdanie

    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

    Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

    >>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

    Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

    Awatar użytkownika
    Bichoń
    Klubowicz
    Klubowicz
    Posty: 5035
    Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
    Lokalizacja: Kraków

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: Bichoń » 01 maja 2018, 12:32

    Są takie kieszenie na gaśnice, które z jednej strony mają całą powierzchnię z naszytym rzepem, bardzo dobrze się to trzyma w bagażniku.
    A co do skuteczności - ja kiedyś próbowałem gasić samochód gaśnicą 2kg i po tym doświadczeniu zakupiłem do samochodu gaśnicę 4kg. Trzymam ją (mowa tu o lybrze) z boku bagażnika, żeby była pod ręką, przymocowana jest taśmami rzepów. A w kabinie mam spray gasniczy.

    Obrazek
    Obrazek

    Awatar użytkownika
    Marcin_D
    Klubowicz
    Klubowicz
    Posty: 3236
    Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
    Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: Marcin_D » 01 maja 2018, 16:14

    Taką gaśnicą 1kg to sobie można papierosa zgasić.

    Awatar użytkownika
    Bichoń
    Klubowicz
    Klubowicz
    Posty: 5035
    Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
    Lokalizacja: Kraków

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: Bichoń » 01 maja 2018, 16:16

    Marcin_D pisze: 01 maja 2018, 16:14 Taką gaśnicą 1kg to sobie można papierosa zgasić.
    Ale za to w Y10 mieści się w schowku na rękawiczki ☺ Szukałem dzisiaj jakiegoś miejsca do przymocowania jej, a tu trafił się schowek, w który pasuje idealnie.

    Awatar użytkownika
    grzesiekj23
    Forumowicz/ka
    Forumowicz/ka
    Posty: 882
    Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
    Imię: Grzesiek
    Lokalizacja: Sławno

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: grzesiekj23 » 01 maja 2018, 22:28

    Ogólnie to takie gaśnice są troszkę małe, ale da się nimi powalczyć. Kiedyś gostek od gaśnic zrobił pokaz jak używają takich gaśnic ludzie, a jak powinno się to robić. Różnica była znaczna. Po prostu uruchomił gaśnicę na sekundę, zamknął zawór, mocna nią wstrząsnął i zaczął gasić pożar pod maską. Udało się zdusić ogień, czego w pierwszej wersji, czyli ciśnięcia bez wstrząsu, nie udało się zrobić.

    A co do Phedry, to mi właśnie brakuje miejsca na takie typowo techniczne rzeczy. Jakieś klucze, płyny awaryjne, gaśnicę itp. Szkoda mi miejsca w bagażniku i nie lubię jak cos na widoku luzem lata, nawet skrzynka lub pudło. Ale nic innego chyba nie da się wymyślić. Może pozostaje tylko zakup tylnej półki ;-)
    Były:
    Dedra 2.0 i.e.
    Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

    Jest:
    Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
    Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

    Awatar użytkownika
    Helios
    Klubowicz
    Klubowicz
    Posty: 2274
    Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
    Lokalizacja: Legnica

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: Helios » 02 maja 2018, 9:08

    grzesiekj23 pisze: 01 maja 2018, 22:28 Ogólnie to takie gaśnice są troszkę małe, ale da się nimi powalczyć. Kiedyś gostek od gaśnic zrobił pokaz jak używają takich gaśnic ludzie, a jak powinno się to robić. Różnica była znaczna. Po prostu uruchomił gaśnicę na sekundę, zamknął zawór, mocna nią wstrząsnął i zaczął gasić pożar pod maską. Udało się zdusić ogień, czego w pierwszej wersji, czyli ciśnięcia bez wstrząsu, nie udało się zrobić.

    A co do Phedry, to mi właśnie brakuje miejsca na takie typowo techniczne rzeczy. Jakieś klucze, płyny awaryjne, gaśnicę itp. Szkoda mi miejsca w bagażniku i nie lubię jak cos na widoku luzem lata, nawet skrzynka lub pudło. Ale nic innego chyba nie da się wymyślić. Może pozostaje tylko zakup tylnej półki ;-)
    Co do gaśnic to raczysz sobie żartować, że kilówką idzie coś zrobić. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to jak palisz fajkę i wyrzucasz kiepa : gafa : a masz otwarte okna z tyłu to wleci na kanapę, jak zacznie robić dziurkę w tapicerce i dymić, to owszem takie coś zgasisz, nic więcej. Z tymi gaśnicami obowiązkowymi 1kg jest jak z kaskiem na budowie, ma chronić du.pę majstra, a nie głowę pracownika ;)


    Co do braku miejsca w Phedrze itp to ciekawi mnie czemu takich rzeczy nikt nie pisze w tematach porad zakupowych, a takich ostatnio sporo:?: tylko same ochy i achy, że Phedra 109KM ropa jedzie 200km/h, że pali 6 litrów, że miejsca tyle i w ogóle kino :roll: Mnie do pełnoletniego reno E3 wchodzą do kieszeni drzwi 2 półtoralitrowe butelki wody :)

    Awatar użytkownika
    grzesiekj23
    Forumowicz/ka
    Forumowicz/ka
    Posty: 882
    Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
    Imię: Grzesiek
    Lokalizacja: Sławno

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: grzesiekj23 » 02 maja 2018, 11:21

    Ja tylko piszę co widziałem. Z tym papierosem to przesadzacie trochę. ;) Pewnie, że jak pali się pół auta to można sobie na niej co najwyżej usiąść, ale przy zduszeniu pożaru w zarodku, lub niewielkiego ognia są ok. Lepsze to niż czekanie na straż... To samo tyczy się kasku. Jak Ci płyta betonowa spadnie na głowę, to nawet hełm z kewlaru nie pomoże, jednak przed młotkiem z 1 piętra zwykły kask ochroni. Wszystko zależy od skali.

    Miejsca i schowków w Phedrze jest od groma, ale chyba nie zrozumiałeś. Wodę to sobie wsadzę we wszystkie drzwi, tylne nadkola, schowek pod lewarkiem itd. W kufrze w Kappie mogę wozić wszystko nawet luzem bo nie widać, a w Phedrze bez półki brakuje mi takiego miejsca- schowka np. W podłodze gdzie by można było takie rzeczy wrzucić i nie zawalac przestrzeni za siedzeniami. Zresztą nie czarujmy się, przy komplecie siedzeń rozłożonych, bagażnika nie ma za wiele. :-) Reszta przy Phedrze to same ochy i achy :-P ;-)
    Były:
    Dedra 2.0 i.e.
    Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

    Jest:
    Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
    Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

    Awatar użytkownika
    mikee72
    Forumowicz/ka
    Forumowicz/ka
    Posty: 1106
    Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
    Imię: Mikołaj
    Lokalizacja: Poznań

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: mikee72 » 03 maja 2018, 22:03

    Schowków w Phedrze jest całkiem sporo i na pewno dziwię się, że ktoś może narzekać:
    - szczelinka-półka pod kierownicą, mieszczą się np. dwa portfele
    - całkiem spora gumowana półeczka na środku pod zegarami - w sam raz na telefon i okulary
    - zamykane schowki w górze deski: przed kierowcą mniejszy, przed pasażerem większy
    - zamykany schowek od spodu, przed pasażerem - tam jest zmieniarka i nie jest pojemny, ale przydaje się
    - chłodzony schowek na puszki pod konsolą, ale tam wchodzą tylko klasyczne 0,33 więc można trzymać coś innego
    - kieszenie w 4 drzwiach o łącznej pojemności - pewnie jak bagażnik w maluchu :)
    - szuflady pod siedzeniami kierowcy i pasażera (nie wiem, czy to standard)
    Faktycznie jest spora zmiana w stosunku do 'normalnego' auta - tutaj nie ma takiego klasycznego bagażnika,
    na początku też miałem z tym problem - nie ma gdzie powrzucać swoich klunkrów..
    Wszystko jest tutaj jakby w kabinie i nie można sobie zrobić 'śmietnika', którego nie będzie widać.
    Jednak po dłuższym czasie użytkowania nie przeszkadza mi to, bo nie wożę w aucie żadnych zbędnych rzeczy,
    ani też takich, które ewentualnie mogłyby się przydać (np. narzędzia, kable, zapasowy akumulator itp.).

    Ja klasyczną małą gaśnicę trzymam w tylnym boczku, tym z paskiem gumowym bagażniku (pasuje idealnie).
    Dyskusje na temat jej funkcjonalności ograniczyłbym do stwierdzenia że musi być - to jest.
    Nie miałem takiej sytuacji, ale jak mi się auto będzie palić - to pewnie zabiorę rodzinę i ucieknę.
    Trójkąt mam taki mały, składany w pudełku około 4x6cm, długim na jakieś 30-40cm,
    zazwyczaj jest wciśnięty w bagażniku między lewy boczek a fotel.
    Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
    Obrazek

    griszas24
    Dopiero zaczyna na naszym forum
    Dopiero zaczyna na naszym forum
    Posty: 8
    Rejestracja: 24 maja 2018, 13:47

    Re: Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: griszas24 » 25 maja 2018, 10:42

    Ja trzymam pod fotelem mam tam szuflade i generalnie jest sporo miejsca. Pod fotelem pasazera w szufladzie mam apteczke

    pääkäyttäjä

    Re: Phedra - Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: pääkäyttäjä » 25 maja 2018, 13:07

    ...ale gaśnica nie wejdzie pod fotel do szufladki. Miałem też problem z upchnięciem tam apteczki, nie przeceniałbym jej pojemności ;)

    MobiDoktorGSM
    Forumowicz/ka
    Forumowicz/ka
    Posty: 578
    Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
    Imię: Krzysztof
    Lokalizacja: Tychy

    Re: Phedra - Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: MobiDoktorGSM » 25 maja 2018, 17:48

    Schowków niby od groma a nie ma gdzie schować papierowego atlasu drogowego ObrazekObrazekObrazek do szuflady pod siedzeniami niestety nie wchodzi. Także zostaje tylko schowek, w którym podobno bywa zmieniarka. U mnie nie było ;) można takie cudo dokupić i podpiąć? :)

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

    Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
    Było: Ford Focus 1999 (kombi)

    -------

    W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

    Awatar użytkownika
    grzesiekj23
    Forumowicz/ka
    Forumowicz/ka
    Posty: 882
    Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
    Imię: Grzesiek
    Lokalizacja: Sławno

    Re: Phedra - Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: grzesiekj23 » 25 maja 2018, 20:22

    A jesteś pewien, że będziesz z niej korzystał? ;-)
    Były:
    Dedra 2.0 i.e.
    Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

    Jest:
    Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
    Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

    MobiDoktorGSM
    Forumowicz/ka
    Forumowicz/ka
    Posty: 578
    Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
    Imię: Krzysztof
    Lokalizacja: Tychy

    Re: Phedra - Gaśnica - czyli gdzie jest mój trójkąt.. ;)

    Post autor: MobiDoktorGSM » 25 maja 2018, 20:23

    Nie tak szczerze to marzą mi płyty z moich ulubionych kaset magnetofonowych

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

    Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
    Było: Ford Focus 1999 (kombi)

    -------

    W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Pozostałe”